Ciddiyet mi yoksa başka haller mi?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve chelik tarafından 11 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : chelik
  1. chelik

chelik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Benim size sormak istediğim birşey var

Ben ilk bakışta çok ciddi bir kadınım öyle yanımda falan insanlar pek şaka yapamıyorlarmış ilk tanıştıklarında genelde bişi söylememe veya uyarmama gerek kalmaz ciddiyetimden dolayı ona göre davranılır girdiğim ortamlarda sinirimi bozan bir durum olduğunda da söylediklerim gayet mantıklıyken çok ağır konuşuyormuşum gibi tepkiler alırım...

Gelin görün ki biraz zaman geçince tanıyınca genelde çok severler şaka espri falan çok yaparım ama yine ağır bir kadın olduğumu söylerler... Ciddi samimi oluyor muşum...

Bakıyorum sonra etrafıma ciddiyet güzel bir şey ama, neşeli şenşakrak içimi yansıtamıyorum sankii aslında çok gülerim çok neşeliyimdir.. yansıtamıyorum sanırım bir de özellikle karşı cins çok korkuyormuş bana yanaşmaya bişi söylerim die halbuki öyle birşey yok...

Sonradan haberleri geliyor bana haliyle tren kaçmış oluyor. Kız arkadaşlarım içinde aynısı geçerli bakıyorum etrafıma ciddiyetsiz kızlar böyle herşeyin tadını çıkarırken ben öyle bakıyorum nasıl oluyor bu iş die..

Size tavırlarımı anlatmaya çalıştım azbuçuk nasıl olunmalı yani çok ciddiyette muhakkak iyi değildir ama sanki tavırlarımdan dolayı çok şey kaybediyor muşum gibi geliyor bana..

Ha bir de evlenip ayrıldığım için daha bir ciddiyet bindi öncekine nazaran hallerime...

Yardımcı olursanız sevinirim....

2. 11 Ağustos 2010
  3. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende de aynısı var.İnsanlar beni çok soğuk erişilmez ve kimseyi sevmeyen biri olarak tanımlıyor.Agresif herşeye kızacak gibi duran biri.Bu biraz insanın yapısı biraz yetiştirilme tarzı ve hayata bakış açısıyla da alakalı olarak değişebiliyorÖnceden o ne der bu ne der diye hep düşünmekten kendim olamazdım ama artık yaş ilerlemeye başlayıp aslında çevrenizin sizi çok umursamadığını ya da sizin hakkınızda söylenenlerin sizi mutsuz etmekten başka işe yaramadığını ve sonunda olanın sizden başkasına olmadığını farkedince değişiyorsunuz.

Birşey hoşunuza gidiyorsa alın yapın gülün kendinizi mutlu edecek şeyler yaptıkça yapınızda değişiyor.İnsanlara da çok aldırış etmeyin kimse siz acı çekerken gelip derdinize ortak olmaz aksine körükler ve size mutluluk sağlamazlar.

Kişisel gelişim yazıları okumakta insanı değiştirebiliyor.Bir yazı okumuştum 6 ay ömrünüzün olduğunu öğrenseniz ne yapardınız diye.Öyle düşün hayatının kalan 6 ayı olsa ne yapmak isterdin nasıl davranırdın o şekilde düşünürsen zamanla sende istediğin çevrenin yaklaşacağı biri gibi olabilirsin.

4. 11 Ağustos 2010
  5. poldi

poldi Bir umut var mı? Üye

Beğenildi:
    683
    Ödül Puanları:
    148
    Yetiştirilme tarzınız ve yaşadığınız olaylar sizin böyle davranmanıza neden olabilir. Çoğumuzun ailesi bizleri sıkı ve disiplinli yetiştirdi. İşte ağır taşı yel, yenik taşı el kaldırır misali..Hep ağır olmamız öğretildi. Toplumda rahat davranmak, veya içimizden geldiği gibi davranmak biraz zor oldu.
    Birazda bu sizin yapınızlada alakalı. Ben neşeliyimdir, gülücükler dağıtırım etrafıma, bayan olsun erkek olsun..ama hep bir ağırlığım vardır yani. Sizde özünüzde ölesinizdir ama çevreye ilk etki yapınızdan kaynaklanan bir soğukluk olabilir. Birde evlenip ayrılmanız, çevreniz tarafından yanlış itibar etki yaratabilir mantığıyla, biraz daha mesafeli olmanızı gerektirebilir. Öle düşündüğünüz için bu soğukluk yada ciddiyetlik ortaya çıkıyordur..

6. 11 Ağustos 2010
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Ben şikayetinizi anlayamadım arkadaşım..
    Ciddi görünüyor olmak mı hoşunuza gitmiyor?
    Ama sizin yapınız,nasıl değişecek ki?

8. 11 Ağustos 2010
  9. __TanRIcA__

__TanRIcA__ AfroDİt Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    başka bi kişilik olursunuz değişmeye çalışırsanız..siz busunuz..sizi siz yapan özellikler var..
    seven böyle sevicek kimse kusura bakmasın:nazar:

10. 11 Ağustos 2010
  11. chelik

chelik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    herhangi bir şikayetim yok aslında şikayet değil bu size sormak istedim sadece ciddiyetli olmak iyi mi diye veya iyi değil midir diye..

12. 11 Ağustos 2010
  13. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    karakterini kimler için neden değiştiriceksinki...ben ciddi insanları severim..bayanada ciddiyetlik çok yakışıyo bence..hayatta canın daha az yanar hiç olmassa..seni böle sevicek biriyle beraber olman senin için daha ii olucaktır..hatta sırf bu ciddi hallerini seven biri neden olmasın??

14. 12 Ağustos 2010
  15. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.691
    Ödül Puanları:
    463
    banada öyle derler ama allahtan sitedeki imajım bu değilsempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

bu birazda dış görünüşten oluyo bence, mesela kaşlarına bak, sert bi ifade veriyosa, daha farklı alabilirsin kaşlarını, saçlarınıda daha çok genç tarzı modeller yapabilirsin. Giyiniş tarzından da olabilir, mimiklerine dikkat et. Mesela aniden kendine odaklan bak bakalım yüz kaslarını germişmisin, yumuşat eğer öyleyse mesela....
    gülümseme anlamındada bonkör ol derim.

bi de yeni şeyler denemekten korkmamak lazım, ev-iş, ev-iş tarzı bi hayat insanın kendinden bile sıkılmasına yol açıyo valla

Son düzenleme: 12 Ağustos 2010
  16. 12 Ağustos 2010
  17. ocwmays

ocwmays Minnişim Prensesim... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Önemli olan kendin olmak. Sen öyleysen öylesindir, seven bu şekilde sevmeli seni. Yapmacık olmak veya başka biri gibi görünmek kişinin kendisine olan saygısızlığından kaynaklanır bence. Yani sen böylesin demiyorum yanlış anlama. Ciddiyet, iyi mi kötü mü diye somuşsun ona binaen söyledim. Yapın buysa eger, sana en çok yakışan da budur.

18. 12 Ağustos 2010
  19. ..MELEK..

..MELEK.. O artik 3. sinifta =) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Etrafina guler yuzle bak, ama isteyerek yap bunu, yani siritmak degil gulumsemek olsun yaptigin. Boylece karsindaki insanlarin icini isitirsin ve sana cekinmeden yaklasabilirler. Tabii bu ilk izlenim icin iyi. :)