çift rahim

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sudemebru tarafından 29 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : sudemebru
  1. sudemebru

sudemebru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm bayanlar bundan hemen hemen 1 ay önce bende rahim filmi çektirdim ve doktorlar histereskopi ameliyatı öneriyolar çift rahim varmış bende merak ediyorum böle olupta hamile kalan varmı aranızda ameliyata pek sıcak bakmıyorum şuan yardımlarınızı bekliyorum benneyaptımki

2. 22 Şubat 2010
  3. arzuuysalkaygisiz

arzuuysalkaygisiz assubay Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bende 26 haftalık erken doğum yaptım bebeğimi kaybettim ondan sonra 10 ay sonra tekrar hamile kaldım ve 2.ayında bebeğim rahimde öldüğü söylenerek küretaj oldum.. ults.da çift rahimli olduğumu sölediler rahim filmi istiyorlar..

4. 22 Şubat 2010
  5. sudemebru

sudemebru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm canım bence herşey Rabbimin taktiri gittiğim doktorların hepsi çift rahimin gebeliğe önemli ölçüde engel olduğunu hamile kalma olasılığımın %30-40 dediler bende nasılsa kimbilir ne kadar sürede hamile kalırım diye korunmayı bıraktım bi 6 yada 7 ay sonra hamile kaldığımı öğrendim şuanda 31+3 günlük gebeliğim var heran bekliyom ha doğurdum doğurcam diye hayırlısı olur inş

6. 22 Şubat 2010
  7. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    slm kızlar bendede aynı sorun var bana ameliyat demişlerdi olmadım ve şu an 3.hamileliğimi yaşıyorum.ikinci gebeliğim malesef dış gebelikti ama ondan önce normal bi hamilelik geçirdim 36 haftalık doğum yaptım ama bebğim gayet sağlıklı doğdu şu an 2 yaşında.ve yine hamileyim şu an 24 haftalık oldum yine erken doğum riskim var ama bence çift rahim gebeliğe engel bi durum deil.denemeden ameliyat olunmasını tavsiye etmem.ama yinede karar sizin tabi arkadaşlar

8. 23 Şubat 2010
  9. sudemebru

sudemebru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm kızlar bendede aynı sorun var bana ameliyat demişlerdi olmadım ve şu an 3.hamileliğimi yaşıyorum.ikinci gebeliğim malesef dış gebelikti ama ondan önce normal bi hamilelik geçirdim 36 haftalık doğum yaptım ama bebğim gayet sağlıklı doğdu şu an 2 yaşında.ve yine hamileyim şu an 24 haftalık oldum yine erken doğum riskim var ama bence çift rahim gebeliğe engel bi durum deil.denemeden ameliyat olunmasını tavsiye etmem.ama yinede karar sizin tabi arkadaşlar

kesinlikle bende aynı görüşteyim önce bi hamile kalınıp denenmesi lazım ama şuda çok önemli ben zamannda çok araştırdım 7 çeşit rahim anamoli var hepsi birbirinden farklı rahim yapıları mesela bendeki rahim yolu 1 tane ama içerde 2 boşluğum var bebek sağ tarafımda sol yumurtalık boşta gebelik kapatmış zaten yumurtalığı filan tekrar hamile kalma olasılığım ve düşük ihtimali sebebiyle gebe kaldığımdan beri ilişki yasaktı

10. 24 Şubat 2010
  11. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benimde öle bir rahim yolu ama 2 boşluk buna tavşan rahimde deniyo yada kalp şeklinde rahim.benimde iki oğlumda sol tarafımda tutundu banada doktor sağ tarafın kendini kapattığını tekrar ordan hamile kalmayacağımı söledi bendede düşük riski vardı üstelik 3 gebeliğimdede çok kanamam oldu ama ben pek önemsemedim eşimle normal ilişkimize devam ettik sadece ilk doğumda oğlum korana dolanıp kalp atışları yavaşladığı için acil sezeryana aldılar ve 8 aylık doğum yaptım ama herşey yolunda gitti.bu hamileliğimdede erken doğum riskim var şu an 6 aylık oldum inan valizimi bile hazırladım ama umarım bu sefer erken doğum olmaz ve gününde doğum yaparım

12. 24 Şubat 2010
  13. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    pardon cnm doktorun sana tekrar hamile kalaqbilirsin demiş ben onu yanlış anladım ama bu binde bir rastlanacak bi durum dünyada sanırım bu durumu yaşayan 2 yada 3 kişi falan var araştırmıuştım ben dokotr bana hamiellikte yumurtaların işlevini değiştirdiğini tekrar hamile kalamıycağını sölemişti ben o yüzden rahat geçirdim hamileliğimi.ama senin endişenide anlıyorum bizler gerçekten doktorların sözleriyle çok etkileniyoruz.insan kime inanıcağını şaşırıyo

14. 24 Şubat 2010
  15. arzuuysalkaygisiz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım hayırlısı ile bebeğini kucağına almayı nasip etsin allah.. önemli bir bölümünü geride bırakmışsın ne güsel

16. 24 Şubat 2010
  17. arzuuysalkaygisiz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım hiçbir tedavi görmeden mi hamile kaldın ?hamilelik süresince gördüğün tedavi var mı ? ben 26 haftalık doğum yaptım bebeğimi 3. günde kaybettim çift rahim olduğunu bilmeyerek 2. kez 10 ay sonra hamile kaldım tesadüfen gittiğim askeri hastanede çift rahim olduğunu sölediler..2. ayımda bebeğin karnımda kalp atışlarını duyamadılar ve kürtaj oldum.. şimdi benden rahim filmi istiyorlar ve ameliyat olmam gerektiğini sölüyorlar .. çok korkuyorummm

18. 24 Şubat 2010
  19. arzuuysalkaygisiz

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doktorlar sana ameliyat önermesine rağmen senin hamile kalman büyük cesaret canım.. ben korkuyorum tekrar erken doğum veya kürtaj olmaktan çok sıkıntı çektim çünkü..benimde gebeliğimin 2side sağ taraftaydı