Ceviz Kabuğu Kürü - Sac Dökülmesine Karsi Ahmet Maranki'nin Tarifi

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve b_u_y_c_u tarafından 10 Ocak 2009 başlatılmıştır.

10 Ocak 2009
    Konu Sahibi : b_u_y_c_u
  1. b_u_y_c_u

b_u_y_c_u Guest

Saç dökülmelerini önlemek için Ahmet Maranki’nin Ceviz kabuğu kürü:

20 tane cevizin kabuğunu, 1 litre suya koyarak 10-15 dakika kaynatın.Elde edilen ceviz kabuğu suyu ile her gün sabah ve akşam saçlarınızı yıkayın. Düzenli uyguladığınızda kısa sürede saç dökülmeniz duracaktır.

Bu formülü bugün gördüm ve hemen başladım sizede söylemek istedim (( belki daha önce söylenmiş olabilir )) on tane ceviz kabuğunu 1 litre suda 15 dakika kaynattıktan sonra saçımı bu suyla yıkadım eğer 3 hafta boyunca düzenli olarak yıkanırsa saç dökülmesi bitiyormuş...hihoyyyt inş.. dedikleri gibidir.. yıkadıktan sonra saçlarımı taradım normalde tarakta birsürüüüü saç olurdu ama eskisi kadar çok yoktu vede saçlarım yumuşacıktı kaydirigubbakcemile2 yani denemekte fayda var galibaa şakkıdı

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Ocak 2009
  2. 21 Ocak 2009
  3. alçin-27

alçin-27 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    3
    güzelim bu yöntemi bende duydum.ayrıca ceviz kabuğunun beyazları boyama özelliğide var.düzenli kullunımda beyazları kapatıyomuş.hihoyyytbi büyüğümüz kınasına ceviz suyu katarak kızılı daha koyu düşürdüğünü söylemiştiCADIARZU

4. 21 Ocak 2009
  5. minel axsxk

minel axsxk HİSLERİMİN TALEBESİYİM Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende bugün bir dergide okumuştum yalnız 10 tane ceviz kabugu yazıyordu ayrıca ceviz yagı ile saça masaj uygulaması saç dökülmesi önler ve saçlı deriyi beslermiş.göz çevresindeki kırışıklıkları gidermede ve dudak çatlmalarını iyileştirmek,ceviz yagıyla ergenlik sivilcelerinde ve yüzdeki lekelere masajj uygulaması bu şikayetlerin giderilmesine yarımcı olurmuş

6. 21 Ocak 2009
  7. minel axsxk

minel axsxk HİSLERİMİN TALEBESİYİM Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın olabilir birde yaş cevizin kabugu olur yeşil o da baya etkili olur sanırımCADIARZU

8. 26 Ocak 2009
  9. Gulba

Gulba Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaş cevizin yeşil kabuğu mu yoksa sert olan kahverengi kabuk mu kaynatılacak anlamadım???
    Açıklayabilir misiniz?

10. 9 Mart 2009
  11. cansutr

cansutr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    28
    slm arkadaslar ben buraya uzun süreden kayitliyim ve bazi konulardan bilgi alirdim kendim fazla bilgi ve tecrübeye sahip olmadigim icin geride kalmayi tercih etmistim.Ama bu ceviz kabugu küründe yardimci olabilirim umarim cevabim sizin isinize yarar. Bende tv den duymustum ahmet marankinin ceviz kabugu küründen yesil kabugu yoksa sert kahverengi kabugumu diye bende düsünmüstüm sonra internette sert kahverengi kabugu diye buldum arastirmalarim sonunda ve denedim... arkadaslar sonuc süper ben 3 hafta kullanmadim sadece her yikama sonrasinda sacimin diplerine fis fis ile islattim 3-5 yapilisimdan sonra saclarimin dökülmesi durdu saclarim bundan evel avuc avuc dökülürdü kabus gibi ama artik cok az dökülüyor o kadarda olsun artik dogal ama inanin müthis ise yariyor annemde ikna oldu oda artik kullaniyor umarim sizdede ayni sonucu gösterir:dance:yerimseniben

12. 24 Mart 2009
  13. lalique

lalique Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    fisfis yaptiktan sonra bekletip duruladin mi yoksa ceviz suyumu kaldi sac diplerinde ?

14. 31 Mart 2009
  15. samyelii

samyelii papatya Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Yok canımm saçının durulamıyosun öylece kalıyoo.. Yani havlu falan biraz renkleniyo ama etkisi muthiş..yerimseniben kesinlikle tavsiye ediyorum.. Ben 10 tane ceviz kabuğunu 1 litre suda 15 dk ka kaynatıyorum sonra duştan çıkınca son kez onu başıma döküyorum ve çıkıyorum. Ayrıca tavsiye eğer yapacaksanız cevizleri kırın 10 ar 10 ar poşetleyin sonra her duşta 1 litre suyun içine atın kaynatın canlarımm..

İnanın çok etkili.. sengözlerimebaksanab

16. 23 Mayıs 2009
  17. lacivertt

lacivertt Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben eskiler yeşil kabuktan yapıyomuş diye biliyorum. Ama kahverengi de arkadaşların deneyimlerine göre güzel sonuç veriyor demek kişutarafagitti

18. 23 Mayıs 2009
  19. Karagozlum

Karagozlum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende deniyim yha supermis..
    kaynatip sampuandan oncemi yoksa sonra mi yikicagiz o suyla??
    ve yikatiktan sonra oyle mi kalicak temiz suyladami yikicagiz..