Cerazette Emzirme Dönemi Doğum Kontrol Hapı

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve yummyum tarafından 13 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

13 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : yummyum
  1. yummyum

yummyum Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşlar
    ben 3 ay önce doğum yaptım ve yaklaşık 2 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum. cerazette. yurt dışında yaşıyorum burada emziren annelere bu hapı öneriyorlar. sanırım türkiyede bu haptan yok.hapı içmeme rağmen ara kanamam oldu. ve sanırım bu hapı içtiğinde ilk 1 haftaiçinde ilişki sırasında ayrıca bir korunmaya ihtiyaç varmış bu doğru mudur?

:1shok:
  2. 14 Mayıs 2009
  3. burcu77

burcu77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de öyle duydum.hormon seviyesi düsük. hafif bir ilacmis.benim de kanamam olmustu 2. ay sonu ama sonra bir daha olmadi 6. ayin sonuna kadar. o da emzirmeyi biraktigim icin olmus olabilir.
  4. 14 Mayıs 2009
  5. yummyum

yummyum Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dün doktora gittim . doktor herşey normal dedi. açıkçası ikinci bebeğin gelmesinden korkuyyordum. ultrasonda baktı bişey yok ded.
    acaba çokmu erken sizce ultrasound ta görünmeme ihtimali olabilirmi bebeğin.
  6. 14 Mayıs 2009
  7. burcu77

burcu77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    neden yeni bir bebekten süpheleniyorsunuz ki? benim de dogumdan 2 ay sonra oldu son ra bir de taa 6 ay sonra. demek olabiliyor bu tarz seyler.
  8. 14 Mayıs 2009
  9. yummyum

yummyum Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm cerazette i kullandığın ilk 2 hafta ilişkiye girersen ayıretten korunman gerekiyormuş (condom vs.) ama biz bilmiyrduk. hamilemiyim şüphesi burdan geldi :)
    ben doğumdan 40 gün sonra normal adet kanamalarıma döndüm. hamile kalmamam için engel yok yani. korkum bundan dı
  10. 19 Mayıs 2010
  11. Nazenin39

Nazenin39 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki bu cerrazeete kilo aldiriyor mu? ben de yurt disindayim ve doktorum dogumdan sonra bunu verdi 10 gundur kanamam var ondan once adet kanamam da oldu.
  12. 5 Mayıs 2011
  13. zzzzzzzzzz

zzzzzzzzzz Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende yurtdisinda yasiorum ve carezette kullaniyorum ve 1 ay korunmam gerektigini söyledi doktorrrr....
  14. 18 Ağustos 2011
  15. bebegim123

bebegim123 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet dogru ilk 2 hafta korunmamiz gerekio,,,vucut alisana kadar ilaclara
  16. 18 Ağustos 2011
  17. bebegim123

bebegim123 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar caresette kullanildigi zaman adet olunmamasi gerekiormus ama ben oldum vu 4 aydir kullaniorumm ayrica mide bulsntilsrim ve bas donmelerim var...acaba hamilemiyimmmm
  18. 14 Ağustos 2012
  19. feyzaelif

feyzaelif canımacomcom :) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar ya istanbulda yaşıyorum nerden bulabilirim ben bu cerazetteyi daha tam gelmedi sanırım türkiyeye? doğumdan önce yasmin kullandım 2 yıl ve doğum yapalı 2 ay oldu hamile kalıcam korkusundan daha ilişkiye giremedim :KK17: alan bilen varsa hangi semt hangi eczane olursa olsun gidip alıcam :) varmı bilgisi olann??