Cerrahpaşa ya da Çapa Üniv. Hastanesi'ni tercih eden arkadaşlar??

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve dimplehawk tarafından 25 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : dimplehawk
  1. dimplehawk

dimplehawk Ensar'ım ; lokum paşammm Pro Üye

Beğenildi:
    115
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba arkadaşlar a.s.

Doğum öncesi yapılması gereken rutin testler, aşılar ve diğer gerekli tetkikler için inş. önümüzdeki hafta bir doktora gitmeyi planlıyorum. :CüvCüv: a.s
    Daha kapsamlı araştırma ve yönlendirmenin yapılması bakımından Cerrahpaşa ya da Çapa'yı tercih etmeyi düşünüyorum..
    veee memnun kalırsam inş. hamilelik takibi ve doğumun da bu hastanelerde olmasını isterim.

İçinizden bu hastaneleri tercih eden arkadaşlar var mı? Varsa,
    Memnun kaldınız mı? İlgi, alaka, temizlik, doktorları nasıldır? fisfisfis
    Biraz bahseder misiniz lütfen :1hug:

Teşekkürler..:enbuyukkk:

2. 26 Mayıs 2009
  3. dimplehawk

Beğenildi:
    115
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar yok mu aranızda bu hastaneler hakkında bilgi verebilecek :uhm:

4. 28 Mayıs 2009
  5. mybeans

mybeans Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba. Ben cerrahpaşa da doğum yaptım. Sezaryenle. Hamilelik dönmemindeki tetkikleri de orada yaptırdım. O kısmı iyiydi. Ama doğum günü felaket. Benim için tam travma. Erken doğum başlangıcı olduğu için hastaneye yatırdılar. ilgilenen doktorlar hep asistandı. Doğumu geciktirmek için serum verdiler. Bende yan etki yaptı. Titreme, üşüme, gece yarısı krize girdim ama koskoca hastanede ilgilenecek ne doktor ne hemşire bulamadık o an hiçbiri yoktu ortalıkta.O gece beni sezaryene aldılar. Doktorlar yine asistan, bir doçent var ama uyuyor önemli bişey olunca çağırıyorlar. Yine de iyi davrandılar sezaryen iyi geçmiş ama bana verdikleri doğum geciktirici ilaç bebeğiminde kalp atışını hızlandırmış. Erken de doğduğundan küvöz gerekmiş ama cerrahpaşada bizim için boş küvöz bulamadılar. Kızımı özel bir hastaneye göndermişler. Bu arada ben daha tam ayılmadığımdan haberim yok. Uyandım kızımı görme hayaliyle sabah oldu yok. Eşim kızımın peşinde koşturuyor. En önemlisi bilgi veren tek bir doktor yok. Hemşirelere soruyor bilmiyorlar. Hep ağladık o gece. Hiç ilgilenmediler. Bilgi vermediler.Birde doğuma girmeden önce bilgisayarda boyu 47 cm kiloso 2,5 çıktı. Doğumdan sonra hemşire 44 cm 3,5 kilo başı büyük kısa ve şişman dedi aynen bunları söyledi şok oldum. Meğer onuda yanlış ölçmüşler karıştırmışlar. Gittiği özel hastaneyi aradım doğrusunu öğrendim.
    4 gün ben orada o başka hastanede yattık. Göğüslerim şişti süt sağmam gerekiyormuş özel odaları var ama hemşire resmen kovdu beni.
    Kızım eve geldikten sonra 6 ay kadar şüphe içindeydim ne oldu neden oldu diye. Her şey o kadar karmaşa içindeki o gece kızımla ilgilenen çocuk doktoru varmıydı kimdi onu bile öğrenemedik.
    Neyse kızım 1,5 yaşında Allahıma şükür çok sağlıklı.
    Canım belki kafanı şişirdim ama hala hatırlarken ağlarım. ıyi düşün doğum yapacağın hastaneyi doktoru iyi seç böyle anıların olmasın.
    Ama eğer Cerrahpaşada asistanlara değilde bir uzmana doç ve profa gidersen eminim böyle şeyler yaşamazsın. benim imkanım vardı ama dediğim gibi doğum gününe kadar memnundum akıl edemedim. Başka arkadaşlar memnun kalmıştı ben yaşadım bunları.
    Doğumdan sonra sana bilgi verecek uzman bir doktorun mutlaka olsun derim. Hem küvöz ihtiyacı olunca onlar ayarlıyormuş kendi hastalarına. Bir de çalışma saatleri dışında örneğin gece sancın gelirse doğuma omu girermiş onu da mutlaka öğrenmeni tavsiye ederim. Birde seminerleri oluyor üniversite doktorlarının doğumun o zamanlara rastlarmı diye sormanı tavsiye ederim.
    ıBildiklerim bunlar umarım çok güzel bir doğum geçirirsin ve sağlıklı bir bebeğin olur.

6. 29 Mayıs 2009
  7. dimplehawk

Beğenildi:
    115
    Ödül Puanları:
    153
    aminn inşaallah, Allah razı olsun :1hug:
    nilancım detaylı bilgilerin için çokk teşekkür ederim a.s.
    baya talihsizlik yaşamışsınn
    neyse geçmiş gitmiş çok şükür herşey yolunda
    Allah evladını bağışlasın

bende tam dün karar verip gittim cerrahpaşa ya
    sabah uzman dr. vardı, ilgi, alakası, soruları fena değildi
    smear testi, idrar testi ve ultrasan istedi..
    smear testinde mantar gibi birşeylerden bahsetti
    idrar tahlilini öğleden sonra getir, ilaç yazalım dedii
    buraya kadar herşey güzel gelişti
    yalnızzzzzzzzzzzzzzz
    öğleden sonra sunuçları götürdüğümde yerinde 4 öğrenci ve 1 pretisyen hekim vardıı
    sonuçlara baktı ve temiz olduğunu söyledi
    dedim mantar olduğunu söylemişti sabahki dr.
    elimdeki verilere göree temiz dedii
    ee dedim o zaman gebelik öncesi yapılması gereken diğer test, aşı vs. neler onları halledelimm
    biz öyle testleri yapmıyoruz gerek yok demesin mi :1shok:
    dedim peki folik asit almayım mı
    siz bilirisiniz olsa da olur olmasa daa
    olur mu öyle şey ne kadar önem arz ettiği herkes tarafından biliniyor ve tüm hekimler tavsiye ediyor bunları gebelik öncesi
    yanii delirttiler benii
    ayın 18 inde smear sonuçlarını almaya gittiğimde de aynı tabloyla karşılaşırsam
    cerrahpaşa kadın doğum defteri kapanabilir benneyaptımki

8. 29 Mayıs 2009
  9. hulus24

hulus24 hülya Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    maddi durumun iyiyse özel bi hastane tercihet bence onlar paraiçin bütün testleri tahlilleri istiyolar seninde için rahat olur an azından bi kısmını devlet karşılıyo

10. 29 Mayıs 2009
  11. dimplehawk

Beğenildi:
    115
    Ödül Puanları:
    153
    daha önce özel hastanede çalıştım
    para için maledef neler yaptıklarını yakından bildiğim için tercih etmemiştim :nazar:
    gerekirse gidicem artıkk :1closedeyes: