çekişmeli boşanmayı anlaşmalıya çevirme

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve byrose tarafından 3 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

3 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : byrose
  1. byrose

byrose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba ilk olarak soruma verilecek cevaplar için şimdiden tşk. ederim. sorum şu: çekişmeli bir boşanma davası abim açtı. yengem uzlaşma yapmamakta ve uçuk tazminatlar da talep etmekte. abimin kredi kartlarına yengem için yaptıgı borçlar nedeniyle ortalama 65 bin tl borcu buunmakta. kendisi suan kiraya taşındı. yengemin abisi kardeşi ile konusup ikna edeceğini ve anlaşmalı boşanma olacağını söyledi. 1. duruşma temmuzda yapıldı. mahkeme psikoloğa yönlendirdi ve 2. duruşmaya şahit stedi. 2. duruma kasım ayında. yengm anlaşmalı boşamaya ikna olur ise yine kasım ayındaki duruşma mı beklenmeli avukat öle söylemekte. anlaşmalı boşanma için bir belge doldurulup hakimden randevu talep edilebilinirmi acaba? anlaşmalı boşanmadaşahitlerinde hazır bulunması yne de gerekirmi ve bu duruşmanın ertelenmesi veya uzaması söz konusu olabilirmis. cevpalarınız için tşkler...:Saruboceq:

2. 4 Ağustos 2010
  3. byrose

byrose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cevap yok mu lütfen bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliorum.bilmiyorumkismile

4. 4 Ağustos 2010
  5. de facto

de facto Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Boşanma protokolü hazırlanır ve dava anlaşmalı boşanmaya döner.
    Meslekatşımın verdiği bilgi size doğrudur ancak bazı hakımler önalım dilekçesi ile duruşmayı erken tarihe alabiliyorlar.Anlaşmalıya donerse şahitlere ihtiyac yoktur ancak her iki tarafın asil olarak hazır bulunması gerekmektedir. Vekilleri ile boşanma olmaz. Dava ayrıca uzamaz.

6. 4 Ağustos 2010
  7. byrose

byrose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hmm anladım çok tşk ederim opuyorumnanaktan

8. 11 Ekim 2010
  9. byrose

byrose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar;
    öncelilkle konuyu hortlaşmış gibi olacak onun için üzgünüm.daha önce yukarıda sizlere abimin boşanma sürecindn bahsetmiştim. şimdi yeni olan gündemde;
    Abim yengemin yeni yolladığıel yazısı mektubu bize gösterdi bende 2. duruşmaya yanında götürmesini söyledim. mektupta abimin ailesi ve yengem ve oğluiçin yaptıgı tüm fedakarlıklar ama yengemin bir türlü tatmin olmayısını anlatan itiraf ve özür mektubu niteliğinde.(işte sen haklısın ben yapmadım etmedim senihakedip iyi bir eş olmadım sen iyi bir kocasın özür edilerim beni affet tarzında....) bende delilolabilecegini düşündğm. çükü 1. duruşmada avukat bunları tamamne red etmişti yani yengemöle demiş. sizce bu mektup durumu nasıl etkiler avukat arkadaşlrarın konu hakkında yorumlarını bekliorum. tşkler.