Cce Efeden ok korkuyorum

Konusu 'Nasıl Anne Babalarız ?' forumundadır ve efetubi tarafından 16 Haziran 2009 başlatılmıştır.

16 Haziran 2009
    Konu Sahibi : efetubi
  1. efetubi

efetubi Guest

kafamçokkarıştı bebişim erken dogum su an 2.8 yasında ben coc.gel.öğretmeniydim bebegimle wakit geçiriorum ama akıl almaz olaylar yasıyoruz :1shok: 4-6 yas grubunun zorlanarak söylediği cocuk sarkılarından 30 tanesini ezbere biliyor gamyoncuiremsu 1 20 ye kadar sayıyor bugun ajanda yapragının kenarından 23 yazısını gördü anne 23 dedi ee noolmus dedim ayakkabım dedi 24 25 26 .. dewam etti dergilerin içine giriyor tv de görüyor desem reklamı olmayan markaların isimlerini bilior benim minik kuzum acaba okuma yazma biliyor olabilirmi? :uhm:

2. 17 Haziran 2009
  3. aleynabir

aleynabir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

evet bence biliyor canım.ama korkma.normalde birazz ürperilecek bir durum ama uzmana gidip yardım alın. bu sayede kontrollü olur.başıboş bırakılırsa ileride sorun olur böyle okuma bilmesi.sen bence bir çocuk psikiyatrisine git anlat herşeyi.o seni yönlendirecek canım.özel eğitime yollanabilir çünkü zeka seviyesi yüksek gibi geldi bana ve böyle çocukların bilinçli eğitilerek bu yükseklikleri olumlu ve iyi bir yönde geliştirilir. bu durumda olanlar yarın öbür gün ilkokula başladığında zeki olmasına rağmen bazıları çok büyük sorun yaşayabiliyormuş ve psikolojisi çok kötü etkileniyormuş.buna sebep vermemk için şimdiden bir uzmana götür ve tavsiyelerine uy. özel eğitim derse b8unun anlamı da şu: bildiklerini bilinçli olarak kullanmasını öğrenecek,yerine göre.kızım otistik benim özel eğitime gidiyor 1buçuk senedir ve okulumuzda zeka fazlalığı olan çocuklar da var senin kuzun gibi.ve durumları çok iyi. özel destek aldıkları için zekalarını bilinçli olarak kullanıyorlar.sen de ihmal etme.götür.en azından o kafasını ne yapacağını bilemeden değil ; nerede ve nasıl kullanacağını bilerek kullanır.ve ilerleyen yaşlarda sorun yaşamaz. :)

Son düzenleme: 17 Haziran 2009
  4. 8 Temmuz 2009
  5. yeniden

yeniden Guest

Bebeğinizin zeka seviyesi yüksek düzeyde. Bebeğinizin zeka düzeyinin ne zaman farkına vardınız? Daha küçükken de bu tip olaylarla karşılaştınız mı? Soruyorum çünkü benim oğlumun da doktoru zeka seviyesinin yüksek olduğunu 1 yaş çocuk grubunu takip ettiğini söylüyor. O yüzden cevap verirseniz sevinirim.

6. 8 Temmuz 2009
  7. efetubi

efetubi Guest

walla 6 aylıkken ben mutfaktaydım anne gel kawak yelleri basladı dedi gayet net bi şekilde yanına gidince tekrar sorunca sölemiyor ama cnm dr götürdüm ben ösel hastaneye bana ne deseler begenirsin ee 2 3 yasındaki çocuklar kuranı ezbere biliorlar bu sebele zeka testi yapamayız :eek:klava: nereye baswurup ne yapacagımı bilmiorum sende ne gibi belirtiler war :uhm:

8. 8 Temmuz 2009
  9. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    aaaaa cok enteresan ya.

10. 8 Temmuz 2009
  11. efetubi

efetubi Guest

:1hug: enteresan olan bebekmi doktormu :uhm:

12. 8 Temmuz 2009
  13. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    valla doktor cok enteresan da
    korkmadin sen tatlm ya
    benim yanimda 6 aylik bebek konussa ziplarim korkudan
    babasi farkinda mi yoksa bi tek size mi yapio?

14. 8 Temmuz 2009
  15. efetubi

efetubi Guest

kaydirigubbakcemile3 babasıda o olay oldugunda lawabodaydı nasıl sasırdık anlatammam bi fırladım noluyo die kafamçokkarıştı nası yani ddedim efe söle bi dha ses yok ee. kim dedi dedim sen sölemedinmi güldü konusmadı sıpam gamyoncuiremsu

16. 8 Temmuz 2009
  17. maeves

maeves Hayat Öpücüğüm Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım senden başka duyan oldumu 6 aylıkken konuştuğunu.. yada bu tip şeyleri farkına varan başka insanlar varmı?

18. 8 Temmuz 2009
  19. pamuk helva

pamuk helva & Gülümse & Pro Üye

Beğenildi:
    293
    Ödül Puanları:
    163
    oy maşaALLAH Efe'ye... :nazar:
    annesi umarım zekasını olumlu yönde kullanır ve çok iyi yerlere gelir opuyorumnanaktan
    :nazar: