cep telefonlarının iadesi yokmus!!!

Konusu 'Tüketici Şikayetleri' forumundadır ve gamzeak tarafından 11 Eylül 2011 başlatılmıştır.

11 Eylül 2011
    Konu Sahibi : gamzeak
  1. gamzeak

gamzeak Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ,,, 1 gun önce almıs olduğum cep telefonunu sonrakı gun iade etmek ıstıyorum dıye göturduğum mağaza tarafından 'cep telefonlarının iadesı yoktur' dıye gerı cevrıldım. alınan urun her ne olursa olsun, tuketıcı hakları kanununa göre bunun bır ıade suresı yokmu? her mağaza kendı kafasına göremı kural koyuyuor bu konuda? hem yanlıs yönlendırme, sırf ürün satılsın dıye yanlıs bılgı verılıyor ve aldıktan sonra farkedıyorum ıstedığim telın o olmadığını... bu telefonu kullanmıs bulunmaktayım ancak dediğim gıbı tel bana gelelı daha 2 gun olmustur... protesto cektırsem yınede tel.i gerı almazlarmı? sızın bılgınız var mı konuda ? yardımcı olursanız cok sevınırım.

2. 13 Eylül 2011
  3. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bulunduğunuz ilçenin tüketici mahkemelerine başvurun. Onlar sizi yönlendireceklerdir.

4. 13 Eylül 2011
  5. merakedemem

merakedemem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım cep telefonları bildiğim kadarıyla aynı problemi birkaç defa gösterince iade edilebiliyor. birde servise gönderdiğinde 30 iş günü içinde gelmezse iade edilebiliyor.
    ben kulaklığımı gönderdim servise 3 ay oldu gelmedi. bende telimi iade edicem :KK47: aldığım yer ile görüştüm iade ediliyor.
    ama sorun yokken iade olmuyor sanırım

6. 14 Eylül 2011
  7. niipek

niipek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim istediğim telefon bu değil bunu verip istediğim ürünü almak istiyorum desen...

8. 21 Eylül 2011
  9. atessizprenses

atessizprenses Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Konunuz içeriği nedeniyle ilgili başlığa taşınmıştır.

Keyifli Paylaşımlar....... :)

10. 24 Eylül 2011
  11. hevuk

hevuk Küçücüğüm,Herşeyim Ali'm Pro Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    Değiştirmiyorlar malesef eşimde bana almıştı geri vermek istedim istemiyordum teli birde 2 kat fiyatında almış
    Geri almadılar tele hattı taktıgın anda 2. el oluyormuş tüketici haklarınıda aradım her magazanın kendi kuralları var geri almak zorunda değil dedi...

12. 3 Ekim 2011
  13. bayanfiyona

bayanfiyona Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    tüketici kanununa göre 15 gün içinde sorgusuz sualsiz geri almak zorunda bence hemen detaylı bir dilekçe ile tüketici mahkemesine başvurun hemen geri dönüş sağlıyorlar

14. 3 Ekim 2011
  15. edda1985

edda1985 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bunu bilmiyordummm bilseydimm keşkee:KK25:
    tam 40 gün önce telefon aldık eşime..
    ertesi gün eşim arıyo beni sesi hiç gelmiyo sadece hışırtı..
    markasıda SAMSUNG..
    internete girmiyo bluetoth çalışmıyo.. sorun üstüne sorun..
    ertesi gün götürdük aldıgımız yere ..
    dedilerkii samsungun merkezinden arızalıdır raporu alın..
    aldık..
    telefonu istanbula gönderdiler..İstanbuldan gelen rapor: telefon arızası yoktur...
    telefonumuza da msj geliyoki telefonunuz geldi...
    gidiyoruz adam diyokiii arızası yoktur mesajı geldi samsung istanbuldan..
    ama kendi hattımızla denedik evet haklısınız arızalı telefon... bizde bidaha gönderdik diyo İstanbula...
    halada bekliyoruz lanet olsun dedim... Samsung gibi bir markayada telefonunu ve hatalarını kabullenmedikleri için...
    Önermiyorum samdung asla...!!!

16. 4 Ekim 2011
  17. vivianduygu

vivianduygu CazibeHanımnGündüzDüşleri Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Keyfi nedenlerle yapışan iadeler kabul etmiyorlar.Arızası varsa alıyorlar.Ben de pazar günü aldım p.ertesi iade etmek istedim,aradığım telefon bu değil başka bir ürün almak istiyorum dedim almadılar.

18. 13 Kasım 2011
  19. ummiye

ummiye Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bayanlar benim eşim elektronik ürünleri çok takip eden biri cep telefonlarında geri iadesi yoktur ancak 15 gün yada 1 ay içinde arızası görünen ürünün değişimi yada para iadesi ediyorlar o üründe arıza varsa ya aynı ürünü yada farklı ürünü alabiliyorsunuz yoksa para iadesi değişim yapmıyorlar çünki fabrikalar bunu kabul etmiyor satan kişinin elinde kalıyor düşünsenize telefon alıcaksınız ama telefonun kutusu açılmış satıcı aynı gün iade ett diyor ama nerden biliyorsunuz 1 ay kullanıp iade etmediğini şüphe oluyor bu yüzden cep telefonunun iadesi olmuyor