Çatlatma iğnesi

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve darksoulriver tarafından 27 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    27 Nisan 2010
    Konu Sahibi : darksoulriver
  1. darksoulriver

darksoulriver Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba doktor bey

Adetimin 3.günü doktora gittim. Tahlillerim vs hepsi normal çıktı. Adetin 5.gününden itibaren serophene kullandım.Yumurta takibi yapıldı. 24 nisan cumartesi günü tekrar kontrole gittim. Sağ ve sol yumurtalıkta boyutları 18mm-20mm arasında değişen 8 adet yumurta olduğu tespit edildi ve aynı gün(yani 13.günüm) çatlatma iğnem yapıldı.İlişkide bulunmamız gereken günleri söyledi doktorumuz.Şimdi size soracağım soru şu:

İğne yapıldıktan 32saat sonra filan sancılar başladı karnımda. Bunların olabileceğini doktorum söylemişti ve basit ağrı kesiciler alabilirsin demişti.
    Dün iki tane bugün bir tane dolorex ağrı kesici aldım.Ama karnım davul gibi şişti. İnanın sanki 4 aylık hamile gibiyim. Ne zaman geçer bu ağrılar,sancılar?Resmen kıvrandırıyor beni.

2. 28 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Fazla sayıda yumurta gelişmiş. Doktorunuzun yeni yönetmeliği dikkate alıp tedaviyi bitirmesi ya da sizi tüp bebeğe yönlendirmesi gerekiyordu. fazla yumrta geliştiğinde çoğul gebelik ve yumurtalıkların aşırı büyümesi ile ortaya çıkan hiperstimülasyon sendromu olabiliyor. İnşallah tek bir gebelik oluşmuştur. Bebeğinize kavuşmanız dileği ile

4. 28 Nisan 2010
  5. darksoulriver

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Aslında bu bizim ilk bebek denememizdi.Doğal yolla bile denememiştik. ıki ay önce yasmini bıraktım.
    Tüm tahlilleri yaptıralım,bilinçli bir şekilde anne-baba olalım dedik. Doğal yolla deneyip gebelik oluşmazsa,1 yıl sonra ne sorunumuz var diye gecikmektense; varsa bir sorun baştan bilelim ve çözelim diye gittik.
    Nihayetinde her şey normal çıktı,benim hormonlarım,eliza testi vs...Eşimin sperm tahlili de gayet normaldi.
    Daha önce folikül kisti geçrimiştim, zaten fazla sayıda yumurta oluşuyor vücudumda.
    ışin kötü yanı yumurtamın çatlayıp çatlamadığından da emin olamıyorum.Çatlatma iğnesi yapılsa bile çatlamama ihtimali var değil mi? Yumurtlama döneminde oluşan o yapışkan akıntı da gelmedi zaten :KK43:
    Razıyım bu sıkıntıyı çekmeye,yeter ki sonuçta gebelik oluşsun.Ama gebelik oluşmazsa çektiğim sıkıntılar için çok üzülürüm.Çalışan br bayanım ve günlük hayatımı çok olumsuz etkiledi bu,günlük hayattaki performansım düştü resmen:KK43:
    Doktorumu da aradım bugün, ameliyattaymış. Birkaç saat sonra tekrar ulaşmayı deneyeceğim.Bakalım ne diyecek?
    Peki hiperstimülasyon nasıl tedavi ediliyor?Çatlamayan yumurtaların kiste dönüşme ihtimali var mı?

6. 28 Nisan 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Bence şu anda bunları düşünmeyin. >Tedavilerimizin bu tür etkileri olabiliyor. Gebe kalabilmeniz dileği ile...

8. 28 Nisan 2010
  9. darksoulriver

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkür ediyorum cevaplarınız için
    ıyi çalışmalar

10. 29 Nisan 2010
  11. darksoulriver

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Dün akşam itibariyle ateşim 38.2 ye çıkınca ve diğer şikayetlerim de artınca doktorumu aradım.Hemen hastaneye geliyorsun dedi. 2 şişe serum ve 3 tane de iğneden sonra bugün iyi sayılırım artık.
    Sanırım bahsettiğiniz hiperstimülasyon olayı gerçekleşti bende.

12. 29 Nisan 2010
  13. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Çok geçmiş olsun

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.