Çene Ameliyatları Olsun Diş Teli Takınma Konusunda Olsun Güzel bir Site :)

Konusu 'Çene Estetiği' forumundadır ve yakamoz1453 tarafından 24 Nisan 2010 başlatılmıştır.

24 Nisan 2010
    Konu Sahibi : yakamoz1453
  1. yakamoz1453

yakamoz1453 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İnternette araştırma yaparken çok güzel bir site buldum.Oral surgery başlığında
    diş teli takınma anıları,diş telleri ,çene estetikleri ve çene ameliyatları yani ileri alma geri alma konusunda kişilerin yorumları görüşleri var çok hoşuma gitti site.
    Mesajın birinde adameşinin adına yazıyor mesajı mesajı ise;
    Şu anda emmy hastanede ve ameliyatı çok güzel geçti diye söyle doktor.Bir kaç günde daha hastanede kalacak sevgiler.(eşinin çenesi geriye alınmış)

Diğer bir mesajda ise çene ameliyatım 5 bin dolar civarında tuttu.2bin doları diş teline gitti.
    İlk başlarda biraz hissizlik vardı gittikçe düzeliyor.
    Kimide ilk günler çok ağrıyordu ve 4 mg morfin kullandım yazmış enteresan bir site :)

Bence sadece türkçe dökümanlar ile sınırlı kalmak yetmez.Konularda ise April,March Surgery diye konu başlıkları var yani nisanda çene ameliyatı olanlar oraya mesaj yazıyor.
    ve aklınıza gelecek bir çok sorular ve cevapları bulabiliyorsunuz.:)

yalnız ingilizce yazılar benim çatpat ingilizcem olmasına rağmen ben anladım. siz eminim dünden anlarsınız.

archwired.com/phpbb2/viewforum.php?f=15?

2. 28 Nisan 2010
  3. Ebrar21

Ebrar21 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yakamoz evet güzel site. az ingilizcesi olan bile anlayabiliyor. araştırırken bulmuştum burayı. ameliyat olacağım ben de. o yüzden bayağı faydası oldu. sanırım senin de çene problemin var öyle mi?

4. 28 Nisan 2010
  5. yakamoz1453

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet ebrar bendede çene proplemi var 4 ay önce doktorum tel tedavisinden sonra ameliyat gerekiyor büyük ihtimal üst çene dedi bende sonra geleyim dedim.şu an öle kara kara düşünüyorum olsam mı olmasam mı diye diğer diş doktorum zor girme bu işe demişti.değermi acaba bu kadar çektiğimiz genel sorun olarak bu tedavide uyuşujluk oluyormuş %5 yada10 arası :KK43:

6. 29 Nisan 2010
  7. Ebrar21

Ebrar21 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben de büyük ihtimal çift çene ameliyatı olacağım. uyuşukluk/hissizlik durumu değişiyor. genelde ameliyat sonrası 6 ay/1 yıl içinde tamamen geçiyor yada biraz kalıyor diye biliyorum. her ameliyatın zorlukları, riskleri var. değer mi değmez mi diye düşünme bence. bir an önce kararını ver derim. bu ameliyatı olanlar, tavsiye ediyorlar.
    çenendeki problem nasıl?

8. 29 Nisan 2010
  9. yakamoz1453

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    alt çenem ilerde tam kapanış sağlanmıyor :KK43: üst çenede biraz gerideymiş.sendede durum aynımı ortodenti uzmanı kayseride bu ameliyatı yapmıyorlar ankadara olmak zorundasın dedi.napacağımı inan bilmiyorum bu aralar kafam da karışık.Üstten iki dişini çekecem dedi orayada implant yaptırmakda lazım.ışin ehli bir doktor bulmak lazım ebrarcım. en kötü ihtimal okullar kapanınca telleri takınırım. karar verebilirsem.yaklaşık 15 ay tel sonra ameliyat daha sonra 6 ay da diş teli tekrar kullanıyorsun sonra mutlu sonmuş.ameliyatta ağrı olmuyormuş dedi arkadaşım ağrı kesiciler işe yarıyormuş.ılk gün yogun bakıma alıyorlarmış seni :KK43: anlayacağın çok araştırdım ama tam karar veremedim.ışin ilginci 2 kardeşiz bende alt çene ilerde abimdede alt çene geride oda ameliyat olmalı sanırım :KK43: genetik bu bozukluk sanırım.

10. 29 Nisan 2010
  11. Ebrar21

Ebrar21 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende de durum aynı. alt çene geriye üst çene de ileri alınacak büyük ihtimal. ameliyata doğru kesinleşecek. benim de bulunduğum yerde bu ameliyatı yapmıyorlar, istanbul da olucam. üstten 2 dişi neden çekiyorlar ki? eğer dişler sağlamsa, çenede darlık varsa o yüzden olabilir de, o zaman implant yapılmaz ki.
    bir an önce tedaviye başlamanı tavsiye ederim. daha fazla zaman kaybetme bence. tellerin bir zorluğu yok zaten.
    kapanış bozukluklarına ameliyat harici bir alternatif daha var ''kamufle'' tedavisi. çene kapanışı ağız dışı apereylerle veya teller ile düzeltilebiliyor. tabi bu durum herkes için geçerli değil, sınırları var. bir ortodontist ile görüşebilirsen bu durumu da sor araştır derim. belki sana da uygulanabilecek bir tedavidir.

12. 29 Nisan 2010
  13. yakamoz1453

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    üstten dişi bu ameliyatlarda herkesten çekiyorlar sanırım çünkü ameliyattan sonra ağzın bir ay kapalı kalıyorya o çekilen yerden sıvı gıda alacaksın şırınga ile diye düşünüyorum.Bence seninkinide çekerle gibi geliyor.Haziranın sonu gelsin tekrar bir daha doktora gidecem :KK43:

youtube jaw surgery yazınca bayagı video çıkıyor ve başarılı videolar çene ameliyatlarında :KK43: bi jaw yazınca bizim ameliyatta çıkıyor :)

14. 29 Nisan 2010
  15. Ebrar21

Ebrar21 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sağlam dişi çekerler mi bu yüzden, dişlerde boşluk açıyorlar lastikle yada başka birşeyle çekiyorlar dişi diye biliyorum.
    o şekilde besleniliyor. o kapalı kalma durumu da herkesde aynı olmayabiliyor. bazısında tel ile kilitleme yapıyorlar, bir süre ağız hiç açılmıyor. bazısında da lastikler ile alt ve üst çeneyi bağlıyorlar.
    evet o videoları izledim ben de. ameliyat olanların videoları özellikle çok moral ve yardımcı oluyor.

16. 30 Nisan 2010
  17. ecesu19

ecesu19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    çene olan

18. 2 Mayıs 2010
  19. yakamoz1453