ÇİDER hakkında bildiklerimiz, bilmediklerimz..

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ARAY tarafından 7 Aralık 2008 başlatılmıştır.

7 Aralık 2008
    Konu Sahibi : ARAY
  1. ARAY

ARAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ÇİDER (çocuk istiyorum derneği) hakkında bildiklerimizi,duyduklarımızı,yaşadıklarımızı yazıp paylaşalım....

2. 7 Aralık 2008
  3. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sitenin kurucusu sibel hanım ve aslarını tanıyorum , bir kaç toplantılarına da katılmıştım . çok iyi niyetli insanlar . 2 kere üyeliğim oldu , bu sayede ciddi miktarda indirim aldım diyebilirim .. üyelikler aidatı ödediğiniz gün başlayıp ertesi yıl aynı gün bitiyor ..
    yanlış hatırlamıyorsam sibel hn. 20 yıl kadar uğraşmıştı kızına kavuşana kadar , sonra bir dr.un ışık tutmasıyla böyle bir dernek kurma yoluna gitmişler . derneğe yıllık aidat ödediğiniz zaman dernekle anlaşmalı ve indirim yapan ( hemen her ilden isim sahibi merkezlerle , alman hast.den tutun bursa rentıpa kadar aklıma gelen ) merkezlerden hatırı sayılır indirimlerle tedavinizi olabiliyorsunuz ve ilk görüşme/muayene ücretsiz oluyor .. ayrıca web adresleri de var , ama onu buradan yazmak kurallara aykırı diye biliyorum ..
    ayrıca o anlaşmalı oldukları merkezlerin dr.larıyla il il dolaşıp halkı/hastaları ücretsiz toplantılarla bilgilendiriyorlar ve her toplantı sonunda çekilişle 1 çift o gün gelen dr.un çalıştığı merkezde ücretsiz tedavi olma şansını yakalayabiliyor ..

4. 7 Aralık 2008
  5. ARAY

ARAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim...

6. 8 Aralık 2008
  7. Bonadea

Bonadea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Olay biraz ticarete dökülmüş gibi geliyor bana

8. 8 Aralık 2008
  9. baharson

baharson Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de yeni üye oldum bir miktar aidatı var ama şimdi umut tüp bebekte kampanya varmış oldukça indirimli bir fiyata tedavi olabiliyorsun ben mayıs giibi başlıycam inşallah .Önce onlarla bağlantıya geçiyorsun senin için randevu alıyorlar hayırlısı bakalım.
    .

10. 23 Aralık 2008
  11. EU2

EU2 Guest

Bana da olay ticarete bölünmüş gibi geliyor orda..Üniversite hastanelerine gidin daha iyi..Çiderin sayesinde yaptıkları indirimde çok çok az..İndirim bile denilmez bence...üstelik sitelerinde sadece ilaçsız olan fiyatları yazmışlar bir tek umut tüp bebeğin ilaç dahil olan fiyatı yazılı...

12. 24 Aralık 2008
  13. sece

sece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende çidere üye olmuştum tedavim için ama sskyı kullanarakta aynı miktar indirimi aldım hiç gerek kalmamış oldu
    birde benim bildiğim genelde merkezler ilaç vermiyor sen dışarıdan alıyorsun sadece umutta ilaç dahil olmasının sebebi o orası sadece ilçaları veriyor

14. 24 Aralık 2008
  15. EU2

EU2 Guest

Canım çiderin sağladığı indirim SSK indirimin yarısı kadar bile değil ki...SSK imkanı varsa Çidere hiç gerek yok,daha fazla ödemeye.....SSK lıya tüp bebek 500 ytl...Çiderin anlaştığı hastaneler genelde en az 3-4 milyar tutuyor...

16. 24 Aralık 2008
  17. msms

msms 09/09/09 hoşgeldin kuzum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben ssk lıyım ama ssk ıyıce ınsanı yıpratmadan rapor vermıyorkı. karsılamıyor. benım tuplerde sorun var. bir sürü işlemden gecmem lazım. amelıyat falan. o kadar yıpranmaya gerek varmı? zaten yeterınce yıpratıcı bır donem benım için. çalışırken sureklı ızın almak zaten baslı basına paroblem.
    benım durumumda olanlar için çider oldukça ıyı bır ımkan sunuyor. ben memorıalde tedavıye basladım. ılk muayene 225 ytl. ben cider uyesı oldugum için ben ilk muayenemı ucretsız oldum. çidere 150 ytl vermıstım. yanı sadece burada bıle 75 ytl avantaj var. tüp bebek masrafında da 250 eur indirim uyguluyorlar.

18. 24 Aralık 2008
  19. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Bademcim , bu süper bir haber , devrim niteliğinde hatta :1shok: ama hakikaten bunu uygulayan merkezler var mı bildiğin , hagileri mesela ..
    çünkü devlet sağlık hizmetlerinde iyileştirmeye gitti ve sevkle gelen vatandaş 9 ytlden fazla ödemeyecek , ödeten yer olursa kilidi vurucaz kapısına dendi , ama kimsenin umurunda değil , istediği gibi ücretlendirmeye devam ediyor ..
    bir de rantın en fazla , paranın en fazla dönddüğü bu işlem için böylesi bir adım atılsın ,inanası gelmiyor insanın , dediğim gibi inşallah böyle bir uygulama hakikaten hayata geçirilmiş olsun .. çünkü benim ilk denemelerim yaptığım 2005 yıllarında devletin karşıladığı ( ilaçların %80 ini ödeme , tedavi yardımı için ayrıyetten bir rapor daha alman gerekiyordu , o daha çetrefilliydi , hiç bulaşmadım bile mesela ) 2 deneme hakkımız, umarım tarih konusunda yanılmıyorumdur , 2006 yılında 3 denemye çıkarıldı . ben de 2007de bir deneme daha yaparım diyordum ki 2007de deneme sayısının tekrar 2ye indirileceğini duyduk . sözüm ona ilaç sektörü ve tüp bebek merkezleri devlete baskı yapmış ve malesef deneme sayısını temmuz 2007 gibi tekrar 2ye indirldi ..
    ve zaten bünyesinde bu işlemi yapan yada sadece bu işlemi yapan hastane-merkezler birer birer ssk ile anlaşmalarını fes etmişler . o yüzden başta sordum , hakikaten var mı bu işlemi ssk indirimiyle yapan merkezler ve yardımcı olmak adına yazsak burada arkadaşlar da bilseler mesela ..
    Allah kimsenin emeklerini üçün-beşin hesabını yaparak , kimden ne koparırımı güden tüccarların eline düşürmesin ve emeklerini zayi etmesin :Saruboceq: