Çay...

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Laale tarafından 3 Aralık 2007 başlatılmıştır.

3 Aralık 2007
    Konu Sahibi : Laale
  1. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.589
    Ödül Puanları:
    363
    Bir sorum olacak sizlere...
    Arkadaşımın 3 yaşındaki bebeğinin koluna çay dökülmüş,derisi kalmış meleğin..senağlama
    Çok çok üzüldüm bugün.Çay dökülünce çok çok ağlamış,doktora götürmek istemişler. Bir şeyim yok deyip oturmuş. Şimdi gülüp oynuyor ama kolu kötü olmuş cidden.:çok üzgünüm:
    Sizler daha tecrübelisiniz. Krem olarak ne sürmeliyiz,izi kalmaz di mi?:çok üzgünüm:

2. 3 Aralık 2007
  3. BenNazKsK

BenNazKsK Çiçek&Böcük:) Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Kesinlikle Siliverdin bitanem iz kalmasın miniğin kolunda doğada o yaşta sobaya düşmüştü aynı şekilde oldu Doktora götürdüm ve hemen siliverdin sür dedi..Ekstra ağrı kesici bir kaşık calpol içirdik Allaha çok şükür ne izi var nede ozaman çocuğu çok üzdü..Sürdükten hemen sonra uyudu kalktığındada en azından onu delirtecek acısı yoktu..Hemen alıp sürsünler

4. 3 Aralık 2007
  5. Laale

Beğenildi:
    21.589
    Ödül Puanları:
    363
    Çok teşekkürler Nazlım...
    Nasıl üzgünüm anlatamam.. Bir de kıyamam; "İyiyim ben, uf oldu geçecek,sadece çay döküldü,ben yaramazlık yaptım,ondan oldu,acımıyor" diyor.Daha çok ağlayasım geldi.senağlama
    Tamam acısı olsa ağlar ama izi kalmasın diye üzüldüm.:çok üzgünüm:
    Hemen arayıp bu kremi söyleyeceğim.a.s
    Tekrar tekrar çok teşekkür ederim.a.s.
    Öperim..Şeniz

6. 3 Aralık 2007
  7. BenNazKsK

BenNazKsK Çiçek&Böcük:) Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Rica ederim birtanem..Malum konu çocuk ilk okudum içim cızz etti..Minik olduğu için çabuk geçiyor..Kıyamam ben ona tatlı dilini yerim..Bende çok geçmiş olsun diyorum canım..:1hug:

8. 3 Aralık 2007
  9. Laale

Beğenildi:
    21.589
    Ödül Puanları:
    363
    Teşekkürler canım..
    Doğa'ya da çok üzüldüm. O daha büyük bir olay atlatmış, izi bile kalmadığına göre bizimki de hemen iyileşir inşallah!:teselli:
    Allahım bebekleri,çokcukları korusun. O kadar yaramazlar ki,ele avuca sığmıyorlar, sonuçta yine üzülen biz oluyoruz. Rabbim daha büyük sıkıntılar vermesin inşallah. Bugün gerçekten çok üzüldüm. Hemen sen yardımıma koştun, Allah razı olsun.
    İlgin ve alakan için tekrar teşekkür eder,öperim..:1hug:

10. 3 Aralık 2007
  11. Mahbile

Mahbile Acem Kızı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Kıyamam ona lalem geçmiş olsun :teselli:
    Silverdi iyi bi yanık kremi bencede a.s

12. 3 Aralık 2007
  13. Laale

Beğenildi:
    21.589
    Ödül Puanları:
    363
    Çok teşekkürler Azemcim..
    Uyuyormuş şimdi..
    Çok üzgünüm bugün... Bir de dün gece rüyamda onu görmüştüm çok ağlıyordu,kocam uyanıp teselli etti beni. Sabah kalkınca bir uğruyayım dedim. Anlattılar. Kolundaki yanık gözümün önünden gitmiyor bir türlü.:çok üzgünüm:

14. 3 Aralık 2007
  15. Desibel

Desibel Okeyin dörtlüsü... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba
    Öncelikle çay dökülen bölge çok çok temiz tutulmalı.Eğer o bölgede enfeksiyon gelişirse iz kalması çok muhtemeldir.Doktora gidilirse iyi olur fakat eğer mümkün değilse steril bir gazlı beze fucidin krem + rifocin solüsyon iyice yedirilip sürülerek (tabi yine steril bir eldiven kulanılarak) yanık yerin üstü kapatılmalı.Bu pansuman 2 günde bir yapılmalı.Eğer yanık yeri ve etrafında kalkmış deriler varsa soymamaya özen gösterilmeli.Tekrar edeyim eğer yanık bölgesinde enfeksiyon olmaz ise iz kalması çok düşük bir ihtimal çünkü yaşı çok küçük.Ayrıca pansumanla birlikte yanık bölgeye fito krem sürülebilir.Yanık bölgesinin epitelize (yeni deri katmanının oluşumu) olmasına yardım eder.Fakat yine de yaşının küçük olması nedeniyle mümkünse doktora gidilmesi gerekiyor.
    Geçmiş Olsun.
    Not:Laalecim bunu 9 Eyl.Tıp Fak.5.sınıfta okuyan oğlum söyledi. Sevğiler.

16. 3 Aralık 2007
  17. Laale

Beğenildi:
    21.589
    Ödül Puanları:
    363

Teşekkür ederim..yerimseniben
    Fucidin ben yokken sürülmüş. Arkadaşların önerdiği Silverdi'ye de söyledim anneciğine. Bakalım sonuç ne olacak? İnşallah haklı çıkarsınız da izi kalmaz bebeğin kolunda.a.s