Ceken bilir!!

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Gxuxlsxuxm Sultan tarafından 4 Kasım 2008 başlatılmıştır.

4 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Gxuxlsxuxm Sultan
  1. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ceken bilir!!! Hep duyariz yada söyleriz bu cümleleri!:nazar:

Ama gercekten öylemi acaba?CADIARZU

Calisan bir Kadin düsünün bir hafta sonu var dinlenmek isini gücünü yapmak ailesi ile vakit gecirmek icin!! Hafta sonunu kafasina göre gecirmek istemezmi?? Tabiki ister fakat yine o Kadin neden izinli oldugu hafta ya Komsunun, ya Eltisinin, yada Görümcesinin hafta sonunu zehir ediyor, onun bilmesi gerekmiyormu calisan bir bayan olmanin zorluklarini....Evet ama yinede cat kapi gidende o oluyor!!

Yeni dogum yapmis bir Kadin düsünün agrilari var sizilari var, bebegin stressi belki bir cocugu daha var evin isi var yemek var camasir var, varda var yani, peki bu Kadin anlamazmi Lohusa bir Bayanin halinden?? Evet aslinda anlamasi lazim, cünkü oda yasadi oda cekti öyle degilmi?? Peki ayni kadin neden bebegini büyüttükten sonra, yeni dogum etmis Gelinin, Komsunun veya Akrabanin evine hergün gidip saatlerce oturup birde yemek hizmet bekliyor?? Bilmiyormu o Kadinin o an cektiklerini yasadiklarini?? Evet ama yinede yapiyor...

Bir Kadin düsünün aldatilmis yuvasi dagilmis esi baska bir kadina yar olmus ve o aldatilan kadin sizce bir yuva dagitirmi?? Aslinda hayir dagitmaz cünkü biliyor ne kadar aci oldugnu biliyor baska bir kadinin dünyasini karartacagini aynisini oda yasamadimi oda kahrolmadimi?? Evet oldu oda cekti ama yinede yuvasi dagilan kadin baska bir yuvayi dagitiyor....

Demekki neymis?? Ceken bilirmis ceken anlarmis ama cekenden cok
    Vicdani, Merhameti, Anlayisi, Hosgörüsü ve en önemlisi Allah korkusu olan anlarmis.....a.sa.s.

2. 4 Kasım 2008
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    kayınvalidem çok çekmiş kayınvalidesinden..görümcesinden ve kaynından..her anlattığında hüngür hüngür ağlıyorum..senağlama
    ve yemin etmiş ben gelinlerimi prensesler gibi tutucam diye..
    şükürler olsunki öyle de..:1hug::nazar:
    çeken bilir evet..ben çektim o da çeksin der kimileri..
    işte onlar hakettilerki çektiler diye düşünürüm hep..:dilcikar:
    kimileride varki çektiğini,yaşadığını bilir ve aynılarını yaşatmak istemez..
    Allahım böyleleriyle karşılaştırsın bizleri:Saruboceq:

4. 4 Kasım 2008
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Gülsümcüm ne güzel konu canım ya..a.s.
    Evet çeken bilir..:1hug:
    Bazen hani sert yorum yazıyoruz diye bize kızıyorlar ya evlilik,aile konusunda...:eek:
    Ama insanların geçmişte ne sıkıntılar yaşadığını kimse bilemez ki.. Belki o; "Ayrıl arkadaşım çekme bu adamı!" diyenler kendileri ya da en yakınları yaşamıştır benzer acılar.. "Aman ben üzüldüm sen üzülme" demek istiyordur..:nazar:

6. 4 Kasım 2008
  7. min

min Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    insan psikolojisi çok farklı.dayak atan kavga eden öğrencilere bakınca,annesinin babasının devamlı onları dövdüklerini görüyorsunuz.kocadan dayak yiyen çocuğunu dövüyor.babadan dayak yemiş adam karısını yumrukluyor. fritzl vardı kızından 7 çocuğu olan herif mesela annesi öyle bir dövermiş ki her yer kan gölü olurmuş.o adamı o hale getirmek kolay mı??

ben kayınvalidesinden çekip ,ben çektim ama gelinimi rahat ettireyim diyen kaynana nadie var."ben gün yüzü görmedim,o da görmesin" deniliyor çoğunlukla.

