çenedeki sivilceler

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve oykumruyam tarafından 11 Haziran 2010 başlatılmıştır.

11 Haziran 2010
    Konu Sahibi : oykumruyam
  1. oykumruyam

oykumruyam Öyküm abla olduuu:) Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    uzun zamandır çene bölgemin yan taraflarında sivilceler çıkıyor aslında kuru bir cildim var ve bu zamana kadar da hiç sivilce sorunu yaşamamıştım çok rahatsız oluyorum geçmedi bir türlü doktora da gittim verdikleri kremlerden cildim zarar gördü güneş lekesi oluştu mafoldumben bir de o lekelerle uğraşıyorum imex merhem işe yarıyor gibi ama tekrar çıkıyor böyle sorunu olanlar var mı neler yapıyorsunuz sizler acaba? özellikle de doğal yollardan çözen varsa çok iyi olur bilmiyorumkismile

2. 4 Temmuz 2014
  3. Dumaaam

Dumaaam Can oğlum... Üye

Beğenildi:
    473
    Ödül Puanları:
    123
    Öyküm merhaba 2012 hamilelik topiklerinden selam :)))
    4 yıl önce açmışsın konuyu, şuanda durum nasıl merak ettim?

Bende 24 yaşımdan beri dönem dönem yoğun olmakla birlikte hala çene bölgemde çıkan sivilcelerle uğraşıyorum. 32 yaşındayım şuanda bile 2 adet mevcut.

Sormak istediklerim var sana;
    Kaç yaşındayken çıkmaya başladılar? Yediğin herhangi bir şeyin onları çoğaltığını ya da çıkardığını düşünüyor musun? Ne zaman geçtiler ve neyle nasıl kurtuldun canım?

Aynı durumu yaşayan var mı kızlar? Hep beraber bu konuya bi el atalım.

4. 4 Temmuz 2014
  5. thesmurfs1

thesmurfs1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    78
    bende de aynı sorun var :KK43: çenemin etrafında beyaz beyaz minik yağ bezeleri var. dönem dönemde ağrılı büyük sivilceler çıkıyorçene bölgemde.sıkıyorum içinden bişey çıkmıyor ama etrafı ağrılı oluyor.bir süre sonra leke bırakıyor lekeler geçmiyor :KK43: bilen biri yardımcı olsa gerçekten çok iyi olur

6. 4 Temmuz 2014
  7. sydaa

sydaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    63
    Canım öncelikle geçmiş olsun, çenede çıkam sivilceleri öncelikle hormonal nedenlere bağlıyor hekimler. Hiç dermatoloğa gittin mi? Cilt temizliğin ne durumda peki?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

8. 4 Temmuz 2014
  9. thesmurfs1

thesmurfs1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    78
    cilt için gitmedim açıkcası zira cildimde öyle bariz sıkıntılar yok akne vb. ama demir eksikliği b12 vitamini eksikliği ve hipoglisemim var :KK43: hormonal bir sıkıntı çıkmadı. cilt temizliğim öyle düzenli değil doğrusu. düzenli maske ve bakım yapmıyorum her akşam yıkayıp yatıyorum sabahta aynı şekilde. nemlendirici,tonik,maske vb düzenli yapmıyorum

10. 4 Temmuz 2014
  11. sydaa

sydaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    63
    Öncelikle tavsiyem bi dermatoloğa görünmen canım benim, önemsemiyoruz sonra birden biseyler çıkıyor 😔 sonra daha büyümeden önünü alırsın en azından. Bi çok arkadaşım düzenli cilt temizliğiyle bu sorunu halletti gözenek sıkıntın yoksa tonik çok da şart değil ama yüzü temizlemek makyajı çıkartmak çok önemli:) bi de yüze kil maskesi çok iyi geliyor. Denemeni tavsiye ederim ☺️

12. 4 Temmuz 2014
  13. sydaa

sydaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    63
    Ayrıca çok geçmiş olsun 😔😔

14. 4 Temmuz 2014
  15. thesmurfs1

thesmurfs1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    78
    çok teşekkür ederim tavsiyelerini dikkate alacağım:) çok sağol :KK3: :KK3:

Son düzenleme: 4 Temmuz 2014
  16. 4 Temmuz 2014
  17. sydaa

sydaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    63
    Rica ederim canım geçmiş olsun :)

18. 4 Temmuz 2014
  19. Dumaaam

Dumaaam Can oğlum... Üye

Beğenildi:
    473
    Ödül Puanları:
    123
    Benim hormonal bir bozukluğum yok. Demir vitamin eksikliği gibi bir durum da söz konusu değil. Pkolu değilim, gebelikte bile demir kullanmadım. Sbaha akşam mutlaka cilt bakımını yaparım. Peeling ve maskeyi de haftadır 1 yaparım. Bunlara rağmen özellikle kış aylarında aknelerim çıkıyor çene bölgemde. Cildim karma ama kışın nemsiz mi kalıyor acaba diye düşünmekteyim? Acaba kışları ekstradan yağsız nem serumu kullansam mı diye düşünmekteyim.

Tonik kullanımın, cildi temizledikten sonra eski ph'ına döndürmek için gerekli olduğunu söylüyor uzmanlar. Bence alkolsüz tonik kullanılmalı hemde nemlendiriciye hazırlık olur.