Çeyize ne zaman başlanır?

Konusu 'Çeyizimiz için biz neler aldık ?' forumundadır ve bengxux tarafından 5 Şubat 2009 başlatılmıştır.

5 Şubat 2009
    Konu Sahibi : bengxux
  1. bengxux

bengxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar ben 2010 yılında evlenmeyi umud ediyorum ki en erken 2010. Peki ceyize ne zaman başlaşam. Çalışıorum, para biriktiyorum ama diyorlar ki çeyizini almaya başla sonra yetiştiremezsin eksiklerin çıkar, başkaları da para biriktir o zaman alırsın sizce ne yapayım? Karar veremedim :uhm: fisfisfis

2. 5 Şubat 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    valla benim annem sandık çeyizime benim bebekliğimde başlamış..
    bende 2002 yılından beri ha gayret aldım..
    2006da da evlendim..
    ama hereşeyimi kendi paramla tırnağımla yaptım..

4. 5 Şubat 2009
  5. BenUgurBocugu

BenUgurBocugu CEYİS BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    298
    cnm benım aılem destek olmadığı için (babama anca yetıyo emeklı maası)ben sımdıden alıyorum ınan yetıstıremezsın
    ben beyaz esyalarımı aldım en son camasr mak ve bulasık mak suan mağazada ve ıstedım zmn alıp ozmn baslıycak garantısı ve yenı model cııkınca değişme ımkanım var
    yemek takımı catal kasık tencere setı gıbı kampanyalar var alıp takst yaparsan hem yavs yavas odersın hemde en az 10 ay takst olur zorlanmazsın

6. 5 Şubat 2009
  7. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    valla ciddi bir beraberliğin varsa hemen başla.. 2010 hemen geliverir.. biz nişanlandık 4 ay sonra düğün ama hiç bişiy almadım henüz.. herşeyi apar topar alıcaz.. düğün masrafı artı ev eşyaları masrafı işimiz çokk...:)

8. 5 Şubat 2009
  9. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    elişi tarzı şeyleri annem zaten çocukluğumdan beri yapmıştı...ama diğer gereçleri söz olduktan sonra almaya başladık ...düğün olana kadar 1 sene içinde tamamladık...bence şimdiden alıp kalabalık ediceğine ki kalabalığı küçümseme annenlerin evinde koyacak yer yoksa halılar tencereler tabaklar gerçekten büyük sorun oluyo...paranı biriktir düğüne 8-9 ay kala almaya başlarsın..

10. 5 Şubat 2009
  11. minilya

minilya BOND GIRL 007 ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    73
    cnm bende sözlendıkten sonra almaya basladım..dantellerımı zaten annem yapmıs onlar vardı dıgerlerını almaya calıstım suan 8 ay var evlenmeme ve cogu gıttı azı kaldı gıbı bısey bence suan para bırıktır sözlendıkten sonrada yavas yavas alırsın bı senede bıter hem gereklı seylerı alırsın mesela modası gecen cok sey olmasın dıe yatak örtunu salon takımını vss sonraya bırak ama dıger tencere tabak sımdıden al derım onların modası asla gecmez...yada dantellerını sardır sımdıden..mutfak takımları vss yaptır..
    supurge alabılırsın halı yıkamaydı ıvırdı zıvırdı cok sey var bı yerden basla..ama bu arada bankayada para koy dıger eksıklerını sonra al derım..ama yınede sen bılırsın

12. 5 Şubat 2009
  13. TUZLUK

TUZLUK Guest

bence de başla almaya parası azar azar çıktı mı anlaşılmıyo hepsini birden almaya kalkarsan bayaa zorlanırsın evlenmene yakın zaman da bulaşık makinesi buzdolabı vs. alırsın

14. 5 Şubat 2009
  15. glsh85

glsh85 Guest

bence para bırıktr nısandan sonra alırsın yenı yenı seyler cıkıyor :)

16. 5 Şubat 2009
  17. busem68

busem68 çok şükür Allah'ım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benim annem daha ben bebekken başlamış çeyizlere bir sürü şeyler yapmış ama şuan hepsi sandıkda çoğunu kullanmıyorum bile bence sende biran evvel başla ufak defek eksiklerini almaya ben öle yapmıştın ince ayrıntılarıda evlenmeme yakın halletmiştim

18. 5 Şubat 2009
  19. eylxuxl25

eylxuxl25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ben geçen sene başladım (tencere-çatal kaşık, yemek takımı, kahvaltı) çok fazla yüklenmeden ama bazen düşünüyorumda o kadar çok alacak şeyler varki...
    ığnesinden ipliğine:1shok:
    Sende başlamalısın bence:1closedeyes:

Son düzenleme: 5 Ekim 2009