8. 4 Kasım 2008
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Tsk. ederim canimŞeniz

Fakat bazi insanlar vardir Laalisim, cektigi halde bildigi halde sanada cektirir...
    Mesela benim eltim 3 cocuk annesi gayet iyi bilmesi gerekmiyormu lohusa bir kadinin rahatsizliklarini SIKINTILARINI?? tabiki bilmesi lazim, fakat yinede ben dogum ettikten sonra her hafta sonunu 3 cocugunla beraber bende gecirmek istemesi ne kadar sacma öyle degilmi??
    Bende bunu vurgulamak istedim, ceken bilir gayet tabi ama neden cektiriyor o zaman...

Böcegimm senin benim kayinvalidelerimiz gibi Kadinlar nadirdir, benimkide cok cekmis kayanansindan! Fakat biz üc gelininle cok adil ve iyi davraniyor, malesef her kaynana öyle degil...

Aynen Min arkadasimizin dedigi gibi ben cektim sende cek....

10. 4 Kasım 2008
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.579
    Ödül Puanları:
    363
    Olumlu bir örnek vermek istedim kendimle ilgili..hihoyyyt
    Görümcem flört ve evliliğimizin ilk aylarında inanılmaz karışıyordu bize.. Aklım hiç almıyordu..Çok çok sinirlendiğim anlar oldu ama büyütmemeye çalıştım,hiç küslük yapmadım..:nazar:
    Sonuçta benden 1 sene sonra evlendi.. Allahım görümcem bir anda melake oldu,haksız da olsam beni savunan,kendi annesine bile benim için kavga eden biri oldu,kayınvalidem bana bir şey dediğinde görümcemin önüme set çektiğini bile hatırlıyorum,ben kötü olmuyayım,cevap vermiyeyim diye,hep korudu beni..:roflol:
    Sanırım evlendikten sonra anladı,gelinle damada karışılmaması gerektiğini.. Ne çektiğimi hissetti galiba..:lepi:

12. 4 Kasım 2008
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Muhtemelen öyle canim!!

Insanin basina gelince anliyor bazi seyleri!! Ama israrla anlamayanlarda var malesef!

Buda ya anlayissizliktan kaynaklaniyor ya cektigni cok cabuk unutmaktan yada banane ben cektim sende cek bakalim diye düsünmekten..:mymeka:

14. 4 Kasım 2008
  15. EU2

EU2 Guest

uzaktan davulun sesi hekese hos gelir canim. aglarsa anam aglar gerisi yalan aglar. hepimizde canimizin kiymetini bilelim.

16. 5 Kasım 2008
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Evet lunetkacim ben bunu vurgulamak istedim!!a.s

Basindan gecen birseyi veya kendinde istemedigin bir olayi neden baskasina yasatmak isteriz ayni senin tanidigmiz dedigin kisi gibi...

Kendi cat kapi gelmeyi biliyor fakat ona yapilidimi hosnut kalmiyor iste buna anlam veremiyorum...:nazar:

Egoistlik, Bencilik, Anlayissizlilk vs. vs. bir sürü cümle vardir mutlaka bu tür insanlar icin

Iste Ceken bilir deyimi demekki her zaman dogru olmuyor maalesef....:kahve:

18. 5 Kasım 2008
  19. FirstLady

FirstLady ÇiLeK Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    bir an sanki kaynanamın ve eltimin bana yaptıkları gözümün önünden geçti. evet bir hafta sonum vardı. dinlenmek, evimin işini gücünü yapmak veya başka işlerimi yapmak için. çat kapı gelinmeler, hala yatıyor musunuz denmeler, ne çok geziyorsunuz evinizin suyu mu çıktı gibi laflar. kendileri yetmezmiş gibi hiç tanımadığınız insanlarıda peşine takıp getirmeler. her an aman yine ne yapacaklar acaba diye düşünmeden edemiyorsunuz. çalışan kadını çalışan kadın bile anlamıyor. buna benzer pek çok şey yaşadım.
    siz hiç 15 günlük loğusayken evinize gelen kayınbabanıza 1 hafta misafir gibi baktınız mı hiç. üstelik dikişlerinden dolayı oturup kalkamazken. kaynanam bunlar ne yapıyor git bak demiş. o bir haftayı ben hiç unutamıyorum. kendi gelip bana bakması gerekirken o kayınbabamı bana yollamış.
    ben çektim gelinimde çeksin lafı bana çok insafsızca geliyor. hayır ben bunları asla yapamam. benim çektiklerimi ne kızım nede oğlum yaşasın diyemem. yapamam çünkü. evet çeken bilir.