Çıkamıyorum işin içinden yardım edin:(:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve *SeRYuL* tarafından 1 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1 Eylül 2010
    Konu Sahibi : *SeRYuL*
  1. *SeRYuL*

*SeRYuL* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

merhaba kızlar..şu 1 ayda ne çektiğimi bi ben bilirim bide Allah..

kızlar ben 22 yaşındayı..5.yılına giricek bi ilişkim var ve onu deli gibi seviyorum..bu kesinlikle çok kötü bişee kendimden bile çokk:KK43::KK43:liseden sonra samsunda onunla birlikte bilgisyar prog.okudum 2 yıllık..mezun olduktan sonra 1 sene hastanede hasta temsilciliği yaptım ama o işin bana göre olmadığını daha iyi yerlere gelebileceğimi düşündüğüm için ayrıldım işimden..1 sene öss ye hazırlanmak için dersaneye gittim..erkek arkadaşım ise hala 2 yıllık bölümü bitiremedi 4 e uzadı..şimdi lcw mağzasında satış temsilciliği yapıyor..ve sorun şimdi başlıyor..çok iyi bi puan alamadım meslek lisesi çıkışlı olmam ve üstnden geçen zaman yüzünden ama 8.tercihim girne amerikan ünv bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğrt kazandım BURSLU olarakk..istediğim bölüm buydu..AMAA şimdi kıbrısa gitmek,özel okulda not kaygısıyla okumak(ortalamam 2 nin altına düşerse bursum kesiliyor),okuldan herhangi bi sebeple ayrılırsam tazminat ödemek kaygısıyla okumak,ONUN,ailemin hasretini çekmek beni çok korkutuyor..okul 5 sene 2yıllık okudum için derslerden muaf olma erken bitirme durumum da var... ama napıcağımı şaşırdım,o da ailemde gitmemi destekliyor..ama ben anlatamıycağım kadar kararsızlık yaşıyorum..sizce gitmelimiyim yoksa burda 600 700 tl maaşla öğrtmenlik gbi bi meslek yerine çalışıp 2 3 seneye evlenmelimiyim..napim kızlar nolur yardım edin:KK43::KK43:

2. 1 Eylül 2010
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

aaa soruya bakakannehir

kendi işine gücüne bak. ekmeğini eline al.

erken de bitirebilirmişsin. istediğin mesleğe kavuşmak dururken bir erkek uğruna ondan vazgeçecek değilsin heralde:eek:lmaz:

dünyanın merkezine kendini koy. yoksa çok üzülürsün. bu okul bunun için ideal bir fırsat,önce kendin için yaşaman için...:içelim:

4. 1 Eylül 2010
  5. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    kariyer daha önmli diye düşünüyorum bu fırsat belki bi daha elinize geçmeyebilir

6. 1 Eylül 2010
  7. *SeRYuL*

*SeRYuL* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :KK43::KK43: ama düşününce tek başıma nsl yapıcam bilmiyorum..aynı şehirde 5 sene geçirmişim ben onunla en fzal 3 gün görüşmemişim..şimdi nsl kopup gidicem..en azından onun mesleği iyi olsaydı bende 800 900 tl çalşır yapardık bşeyler ama böle çok zorr:KK43:

8. 1 Eylül 2010
  9. MuzipRakkase

MuzipRakkase Üyelkiptali istiyrm olmuo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    5 yıl uzun bir süre, ama kaderinizde varsa bişi şekilde olur zaten,biz 1,5 yıl askerlikta ayrılmadık askerden geldi 1 hafta sonra ayrıldık 2 yıl sonra barıştık,hayat bu sürprizlerle dolu süprizzzzz

10. 1 Eylül 2010
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.362
    Ödül Puanları:
    363
    Tabii ki önce okul!
    Not kaygım var,ortalamamı tutturamazsam diye dert ederseniz başarılı olamazsınız ki zaten...
    Gidin güzelce eğitiminizi tamamlayın,işe başlayın, sonra evliliği düşünürsünüz...

12. 1 Eylül 2010
  13. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

yazmak istemezdim ama yazmak zorundayım

Allah geçinden versin ama ya ölüm olursa ? o zaman nasıl dayanacaksın

bu kadar bağımlılık hiç iyi değil:eek:lmaz:

ya bir sebepten dolayı ayrılırsa senden,terk ederse

o zaman kendi istediğin işi yapamayacaksın

ne kalacak elinde ?sengözlerimebaksanab

kendi hayatını kurarken başkalarını merkeze alma

hayatının hatasını yaparsın

önce sen dik durmalısın bir başına. bunun için de elinden geleni yapmalısın fırsatın varken:nazar: .

14. 1 Eylül 2010
  15. NinaRicci

NinaRicci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bence gitme,çünkü cok zor olur..

16. 1 Eylül 2010
  17. yeldadogus

yeldadogus Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış anlamadıysam. 600 800v tl almıyor öğretmenler. bilgisayar programcılığı derslerini rahat verdiysen öğretmenlikte okurken zorlanmazsın. eğer sevgilinle evleneceksen, okuldan sonrada evlenirsin. sadece sevgiline bağlama. hayatın ne zaman ne getireceği belli olmaz

18. 1 Eylül 2010
  19. *SeRYuL*

*SeRYuL* Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yook yok öğretmenlik için demedim..ben şimdi okumaya gitmezde çalışırsam öle alırım dedim..çok istiyodum bu bölümü okumak ilk kazandığımı duyduğum an delirdim resmen ama işi kafamda oturttunca çok ağladım,çok korkttum...1sene emek var bidee oturdum deli gibi ders çalıştım..şimdi gitmezsem sonra pişman olmaktan korkuyorum..eğer giderde onu kaybedersemde gerçekten benm yarım o pişman olmaktan korkuyorumm:KK43: