catlatma ıgnesı ve erkek bebekle ılgılı

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve hazek tarafından 18 Şubat 2010 başlatılmıştır.

18 Şubat 2010
    Konu Sahibi : hazek
  1. hazek

hazek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    :teselli:arkadaslar herkese merhaba

benım ALLAH bagıslasın 3 tane kızım var esım ve aılesı bır erkek cocuk cok ıstıyor
    yasım ıyıce ılerlemeden bır tane daha dusunuyorum adetlerım duzensız kendım tıroıd hastasıyım bu seferkı gebelıgımı ALLAH nasıp ederse planlı yapmak ıstıyorum RABBIMEd ua edıyorum hayırlısıyla bana bırde erkek evlat nasıp etsın dıye bu yumurtlama gunu olayını bıraz anladım ogun yumurtanın catlaması lazımmıs sanırım bunu anladıgımı sanmıyorum bu catlatma ıgnesını kendımız saglık ocagınde falan yaptırabılıyormuyuz
    cahılım bu konuda yardımlarınızı beklıyorum herkese sımdıden tesekkur edıyorum

2. 18 Şubat 2010
  3. seydam

seydam Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba öncelikle rabbim evlatlariniza uzun ömür versin catlatma ignesi bende olucam ama bunu doktorunuz yumurtaliklarinizda bir problem varsa öneriyor bende kist var onun icin iki ay sonra olucamm ayrica öncelikli bir tedavide gerektiriyor zaten olsanizda cinsiyet belirleme gibi durumunuz olmuyor en iyisini gideceginiz doktor bilir allah istediginizle mükaafatlandirsin insvereliniortak

4. 18 Şubat 2010
  5. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    çatlatma iğnesi doktor takibi altında yapılır.yumurtlama uyarıcı bir ilaçtır.yani sen sağlık ocağına gidipte bunu yaptıramazsın.düzenli olarak aynı doktora gidip ultrasona gireceksin.yumurtalıklarının büyüklüğüne bakacak.yeterli büyüklüğe ulaşınca çatlatma iğnesini vuracak.erkek istediğin için bunu yaptırmak istiyorsan hiç uğraşma.çünkü bende 3 yıl çabanın sonunda çatlatma iğnesiyle hamile kaldım.vede benim bir KIZIM olacak.

6. 18 Şubat 2010
  7. hazek

hazek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tesekkur ederım arkadaslar cevaplarınız ıcın RABBIM herkesın gonlune gore versın

8. 19 Şubat 2010
  9. nisandakar

nisandakar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Allah 3 kızına da sağlık sıhhat uzun ömür versin. bence başkalarını mutlu etmek için böyle bir riske girme. ben kız çocuklarını çok seviyorum 1 tane kızım var bence hem kızıma kardeş-arkadaş olsun hemde değişik olsun diye erkek çocuk istiyorum ama kız olursa da hiiiiç önemli değil. laf söylecek olanlarsa hiç umrumda olmaz. zaten insan olsalar seni böyle zora sokmazlar.

3 tane evladın var ne güzel ya 4. süde kız olursa eşin ve çok kıymetli ailesi ne di,yecek sana ---bu da mı kııııız,-- yani dönüp te oğullarına sende erkek spermi yok demeyecekler ama sana --erkek doğruamıyorsun--diyecekler.

bence çok iyi karar ver. ben 1 tane çocuğum olduğu için sadece bu yumurtlama gününü deneyeceğim erkek olur mu diye ama 2. çocuğum erkekte olsa kız da olsa 3. çocuğu yapmayı düşünmüyorum.

maddi durumlarınız iyiyse bilemem tabi.

10. 19 Şubat 2010
  11. helenx

helenx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0

canımmm.inşallah istedigini rabbin sana saglıklı hayırlı olarak versin.benimde iki kızım var.aceba üçüncü yapsam erkek olrumu deyip duruyorum.bildigim kadarıyla çatlama ignesi olduktan sonra 36.saat sonra ilişki öneriliyo.bunuda unutma...

çatlama ignesi olabilirsin.hiçbir problemin olmasada doktora istiyorum dersen yapıyorlar.yani ama doktora gitmen gerekin çünkü ononda bir zamnı var yani ignenin.onuda doktor kontrol etmesi gerek.bende çatlama ignesi düşünüyorum ücüncüyü düşünürsem...

12. 19 Şubat 2010
  13. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    başka bi konuda arkadaşın birisi çatlama iğnesinden en az 40 saat sonra ilişki önermiş.. yumurtanın çatrlamasını garanti etmek için.. çünki 1 saat bile sonucu değiştiriyor olabilir..Allah bilir..

14. 19 Şubat 2010
  15. esmerkz29

esmerkz29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    benımde iki kızım var bende bu çatlama iğnesini aklımdan geçirmedim deyil . bende bi problem yok allaha şükür toktora ne öne sürüpte çtlama iğnesi yaptıracaz bide garantısı varmı yani.genelde bu iğneden sonra çoğul gebelikler oluyo ikiz üçüz.aynı zamanda bende troit hastasıyım uzun zamandır.acaba bu hastalıkla kız bebek ilişkisi varmı aklımdanda geçmedi deyil yani.hazekcim

16. 19 Şubat 2010
  17. gulyhas

gulyhas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    allah bağışlasın canım çok şanslı bir annesin unutma:))

İnşallah 4. de yaparsan erkek olur , kim ne derse desin hiç kimseye takılma, bunu eşin veya ailesi değil send eisteyebilirsin herkesin çok doğal hakkı. Erkek olmazda kız olursa atacakda değilsin, yani seni bunu istediğin için suçlayanlarla hiç ilgilenme.

erkek bebek için öneriler çok fazla,en önemlisi yum takibi yaptırman
    -bunun için doktorla muhakka görüş, çat iğnesi yumurtanın ultrasonla takibinden sonra yapılabilir ancak,en az 19 mm olunca vuruluyor, eğer yumun kaç mm öğrenebilirsen , sağlık ocağındada yaptırabilirsin hiç bir sorun olmaz.Ama öncelikel herşeyi iyi araştır günden güne çok şey öğreneceksin.
    sana özelden mesaj atacağım oraya detayları yazarım bu konuda

18. 19 Şubat 2010
  19. esmerkz29

esmerkz29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    hazek sen cenneti garentilemışin 3 kızla