çatlatma iğnesi oviterelle hakkında bilmediğim birşey varmış meğer.

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve burcinn tarafından 17 Haziran 2009 başlatılmıştır.

17 Haziran 2009
    Konu Sahibi : burcinn
  1. burcinn

burcinn Ayşenur ve Çınarın annesi Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    selam kızlar merhabalar..ben geçen hafta gonal f 450 kullandım sonra perşembe günü ovitrelle çatlatma iğnesi oldum..dün bir arkadaşım geldi kendisi 6 haftalık hamile.gelirken bana gebelik testi getirmiş daha çok erkendi ama dayanamadım yaptım ve inanılır gibi değil çift çizgi gördüm..akşam üstü kan testi yaptırdık pozitif çıktı ben de doktoru aradım ama bana "çatlatma iğnesi zaten hamilelik hormonu dediğimiz HCG içeriyor daha beş gün oldu vücudun atamamıştır etkisini,yani hamile değilsin.iğne ve ilaçlar testleri yanıltmış.sen yine en az 1 hafta bekle" dedi.tabi çok heveslendiğim için yıkıldım bir anda,valla negatif çıksa bu kadar üzülmezdim heralde..ama pozitifi görüp yok değil deyince doktor kahroldum..şimdi beklicem işte mecburen..belki hamileyimdir ama çok üzüldüm yine de..bu iğneyi kullanan o kadar çok arkadaş var ki siz de benim düştüğüm hataya düşmeyesiniz diye uyarmak istedim..ben bilmiyordum çünkü iğnenin içeriğini malesef..bu arada daha evvel kullanan ya da bu durumla ilgili fikri olan varsa iğne ne zaman tamamen vücuttan atılır bilen var mı?ben dayanamıyorum artık çok sabırsızlanıyorum da.. :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek:

2. 17 Haziran 2009
  3. cimbomlu

cimbomlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    vucuttan 7-10 gün içerisinden atılıyor diye biliyorum cnm ben

4. 17 Haziran 2009
  5. burcinn

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    çok çok teşekkür ederim güzelim..yani 1 hafta 10 gün içinde de sonuca ulaşabilme şansım var öyle mi?çok sevindim çünkü yarın 1 hafta oluyor..o kadar sabırsızım ki anlatamam çünkü bu ay içimde birazcık da olsa bir umut var..bakalım hayırlısı..

6. 17 Haziran 2009
  7. incili_kaftan83

incili_kaftan83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    senin durumunda çok kişi okudum burda arkadaşım ne aceleniz var ya be de oldum çatlatma iğnesi ama adetimden 3 gün önce test yaptırdım negatifti.senin gibi sonra üzülenler çok malesef sen en az 12 gün bekle hatta adetini bekle paran boşa gitmesin:eek:lmaz:

8. 17 Haziran 2009
  9. EU3

EU3 Guest

Evett duymuştum daha önceden bunu şakkıdı

10. 17 Haziran 2009
  11. burcinn

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    kızacak azarlar bir tavırla konuşacak ne var anlayamadım doğrusu.. :uhm: sen benim evlendiğimden beri neler geçirdiğimi,neler atlattığımı bilmiyorsun,bilemezsin de tabii..benim yerimde olsan ilişkinin sabahı kalkıp yapardın testi emin ol..her neyse belki de ben yanlış anlıyorum..umarım öyledir de..çünkü azarlayacak birşey yok bu sorumda ben her ilacın,her iğnenin içini bilmek zorunda değilim heralde..sana saçma geldiyse cevap yazmazsın olur biter..

arkadaşlar burası "jinekoloji" başlığı burada herkesin büyük ya da küçük derdi var lütfen birbirimize karşı biraz daha ılımlı olalım..bizim birbirize destek olmaya ihtiyacımız var köstek olmaya değil..LÜTFEN!!!!!

Kozlenmis patates, masal_gibi ve Hale10 bunu beğendi.
  12. 17 Haziran 2009
  13. ..ELCHIN..

..ELCHIN.. bal oğlum****bal kızım Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    selam canım bende tedavimde gonal-f ve ovitrelle kullanıyorum ve geçtiğimiz ay ovitrelle yüzünden 3 tane çift çizgili test ve 20.günümde 5.20 çıkan b kan tahlilim var ama hmile değilim herşeyin hayırlısı diyorum canım inşallah bebeğin vardırrr

senin değerin kaç çıktı

14. 17 Haziran 2009
  15. burcinn

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    ben çok umutluydum bu iğnelerden..çok çok üzüldüm canım şimdi yaa..benim ovitrelle'den 5 gün sonra değerim 29,17 çıktı canım..off yaaa...bebeğim yok benim 1 sene olacak korunmuyoruz ama tık yok çok bunaldım artık ama ben.. mafoldumben mafoldumben

16. 17 Haziran 2009
  17. ..ELCHIN..

..ELCHIN.. bal oğlum****bal kızım Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    153
    canım bence senin değerin baya yüksek inşallah bebek vardır yaaaa

benim 3 sene oldu yok bebek

18. 17 Haziran 2009
  19. burcinn

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    dr u aradım hemen..yok hamile değilsin şuan ilaçlar yanıltıyor dedi..progestan alıyorum bide günde 3 kere sanırım o da hamilelik hormonu..ondan yüksek sanırım..ama umarım hamileyimdir..dua edin bana nolur..çok bunaldım artık..