Celestone Chronodese iğne

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve norsis tarafından 15 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

15 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : norsis
  1. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bu iğne bebeğin erken doğum riskine karşı akciğer gelişimi daha önce olsun diye yapılan bir iğne,ben bu hafta da kendi isteğimle oldum,doktorum riskli grupta değilsin gerek yok dedi ama ben ne olur ne olmaz diye yaptırmak istedim,bu iğneyi olan var mı?

2. 15 Temmuz 2010
  3. NerYun

NerYun Bir ben var,benden içerde Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Neden bebeğin doğal gelişim sürecini beklemiyorsun? Ya erken doğmaz da zamanında doğarsa? Yapay yollarla, iğneyle bebeği geliştirmeye çalıştırmak bana normal gelmedi...

4. 15 Temmuz 2010
  5. kadesa

kadesa Manyak Mıknatısı! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    bu iğneyi bende oldum.aslında erken doğum riski olan ya da çoğul gebelik yaşayan herkes bu iğneyi oluyor bebeklerin ciğeri gelişsin diye.ben ikiz hamile olduğum için bu iğneyi olmuştum.ikişer doz şeklinde.iyikide olmuşum çünkü erken doğum yaptım ve bebeklerimin ciğerleinde sorun oluşmamıştı Şükürler Olsun.ama riskiniz yoksa gerek yok bence.niye doğal gelişim sürecini etkiliyorsunuz ki?

6. 15 Temmuz 2010
  7. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Doğal gelişimini etkilemek değildir ki bu,doktor benim son ayıma girmeden erken doğum yapıp yapmayacağımı kestiremeyebilir yani,çevremde arkadaşım normal vaktinde doğurmasına rağmen bebeğinin akciğer gelişimi tamamlanmadığı için 15 gün hastanelerde kaldı,bebeği ondan uzakta küvezde..
    Bunlardan doğal olarak etkilendim..
    Bir de beni yargılayın diye açmadımki bu konuyu iğneyi olanınız var mı diye sordum,bu iğneyi yaptırmanın bebeğe hiç bir zararı da yok ayrıca ..Sadece bi tedbir..

harbikiz42 bunu beğendi.
  8. 15 Temmuz 2010
  9. supreme

supreme Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende bu iğneyi oldum doktorumun yönlendirmesiyle, erken doğum riskim olduğu içiin. Sancı ve kasılmalarım 24.haftada başlamıştı,32 haftada 2şer doz 12 saat aralıkla 2kez vuruldum. Bazen yan etkisi görülebiliyomuş, bende pek bişey olmadı tabi bunun yanı sıra erken doğumuda tetikliyo söylentileri var nekadar doğru bilemem bilmiyorumkismile

10. 15 Temmuz 2010
  11. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Erken doğumu tetiklemiyormuş,doktorumla görüştüm bu konuyla ilgili,sadece olur da erken doğum olursa diye akciğer gelişimi için yapılıyormuş,riskli olup olmaması da önemli değil sanırım,çünkü yengeminde hiç bir riski yokken olmuştu..yan etkiler her ilaçta var zaten,inşallah sağ salim bebeklerimizi kucağımıza alırız..

12. 15 Temmuz 2010
  13. kuzu

kuzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benimde erken doğum riskim olduğu için olmuştum. çok şükür erken doğum olmadı. 38. 3 te doğdu, ciğerlerinde falan hiç bir şey yoktu.
    ben endişelenmiştim doktor iğneyi verdiğinde ama dr. ; bu iğnenin faydası olur ama zararı asla olmaz dedi. bende gönül rahatlığıyla oldum. fakat iğneyi olduğumun ertesi günü bebeğin hareketleri hissedilir derecede azaldı ve 2 gün yanaklarım kıpkırmızı oldu.hemen doktoru aradım öyle birşey olmaz, bu iğneyi çok kişiye yapıyoruz dedi. internetten araştırdığımda birçok kişininde ertesi gün bebek hareketlerinin azaldığını okudum. sende de böyle birşey olmuşmuydu.

14. 15 Temmuz 2010
  15. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Evet kuzu,bende bugün oldum iğneyi bende de belirgin bir azalma var,bende nette okudum sorun olacak bi durum deilmiş,bir iki gün içinde normale dönermiş..Gönlüm rahat sonuçta bebeğimin risk altında olmasını istemem,daha önce de yazdığım gibi arkadaşım vaktinde doğum yaptığı halde akciğer gelişimi tamamlanmamış,34. haftada tamamlanır diyorlar ama bebeğin en son akciğer gelişimi tamamlanırmış..

16. 20 Temmuz 2010
  17. sudemebru

sudemebru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende 3 doz olmuştum erken doğum riskim nedeniyle sen sen ol sakın 2 dozdan fazla yaptırma bide ben dr un yönlendirmesiyle oldum bu iğneleri sonra doğum yaptım ve 3 gün sonra anne karnındaki enfeksiyon yüzünden bebeğimi kaybettim sonra araştırdım ki bu iğnenin fazla vücuda enjekte edilmesi eğer bi enfeksiyon varsa bunun yayılmasını hızlandırıyomuş sakın 2 dozdan fazla olma hayırlı doğumlar