Catlamiş Yumurta Kac Saat Catlak Kalir

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve sisim tarafından 7 Mart 2008 başlatılmıştır.

7 Mart 2008
    Konu Sahibi : sisim
  1. sisim

sisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    KIZLAR BİR SORUM OLACAK BEN PAZARTESİ AKŞAMI CATLATMA İĞNEMİ OLDUM VE CARŞAMBA GÜNÜ 3 AŞILAMA YAPILDI (YANİ YAPILAMADI)NEYSE O AYRI BİR KONU .....................BENİM SORUM SU CATLATIMIŞ BİR YUMURTA KAC SAAT CATLAK VE DÖLLENMEYE HAZIR KALIYOR BİR TÜRLÜ BU BİLGİYE ULAŞAMADIM ARANIZDA BİLENİNİZ VARSA LTF CEVAP VERİRMİSİNİZ........
    a.s.

2. 8 Mart 2008
  3. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    emin değilim ama 8 saat diye hatırlıyorum.
    çatlama iğnesi ile çıkan yumurtalar 8 saatli bir süreçi var 8 veya 12 saat çatlatmadan 30-36 saat sonra gerekli olgunlığa ulaşan yumurtalar foleküllerden çıkayo kanada yakalanıp aşılama gerçekleşiyo.
    avrupada bu 8 saat içinde şansı yükseltmek için max 3-4 defa aşılama gerçekleşiyo fakat türkiyede yeni uyğulanmaya başladı, yumurtalar ve spermler iyi ise denene biliyo.
    sonra ufak oluşan yumurtalar var bunlar sonradan çıkayo , ve dr genelde akşşam veya hergün,günaşırı ilişki öneriliyor ki çıkan çılgınları yakalamak için.
    birçok başarılı aşılama aslında sonradan çıkan yumurtalarla gerçekleşiyo bu da geç döllenme adı verdiğimiz olaya dönüşüyo.sık lekelenmelere, belirsiz idrar testlerine yol açıyo.
    benim bilğim ve deneyimin bu
    aşılama oldun mu olmadın mı pek anlayamadım..

4. 8 Mart 2008
  5. sisim

sisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canimmm Benim Cevabin Için Coook Teşekürederimmm..........
    Ben Aşilama Oldum Bu 3 Sü Olacakti Ama Sanirsam Dr Yapamadi Yapamadi Dememin Nedeni Tam şiringa Ile Içeri Yollarken Kadin Birden Irkildi Yani Titredi Sanirim O şiringa Acildi Ve Spermler Içeri Yerine Dişari Akti Cünkü Isladim Görmedim Tabi Sadece Hissettim Ama Elindeki Sperm Dolu şiringayi Gördüm
    Bana 3 Aşilama Son Demişti Yapmadan önce Ama Kapidan Cikarken Eğer Gebelik Oluşmazsa 4 . De Deneriz Dedei Cünkü Yapamadiiiiiiii ....soruyu O Yüzden Sordum Yani Eşimle Perşembe Ve Bugün Kendimiz Doğal Yolla Denedik Işe Yarar Mi Die Merak Etimmmmm..
    Canim Ikimizdede Herhangi Bir Problem Yok Bu Arada

6. 8 Mart 2008
  7. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bizim aynu sorun yok nedense bebekte yok ama 3 aşılamadan sonra bie geç gebeliğim oluştu ve ben kaybettim o bebeği 1,5 bekledik fakat olmayınca tüp karar verdik.
    malesef 1 . başarız oldu, 2.yarın belli olcak ama ben ümitlideğilim.
    belirtiler adet diyo
    sana çalışma diliyorum. bizim kisi psikolojikmiş.

8. 8 Mart 2008
  9. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    çalışma derken kafanı yorma ve iyi diliyorum anlamındaydı üzür dilerim sisim

10. 8 Mart 2008
  11. sisim

sisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    gec yazdım kusura bakma eşim bu satte mantı istedi onu yaptımmmmm iyiki bu hazır mantılar cıktı yoksa halimiz harapppppp olurdu :)

12. 8 Mart 2008
  13. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benim ki yurt dışındaydı yen i gelidi sendede aynı tip koca inanamıyorum

14. 8 Mart 2008
  15. sisim

sisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    allah allah anlamadım yazıma devam ederken birden gitti herhalde yanlış yere bastım neyse ewt tıp dilinde bizim sorunumuzun acıklaması yok ...o yüzden de psikolojik demek kolay stress demek kolay geliyo ben 4 yıldır korunmuyorum ve 3 yıl hiç dr gitmedeim amman olursa olur dedim ama bu yıl yaşım 33 olunca dur bi gideyimde belki bir sorun vardır dedim herşey temiz cıkınca içim rahatladı ama dr başlamışken devam et tedaviye dedi ve işte 3 aşılama ...... ben stress yapmadan 3 yıl gecirdim tutsa o zaman tutardı o zaman 7 yılık evliyim yani ne bileyim var demek ki bir nedeni olmuyorrrr belki de için için stress yapıyorumdur......
    sen en azından gebe kalabiliyorsun onu görmüş oldunnn ben onu bile daha göremedimmm..........merak etme bizim bebeklerimiz olacak sadece zamanı var demek:)))
    bu arada gebelik belirtileri de aynı regl belirtileri gibiymiş canım kafana takma yarın mı kan tahliline gideceksin?

16. 8 Mart 2008
  17. sisim

sisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    seninkide mi iyi yemek yer benim ki korkunc yemek yemekten bu kadar zevk alan birini ben daha görmedim ..oda yurt dışına gidince ben bayram ediyorum sadece salata yapıyorum yada tek yemek ama o geri geldiğinde mümkünmü allahtan yemek yapmayı da seviyorda benim işimi rahatlatıyorrr

18. 8 Mart 2008
  19. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    12 saatte döllenmeli diye okumuştum internette araştırırken bi ara.