Çene kayıklığı ile ilgili...

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve lucifer_ tarafından 27 Haziran 2008 başlatılmıştır.

27 Haziran 2008
    Konu Sahibi : lucifer_
  1. lucifer_

lucifer_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaslar bu sitede yeniyim ama cok faydali bi site oldugunu dusunuyorum yerimseniben ... konuya gelirsek basliktanda anlasilacagi gibi cene kayikli hakknda sizlerden bilgilerinizi paylasmanizi bekliyorum.ben 17 yasindayim ve cenmde sag tarafa dogru 1 cm`den az kayma var ilk baknca belli degil ama ben cok rahatsizim...ortodonti bolumune gittim bir kac kez.telle tedavi edilebiliyomus ama bnmki yastan dolayi ilerledgi icin ancak ameliyat ile bu sorun giderilebilirmis...eger aranzda boyle bir sorunu olan varsa cevaplarinzi bekliyorum.:1rolleyes:

2. 2 Temmuz 2008
  3. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    canım sanırım bendede var:KK43:
    çenem sürekli kütlüyor gece uyurken bile kütlüyor bazen takılıp kaldığını hissediyorum :KK43:
    aynı sorunmu acaba ikimizin?

4. 5 Temmuz 2008
  5. Miranda_

Miranda_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba ben de yeni sayılırım sitede. Lil@ arkadaşım aynı sorun bende de var. yemek yerken falan ses geliyo küt küt :KK43: ve bi iki kere takıldı çenem. diş doktoruna gittim ben de. ağzını tamamiyle açabiliyo musun dedi evet dedim, şu durumda bişey yapılmaz dedi, açamayacak duruma gelirsem ameliyat olurmuş. hepimize geçmiş olsun

6. 10 Temmuz 2008
  7. belenay

belenay Sena'm Taha'm sol yanım şükürler olsun rabbim Pro Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    bendede aynı sorun vardı doktora gittim gece plağı verdi şimdi daha rahatım yemek yerken birden kasılıp kalıyordu dişlerimi sıkıyordum farkında olmadan çene kasılmsı diyorlar hiç rahatım yoktu şükür şimdi korkmadan yemek yiyorum sesler kesildi sadece gece yatarken takıyorsunuz miranda doktor sana neden vermedi gece plağı anlamadım ama belirtiler benimkiyle aynı başka bir doktora daha görün istersen hepinize geçmiş olsun a.s.

8. 12 Temmuz 2008
  9. Miranda_

Miranda_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    belenay canım evet gece plağından bahsetti ama vermedi niyeyse ben de nasıl bişey olduğunu bilmediğim için, vermedi bi bildiği vardır diye üstünde durmadım, pek ilgilenmedi aslında bu aşamada bişi yapılmaz diyip durdu, işte çekirdek, leblebi türü şeyler yeme, sakız falan çiğneme, lokmalarını küçük yut dedi. ben de onları uygulamaya çalışıyorum işte. canım gece plağı nasıl bişey, herhangi bi rahatsızlık duyuyor musun kullanırken, kolay oluyo mu

10. 12 Temmuz 2008
  11. belenay

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    canım hiç bir zorluğu yok gece yatarken kullanıyorsun dişlerinle damağının ölçüsünü alıyorlar üst dişlerine takıyorsun mika gibi birşey hiç rahatsızlık vermiyor aksine rahatlıyorsun bence başka doktora daha görün bak bu plak çok rahatlatıyor sorunun ortadan kalkıyora.s.

12. 12 Temmuz 2008
  13. Miranda_

Miranda_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    teşekkür ederim belenaycım rahatladım :) ben hayalimde daha korkunç bi plak tasarlamıştım :) dediğin gibi ben başka bi doktora daha gideyim en iyiyisi, çok rahatsız edici bişey bu sesler, geçmesini çok istiyorum, inş geçer

14. 12 Temmuz 2008
  15. belenay

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    nasıl bir şey bekliyordunki yanlız başta ölçünü alıyorlar plağı almaya gittiğinde alt ve üst dişlerinin ve damaklarının alçılı halini eline veriyorlar tama diş gibi ilk gördüğümde bu ne ya dedim:1shok:sonra doktora götürdüm sadece üst çeneye iliştirilmiş incecik ve küçücük plağı görünce:roflol:rahatladım bide gece takıyorsun ya sakın konuşma dalga geçerler:lepi:eşim ben kazara konuşursam hanım üfff çok seksi oluyorsun diyor:roflol:bende kızıyorum tam uyuyacağıma yakın takıyorumkafamçokkarıştı
    sonuç olarak çoooook rahatladım iyiki gitmişim doktora ve iyiki bu plağı takıyorum yoksa hayatım zindana dönmüştü

16. 18 Temmuz 2008
  17. EU1

EU1 Guest

aynı sorun sanırım bendede var çenem sürekli kütlüyor ama dişlerimde sorun yok durup dururken başlayan birşey hangi doktora gidebilirim bilen varmı

18. 19 Temmuz 2008
  19. belenay

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    canım geçmiş olsun çene cerrahisine gidebilirsin yada diş hastanesine gidersen seni ordan yönlendirirlera.s.