Çekingenlik ve heyecanlı olmak

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Liar tarafından 25 Mart 2011 başlatılmıştır.

25 Mart 2011
    Konu Sahibi : Liar
  1. Liar

Liar Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    .....................................................................................

Son düzenleme: 24 Şubat 2013
  2. 25 Mart 2011
  3. icee

icee Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    her işin bir uzmanı var biliosun.. uzmanına görün derim ben ...

4. 25 Mart 2011
  5. iklim_89

iklim_89 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım anlıyorum seni bu durumun sebebi küçükken yaşanılan olumsuz deneyimler, ve bence reçetesi önce kendine fiziksel olarak tam güveni sağlaman ve bi uzmandan yardım alman ama şundan eminim ki bu durumu aşmadan insan hayatını tam olarak yoluna koyamıyo.en kötüsüde insanlar seni utangaçlıktan ziyade salak yada ukala olarak algılıyo:KK50:

6. 25 Mart 2011
  7. rohy

rohy HesabımızAllaha Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    psikiyatrik destek almalısın en iyisi bu. Sosyal fobi olabilir sizde. Kesinlikle gidin, böylece bundan kurtularak kimbilir ne kadar verimli ve kendiyle barışık biri haline gwleceksiniz :KK34:

8. 25 Mart 2011
  9. silenzio

silenzio Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    genelde insanların asosyal çekingen olmasının en büyük nedeni küçükken ailesinin çok fazla üzerine düşmesi oluyor..
    mesela:küçük çocuklar dışarıdadır ailenin seni korumak amaçlı göndermez..
    arkadaşlarınla bir yere gidilicektir göndermezler..

nedeni bu olabilir belki..
    çözümüne gelince öncelikle destek almalısın..ama kendinin aşabiliceğini düşünüyorum ben..
    önce samimi arkadaşlarının da yanında bulunduğu bir toplumda bulunmaya çalış..alıştıkça kendin de bir topluma girdiğinde yavaş yavaş sorun yaşamamaya başlarsın diye düşünüyorum..

10. 25 Mart 2011
  11. hayal43

hayal43 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı senin gibi bir arkadaşım vardı.,sorununu kendisi çözdü.
    Küçükken ailesi fazla uyarıyormuş.Büyüklerle böyle konuşulmaz,çocuklar lafa karışmaz,öyle denmez filan derlermiş hep.
    Arkadaşım sorunu kendisi çözdü.Daha okuldayken her faaliyete katılırdı.Daha sonra derneklerde aktif görevler aldı.İş yaşamına atıldığında bambaşka birisi olmuştu.
    Kendi zincirlerini kendisi kırdı kısacası.

12. 25 Mart 2011
  13. Liar

Liar Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    daha önce uzmanla görüştüm geçen sene özel bi hastanenin psikiyatrisine gittim ilaç verdi ama bir faydası olmadı
    evet doğru çocuklukluk dönemimde yaşadıklarımdan dolayı olabilir çünkü ailemde beni yeteneksiz olarak görürdü sürekli yanlış yapıyormuşum sürekli uyarı kızma ben hayatım boyunca saf olarak nitelendirilen biri oldum bunu yetişkin olduğumdan beri yüzüme karşı söylemiyorlar ama hissediyorum çünkü çocukluğumda çok söylendi böyle bunların şuanki durumun üzerinde büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Acaba arkadaşın nasıl aştı bu durumu neler yaptı ?

14. 25 Mart 2011
  15. radyologg

radyologg evlat kokusu cennet kokusu Pro Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    63

bende biraz baskı altında büyüdüm yapma etmelerle geçti ömrüm orta okul sonuna kadar liseye basladım tamamen değiştim her faaliyete katıldım hoşlanıyım hoşlanmıyım fark etmez yeterki bi işte aktıf olayım sonra baktım ki hayat böyle güzel konusuyosun bişiyler becerıyosun derken üniversiteyıde başka bi şehirde okudum ordada böyle herşeyde vardım ve şuan gayette mutluyum halimden ...ama ben kimseden destek almadım cunku derdımı söylemeye bile utandıgm anlar oldu hersey kendı elinde bişiyler gercekten istiyosan yaparsın canım ilaç kullanılacak bir durumun yok ki senin şu anlantıklarınla

16. 25 Mart 2011
  17. stillex

stillex Huzurumsu.. Pro Üye

Beğenileri:
    465
    Ödül Puanları:
    83
    Öncelikle özgüveninizi kazanmanız ve kendi benliğinizi tanımaz lazım bu noktada uzman birinden yardım almak sağlılıklı bir sonuç elde etmenizde en iyi yöntemdir.

18. 25 Mart 2011
  19. hayal43

hayal43 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Lisedeyken dersleri çok iyiydi fakat sözlüye kalktığında konuşamıyordu.Hocaya cevap verirken birisi gülse,kızarıp susuyordu.Teke tek konuştuğumuzda daha rahattı,grup içinde sessiz kalıyordu.
    İlk olarak bir hocanın ısrarıyla koroya alındı.Bunun özellikle yapıldığını biliyorum,çünkü diğer öğrenciler seçmelere katılmıştı.Bu arkadaş direkt çağrılmıştı.Daha sonra kendi isteğiyle başka gösterilere katıldı.Üniversitede iken derneklerde bu sebeple görev aldığını biliyorum.

Kuantumla ilgilendin mi hiç ? R.Şanal'ın kitaplarını okumanı tavsiye ederim.Programı vardı ama şimdi hangi kanalda bilemiyorum,netten bulursun.Bilinçaltımıza işlenen kodlar var,sana da saf olduğun işlenmiş.Kendini öyle zannediyorsun.Bunu silmek için uygun olumlamalar yapabilirsin.