Çene törpületme hakkında

Konusu 'Çene Estetiği' forumundadır ve amon-ra tarafından 29 Eylül 2007 başlatılmıştır.

29 Eylül 2007
    Konu Sahibi : amon-ra
  1. amon-ra

amon-ra http://koredeneyimleri.blogspot.com.tr/ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar aranızda çenesini törpületen var mı varsa fiyatları ne kdr şartları neler vs anlatırmıCADIARZU

2. 2 Ekim 2007
  3. raspberry

raspberry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim çenemde kemikli ve çıkık biraz aslında bende biraz törpületmek isterdim belki ilerde bu konuda bilgisi olan yokmu yahu :)

4. 3 Ekim 2007
  5. daisy_21

daisy_21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aynen bende çenemi törpületmek ve burun ucumu yaptırmak istiyorum. Ama fiyat hakkında çene ameliyatında hiçbir fikrim yok

6. 18 Kasım 2007
  7. angel-24

angel-24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    çene törpületmektemi varmışşşşş inanmıyorum..:1shok::1shok::nasıl yapılyorki bu..fisfisfis

8. 18 Kasım 2007
  9. xixxsxxixlll

xixxsxxixlll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de çene büyütme ameliyatı olmak istiyorum gerçi sizinkinden farklı ama 2500 ytl demişti doktor

10. 18 Kasım 2007
  11. angel-24

angel-24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım neden çeneni büyütmek istiyorsun ki? ince ise sorun yok bence.. benim cenem biraz köşeli ama yinede bu tarz bi ameliyeta asla cesaret edemem..

12. 20 Kasım 2007
  13. angel-24

angel-24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    neden cene ameliyatı olman gerekirmiş canım?......................

14. 8 Aralık 2007
  15. ooopapatyaaa

ooopapatyaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    benim bildiğim çene ameliyatları çok zorlu geçiyor kızlar.hem ameliyat uzun sürüyormuş hemde ameliyat sonrası istirahat.arkadaşım olacak yazın.bır türlu caydıramadım.... :kızgın:

16. 11 Mart 2010
  17. pitican

pitican Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bayanlar.ben 2 yıl önce çene ameliyatı oldum.alt çenem üst çenemden daha öndeydi.sakıp sabancı gbi.üst çenemi ileri aldılar ve alt çenemi de törpülediler.şuan gayet dügün.çok memnunum yaptırdığım için çünkü insanın pskolojisini gerçekten etkileyen bi durum.suratım gerçekten olumlu anlamda çok deiştiçüst çenemi öne aldıkları için ister istemez burnumda biraz kalktı tadından yenmez oldu:p amaaaaa bu işin pembe kısmı malesef. tam 5 saat sürdü ameliyat çıktıktan sonra kafanız iki katına çıkıyor ilk 2 3 hafta da bayaa inmesine rağmen tamamen oturması 6 ayı buluyor. ameliyattan çıktıktan sonra alt ve üst çenenizi birbirine bağlıyorlar ve daha çnceden çekilmiş bir diş boşluğuyla 2 ay boyunca pipet yardımıyla sadece sıvı şeylerle beslenebliyorsunuz.meyve suyu çorba v.s açlıktan ağladığımı blyorum hey gdi günler...buarada bnm dişlermde tel de vardı. ama kesnlkle eğer bariz bir bozukluk varsa çenenizde o zorlukları çekmeye değer!

18. 12 Mart 2010
  19. Ebrar21

Ebrar21 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım merhaba. ben de bu ameliyattan olacağım (üst çene öne, alt çene geriye) şu an ortodontik tedavim sürüyor.senin alt çene için ameliyat gerekmiyor muydu? ameliyat yerine törpüleme mi yaptılar yani orasını anlayamadım.
    ameliyatı nerde ve kime oldun acaba? ameliyat olalı 2 yıl olmuş, herhangi bir hissizlik uyuşukluk kaldı mı çenende? çeneyi bağladılar derken; alt ve üst dişler arasına birşey yerleştirip, telleri aralarından geçirerek çeneleri bu şekilde kilitlediler mi yani? mümkünse öncesi ve sonrası fotoğrafını ekleyebilir misin?