çeyizleri yerleştirmede evi temizlemede erkek tarafı olmasa olmaz mı?

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve mawro tarafından 3 Kasım 2009 başlatılmıştır.

3 Kasım 2009
    Konu Sahibi : mawro
  1. mawro

mawro biraz ayrılık biraz hüzün Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kayınvalidem bana darılmış.niye demişim ki evi tek başıma sericem tek başıma temizliycem diye...bunda sizce yanlış olan bir şey var mı?

2. 3 Kasım 2009
  3. crayzz11

crayzz11 02.06.2012 Ve Evlendik... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    valla bizde adetir erkek tarafı temızler ya da temizletir sonra evı dızmeye gelenlerı yedır ıcırır falan ama gunmuzde pek kalmadı aynı sehırde oturamyanlar kendlıeri temizlıyo yada temizletiyor benim iki kuzenimin eşlerinin aileler, uzaktayıdı bırı yurtdısndaydı valla kız tarafı olarak bız temızlledık sartlara ve ortama göre değişir canım

4. 3 Kasım 2009
  5. BenUgurBocugu

BenUgurBocugu CEYİS BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    298
    aynı yerde ısenız erkek tarafının yapması gerekıyor coğu yerde bu böle
    sızde adet nasıl bılmıyorum cnm
    crazzy dedığı gıbı bızde

6. 3 Kasım 2009
  7. assu4

assu4 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    olmasada olur kendı tarafınla pek ala yaparsınız bence zaten eskıde kaldı bu ceyız serme felan

8. 3 Kasım 2009
  9. Bige_

Bige_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben evimi teyzemle ve annemle yerleştirdim.Temızlık içinde yardımcım var o halletti.Eşımın tarafından kımse gelmedı,hatta geri kalanları eşimle toparladık :) Hiç sevmem öyle şeyleri ne alaka yani hem ayak altı olurlar hıc hosuma gıtmez.Her seyın yerını ben bılmek ısterım koydugum gıbı.Hemde eşyalarımı kımseye elletmem.Zaten kayınvalıdem paşa soyundan gelme olduğu için haspam son 1 hafta kala geldı düğüne ama çok şükür paso gezdi:) Bundan şikayetçi miyim asla..Çok da iyi oldu o kadını hiç sevmiyorum...Zaten geleyım deseydı annem ıkı laf solerdı ona :))) Ama keşke eşimin üvey annesi gelseydi pırlanta gibi kadın,ama onuda evlendıkten snr tanıdım :))) Kısmet işte.

10. 3 Kasım 2009
  11. Lavanta

Lavanta benaşıkoldum sendeolsana Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ayy inş..ben ken evimi kendim yerleştiririm sevmiyorum başkalarının işme karışmasına

12. 3 Kasım 2009
  13. flamingo2754

flamingo2754 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben de nişanlımla berbaer temizledim. kafadengi 1 arkadaşım geldi bi de biraz yardım etti. erkek tarafına söylemiştim daha önce kendimiz halletcez diye.

14. 3 Kasım 2009
  15. em4561

em4561 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ya kızlar söylemekte yarar var. ayıp sizin aileniz gelio da o nie gelmesin. onun da oğlunun evi kuruluyo. biz de de oğlan evi tutar temizletir. ama bence mümkünse yani iki ailede gelebiliosa el birliğiyle beraberce yapılmalı. her iki tarafında gönlü olsun değilmi.tabi aranızdaki sevgiye bağlı birazda

cicik bunu beğendi.
  16. 3 Kasım 2009
  17. Arina

Arina ღღ Annesinin miniği ღღ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Canım bizim buralarda adet kız tarafı gelir yerleştirir. Zaten kayınvalidem rahatsız olduğu için ben yormak istemedim.. Evi şirket tutup temizlettim. Yerleştirme de genelde annem geldi. Kayınvalidem de arada geldi..

18. 3 Kasım 2009
  19. graceful

graceful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    el birliği ile yapılır, o taraftanda gelenler oluyor ablası annesi vs... kız tarafından da hep birlkte ev yerleştirilir bizde de ...