Çift Terapisi Alıp, Faydasını Görenler..

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve zafo tarafından 9 Aralık 2009 başlatılmıştır.

9 Aralık 2009
    Konu Sahibi : zafo
  1. zafo

zafo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Uzmanlar ilişkinizde tıkandığınızı hissettiğiniz, kendi başınıza çözemediğiniz problemlerinizi psikolojik destek alarak atlatabilirsiniz diyorlar. Çift olarak ortada sorun ya da sorunlar varsa, bu bir uzman yardımıyla ne kadar çözülebilir, belli bir yaşa gelmiş insanlar ne kadar değişebilir? sizlerden partnerinizle birlikte bir uzmandan çift terapisi alıp, fayda sağlayanlarınız var mı? Varsa lütfen paylaşalım..

2. 9 Aralık 2009
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Terapi zaten insanları değiştirmez sadece hayat yolunda önümüze çıkan taşları kaldırmaya yarar.. Benim psikoloğumun cümlesiydi bu...:1hug:
    İşe yarayıp yaramama konusu ise; tamamen size bağlı.. Çift eğer sorunlarını çözmek için çaba sarfetmeye başlarsa iyileşme olacağına inanıyorum..
    Biz gitmiştik,bana çok faydası oldu,kocama yeterli gelmedi,belki de daha da uzman biri ile görüşseydik ona da iyi gelirdi..:nazar:
    Psikolog çok çok iyi seçilmeli bana göre..

4. 9 Aralık 2009
  5. zafo

zafo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    laale paylaşımın için teşekkürler. Ama özel olmazsa terapi hakkında genel hatlarıyla bilgilendirme yapabilir misin?

6. 9 Aralık 2009
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363

Rica ederim..
    Yani ekstra özel bir durum yok ki..
    Psikolog ile önce tek tek sonra beraber görüşülüyor..
    Gerek duyulursa ev ödevleri veriliyor diğer seansta bu ödevler kontrol ediliyor vs..
    Genelde konuşma,paylaşma amaçlı görüşmeler bunlar..