Cem Yılmazın Çocukluk Anıları

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve ozgekrd tarafından 17 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    17 Haziran 2009
    Konu Sahibi : ozgekrd
  1. ozgekrd

ozgekrd evrimdışı Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148

- Ben çocukken çok salaktim. Edip Akbayram'in ismini Edi zannederdim.
    Yani o, benim için "Edi Pakbayram" di.

- Ablama, "Nasil olup da koca bir günü canin
    sikilmadan evdeoturarak geçiriyorsun?" demistim. "Büyüyünce insanin cani sokakta
    oynamak istemez ki" cevabini vermisti. Uzunca bir süre büyüyüp büyümedigimi anlamak
    için kendime, "Canin sokakta oynamayi istiyor mu?" diye sormustum.

- Annem erkegin cinsel organini "pipi" kadininkini "kutu" olarak tanimlamisti. O zamanlar TRT'de Cenk Koray'in sundugu
    "Tele Kutu" diye bir yarisma vardi. Yarismacilar, "Hayir Cenk Bey. Ben kutumu açmak istiyorum" deyince kosarak odadan kaçardim.

-Sabahlari kalktigimda aklimin hala yerinde
    olup olmadigini anlamak için 2+2, 3+4 gibi toplama islemleri yapardim.Sonuçlar dogru olunca da çok sevinirdim.

- Dedemle parka gittigimiz bir gün TRT'ciler çekim için oradaydi.Beni
    oynarken çektiler. Yayin günü bizim aile jeneriginde gözüktügüm çocuk programini izlemek için televizyon basina geçti.Kendimi ekranda görünce, "Beni niye parkta unuttunuuuz?" diye gözyaslarina bogulmustum.

- "Geri vites" kavramim yoktu. Soför, kolunu koltuga atip
    arkaya dogru bakinca araba otomatikman geri geri gidiyor zannederdim.

-Benden büyük kuzenlerim dondurmacilarin dondurma külahlarinin sivri kismiyla kulaklarini karistirdigini söylemisti. Inanmistim.Hala da külahlarin sivri kisimlarini yemem. Çöpe atarim.

- Babaannem bir gün gelirse sevdigim dizilerin olmadigi bir güngelsin istiyordum.Abimle Karaoglancilik oynardik. O Karaoglan olurdu, beni de Bizans askeri yapardi. Sonra evire çevire döverdi.Çok mühim bir sey yaptigimi sandigim için canim yansa bile hiç sesimi
    çikarmazdim.

- Yesil ve siyah zeytinin ayri agaçlarda yetistigini sanirdim.

-Bulmacalardaki, "Annenin erkek kardesi"kismina dayimin bes harfli ismini sigdirmaya çalisirdim.

- Anaokulunda patates baskisi yapmayi ögrenmistik. O kadar hosuma gitmisti ki, evde duvarlara, masa örtülerine filan basmistim. Ancak sanat merakim
    annemin yeni aldigi beyaz etege patatesi yapistirmamla son bulmustu.-Hem gönlünü almak hem de el koydugu patateslerime kavusmak için dahiyane bir fikirle ögretmenimin yanina gittim. "Annem" yazisini patatese oydurttum.Sevinçle eve gelerek soyundum. Renkli boyalara batirdigim patatesi vücudumun her tarafina bastim. Sonra da annemin karsisina geçtim. Beni o halde görünce aglamaya baslamisti.

- Madonna ile Maradona'yi kardes zannederdim.Kendi kendime,"Bunlarin babasi ne sansli be. Bir çocugu futbolun krali,biri müzigin kraliçesi"derdim

- Birinden özür diledigim zaman Allah'in bana bir özür verecegini sanirdim.Sakat olacagimi düsünüp hemen "diledigim özrü " geri alirdim.

- Kurban Bayrami'nda toplanan derilerden uçak yapildigini sanirdim. Uçaklarin dis yüzeyinin bu derilerle kaplandigi için Türk Hava Kurumu'nun topladigini düsünüyordum. Uçak kaçirma filmlerinde silahla ates edildiginde ya da bomba patladiginda, "Ayyy! Deri delindi!" derdim.

- "Gil" diye konusanlari fakir zannederdim.

- Annem banyodan çiktiktan sonra babamin söyledigi, "Sihhatler olsun" lafini "Saatler oldu" diye anlardim. Bunun da,"Banyoda amma çok kaldin" gibi bir sey demek oldugunu sanip babamin anneme kizdigini düsünürdüm. Annemin buna karsin niye sadece, "Sagol" dedigini merak ederdim. "Ne kibar kadin", derdim.

alıntıdır.:eek::eek::eek::eek:

2. 17 Haziran 2009
  3. sherlocker

sherlocker Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    Bulmacalardaki, "Annenin erkek kardesi"kismina dayimin bes harfli ismini sigdirmaya çalisirdim.

Ben en çok buna güldüm yaaaaa,çok şekerrrr...

Teşekkürler...

4. 17 Haziran 2009
  5. kuzularinannesi

kuzularinannesi A new day, A new start... Pro Üye

Beğenildi:
    9.328
    Ödül Puanları:
    238
    Geri vites" kavramim yoktu. Soför, kolunu koltuga atip
    arkaya dogru bakinca araba otomatikman geri geri gidiyor zannederdim.

:roflol: :roflol: :roflol:

özgecim sağol kaydirigubbakcemile3

6. 18 Haziran 2009
  7. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    "Gil" diye konusanlari fakir zannederdim.

- Annem banyodan çiktiktan sonra babamin söyledigi, "Sihhatler olsun" lafini "Saatler oldu" diye anlardim. Bunun da,"Banyoda amma çok kaldin" gibi bir sey demek oldugunu sanip babamin anneme kizdigini düsünürdüm. Annemin buna karsin niye sadece, "Sagol" dedigini merak ederdim. "Ne kibar kadin", derdim.

aynılarını bende düşünürdüm valla :lepi:

8. 26 Haziran 2009
  9. nuran07

nuran07 ö!z!le!d!i!m Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    hehehe çok komik ya hepsidekaydirigubbakcemile3

10. 26 Haziran 2009