Çevrenizden SİZE Yapılan Çocuk Baskısına Bahaneleriniz ve Cevaplarınız neler

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve eflal55 tarafından 27 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

27 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : eflal55
  1. eflal55

eflal55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bebek var mı ,ne zaman ? diyenlere ne cevap veriyorsunuz
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Son düzenleme: 28 Temmuz 2010
  2. 28 Temmuz 2010
  3. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    dusunuyoruz ama ALLH VERIRSE OLUR
    HERSEYIN HAYIRLISI dıyıp susuyorum
    ıstemıyorum dusunmuyorum gıbı yalan sölemeye gerek yok dıye dusunuyorum
    cunku hersey ALLHTAN
    bır tırnagını bıle yaratamayz
    AYRICA RABBIM kımsenın kucagını bos bırakmasın

4. 28 Temmuz 2010
  5. AdaEge

AdaEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    5 senelik evliyim. ilk 4 sene gerçekten istemiyorduk ve bana soranlara daha düşünmüyoruz diyordum. çok üstüme gelen olursa bu konu eşim ve bana özel lütfen kapatabilir miyiz hoşlanmıyorum derdim. sonra bir çocuk istediğimize karar verdiğimizde de olmadı işte kısmet. soranlara istiyoruz artık ama kısmet ne zamanaysa diyorum zaten bir daha da sormuyorlar.

sanki olunca onlara bir faydası ya da zararı olacak ne saçma ne sinir bir soru bu. önceden de hiç haz etmezdim şimdi daha da sinir ediyor. neyse ki kimse sormuyor bu aralar...

6. 28 Temmuz 2010
  7. diana007

diana007 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    her dışarı çıktığımda.bi düğüne bi topluluğa girdiğimde sorulan tek soru naber nasılsından önce bebek yok mu oluyor 2 senedir bebeğim olmuyor gördüğüm tedaviler sonucu kiloda aldım herkes beni hamile sanıyor.en son tüp bebek tedavisinde daha da kilo aldım ne yapcağımı şaşırdım artık bi topluluğa bile girmek istemiyorum mesela bugün alt komşunun bebek mevlüdü var gidemiyorum dayanamıyorum.bebek özlemi bi yandan dengesiz insanlar bi yandan.bende daha düşünmüyoruz biraz borçlarımız falan var diyorum bunun üstüne bebek rızkıyla gelir gibi laflar ediyorlar yapın artık diyorlar herşeyi söylüyorlar.içimde ki bebek özlemi bi yandan bu insanlar bi yandan ve ben gerçekten napıcağımı bilemiyorum.allah hepimizin yardımcısı olsun:KK43:

8. 28 Temmuz 2010
  9. eflal55

eflal55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Demek her yerde var bu baskıcı kişiliklerden. bazen öylesine bunalıyorum ki her lafı çocuğa getirenlerden aptal espiri yapanlardan.bi de derler ya stres yapma ,gel de yapma

10. 28 Temmuz 2010
  11. phaselis

phaselis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    113
    Allahııım en illet olduğum soru! 5 buçuk senedir evliyim ilk 2 sene istemedim o zamanlarda da gıcık olurdum insanların bu meraklı hallerine şimdi ise gıcıklık 2 kat. Soru:Sende çocuk varmı? cevap: Yok, Soru:Yeni evlisin galiba? cevap:hayır 5 senelik evliyim. Soru:neden çocuk yok o zaman, Cevap:Nasip, kısmet. Bi sorun olduğunu anlarlar ve iş nasihate dökülür. Doktora falanda gitmek lazım öyle nasip deyip oturulmaz.Bi ot var onu kaynat, bi kocakarı var ona git bizim komşu gitmiş hemen çocuğu olmuş vs vs vs dır dır dır vır vır vır. Sanki ben bilmiyorum doktora gitmeyi bi çare düşünmeyi. İyilik yapıyorum diye insanı çileden çıkarıyorlar. Bi de bunların patavatsız olanları var onlarda "sorun kimde" diye sorarlar. Ben oldum olası en yakınıma dahi sormam, aklıma bile gelmez, gelsede çekinirim. Bazıları en olmadık soruları her ortamda sorabiliyor hayret valla. Ooooyyyyy içim rahatladı ya yazınca

12. 28 Temmuz 2010
  13. rojdaaa

rojdaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    61
    kendimi hazır hissetmiyorum,şimdilik düşünmüyoruz.aaa olurmu öle şey yap yap boş oturcağına çocuk büyüt olmaz öle şey sen yap ısrar ısrar ısrarrrrrrrrrrrrrr.sananeee kardeşim sananeee doğuracak olan yada doğuramayacak olan benim sananeeeeeeeeeeeee

14. 28 Temmuz 2010
  15. ALLAHvarGAMyok

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    :)))))
    cıdden aynı sorular
    hele bırı var benı bugun gordu ya
    2 gun sonra gene gorse gene soruyor yokmu bırsey
    en son babannem sordu
    yeter dedım...sustu
    olsa duyarsınız dedım

16. 28 Temmuz 2010
  17. ALLAHvarGAMyok

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    cocuklanmı sadece vakıt gecıormus ?
    ınsanın yapacagı baska ıslerı hıcmı olmaz
    allhım yarabbım yha
    gercekten cahıllık

18. 29 Temmuz 2010
  19. ISPANAK

ISPANAK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Aynen yaaaaaa bıktım artık nıktım resmen sanane kardeşim bir soruyo yetmiyo gene görünce tekrardan ya olsa zaten duyarsın ne bu merak anlamıyorum bazen çileden çıkartıyorlar beni bebek mevlütüne gittiysem ya da çevremde bi hamile varsa ve yanyana görürlerse işte o zaman tam bir facia dayanamıyorum bazen bu insanlara sinir olup olup duruyorum işte offff