Çeyizlerin Toplamı Ne Kadar Tutar ?

Konusu 'Çeyizimiz için biz neler aldık ?' forumundadır ve giza tarafından 23 Ekim 2010 başlatılmıştır.

23 Ekim 2010
    Konu Sahibi : giza
  1. giza

giza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba hanımlar..Ben çeyiz alıp öyle evde biriktirmeye karşı olanlardanım..Düğüne 2 3 ay kala tüm eşyalarımı almak istiyorum.Ve size sormak istediğim çeyizlerin toplam tutarı ne kadara patlar bana..Tahmini rakamları duymak istiyorum..

Annemin çeyiz al al diye diretmesinden sıkıldım pff :bbo:

Sitede aradım taradım ama en uygun yer burası diye düşündüm.Yanlış yere açmışsam affola olumunekankayizsmile

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Kasım 2010
  2. 23 Ekim 2010
  3. civcivy

civcivy Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence yavaş yavaş başlanmalı, benim fikrim, para olunca tabi alınır ama eksikler pek bitmiyor, bi yerden yavaş yavaş başlamak lazım sıkışmamak için sonradan.ben 1 yıl önceden başladım yavaş yavaş ,çünkü epey tutuyor gerçekten, ayrıca eksikleri daha cok görmeye başlıyosun kaba olanları aldıkça ve bittikçe. benim fikrim tabi. kolay gelsin.

4. 23 Ekim 2010
  5. sniperelit

sniperelit Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    valla bende senin gibi düşüyodum ama alıncak şey o kadar çok ki bir yerden başlamak gerekiyor kesinlikle anneni dinle bence çünkü son anda aldığında çok alakasız şeyler alabilirsin ama önceden alınca insan daha bi titiz davranıyor

6. 23 Ekim 2010
  7. Derin__Su

Derin__Su derin sular ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    118
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaslara katiliyorum.. al al bitmiyo mübarek :-) annen hakli..
    üstelik dügüne 2-3 ay kala baska telaslarin oluyor, ceyiz alisverisini kendini stres etme o dönemde..

8. 23 Ekim 2010
  9. Umutlu30

Umutlu30 vazgeçilmezimmm Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    maddi durumun iyiyse alma bencede
    artık evde yer kalmıyor çeyiz koymak için
    ben yavaş yavaş alıyorum çünkü herşeyimi kendi gücümle yapıccağım ailemin maddi desteği olmuycak
    he para biriktirip almayı bende düşündüm ama para biriktiremiyorum bişiy oluyor harcıyorum mutlaka

10. 23 Ekim 2010
  11. didoss

didoss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bence yavaş yavaş almaya başla yoksa unuttuğun çok şey karşına çıkar... tabi bu benim fikrim. parayı gerçekten biriktirebilirsen büyük olanları o zaman alırsın detayları almaya şimdi başlarsın

12. 24 Ekim 2010
  13. gulsen058

gulsen058 17.o7.2011 yeni bir hayat Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    63
    bence yatak odasını da siz alcaksanız 12 13 bin tl mutlaka gidiyor ben sandık içini hiç saymadım bile :) onlarada baya onlarada baya gider heralde 15 bin lazım heralde:)

14. 24 Ekim 2010
  15. bikucukeylulmeselesi

bikucukeylulmeselesi anaç sütlaç hanım Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    153
    Ben de çeyiz hazırlamak zorunda olup hazırlamayanlardanım. kaydirigubbakcemile3 Odamda çeyiz için yer yok. Ev müsait değil. Zaten öğrenciyim çanak, çömlek alacağıma kitap alırım diyorum kaydirigubbakcemile2
    Bence daha sonra al. Eksik tabiki bitmez. Fiyat konusunda birşey diyemem ama 10- 15bin kadar tutar diye düşünüyorum.
    Kolay gelsin :lepi:

16. 24 Ekim 2010
  17. Sinoplu57

Sinoplu57 varsa SEN yoksa SEN... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    maliyet hesabı epey büyük geliyor. maliyeti daha uygun esyalar alsa bile nerden baksan bir milyarın ustunde hesap cıkıyor.. büyük türden esyaları saymıyorum.. tam olsun istiyorsan bu böyle..
    ayrıca bence şimdiden basla. bitmiyor..
    o ceyizi alıp bir kenarda her gecen gun biriktigini görmek bile baska güzel..
    ben her aldıgımda bikaç kere bakarım,benım ıcın ayrı mutluluk cunku..bugünde evime yolladım malesef ceyizin birikintisi kalabalıgı bile güzel..sende başla anlarsın cnm
    Allah güzellikler göstersin hepimize inş.

18. 24 Ekim 2010
  19. Larkin

Larkin Kocitim <3 Pro Üye

Beğenildi:
    2.587
    Ödül Puanları:
    238
    Arkadaşların dedikleri doğru 10 milyarı kesin geçer.
    Kızın çeyizi demek çanak çömlek, bir evde ihtiyaç duyulan tüm eşyalar demek.
    Erkek tarafı yalnızca mobilya beyaz eşya alır, çok gibi durur ama aslında fazla olan kızın çeyizidir.
    1,5 ay kaldı düğünüme ve dünya kadar eksik var.
    Sağolsun ailem alıyor çoğunluğunu bana birşey kalmıyor.
    Ama şu 1,5 ay içinde yatak odasıda dahil olmak üzere yaklaşık 5,5 milyarlık alacağımız var.
    Önceden alınanları saymıyorum bile.
    Koli koli annem onları hazırladı bile.

Gördüklerini gücünün yettiklerini şimdiden almalısın. Yada evlilik düşünüyorsun.
    O kadar çok eksik çıkıyorki, akla gelmedik ve öyle maddiyat gerektiriyorki bu iş içine girince anlarsın. Ama tavsiyem geç kalma.