Çıkmaza girdim sanki...

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve ressamderya tarafından 14 Haziran 2010 başlatılmıştır.

14 Haziran 2010
    Konu Sahibi : ressamderya
  1. ressamderya

ressamderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar daha önce de konu açmıştım.nişanlımla tartışmalarımız oluyordu.hatırlayanlarınız vardır belki....

uzak illerdeyz .tartışmalarımız bundan kaynaklanıyordur deyip yanyana gelince geçer diye beklemiştim hep.ki zaten tartışmaların arkasından beni bi şekilde ikna ediyordu,yumuşatıyordu yani.hayatım çok nettir benim.ya vardır ya da yok.ama bu nasıl bi illetse kurtulamıyorum.hayatımı çok olumsuz etkiliyor.düğünüme sadece bir ay var...bütün eşyalar alındı ev kuruldu.üstüne üstlük resmi nikah yapıldı.nikahtan sonra tartışmalar iyice arttı.daha önceki tartışmalara olağan şeyler bunlar diyebiliyordum.ama şimdi öyle değil.son bi haftadır telefonda nerdeyse her gün tartışıyoruz.ağır hakaretler oluyor artık.yanyanayken bana kıyamayan insan,her lafımı ona cvp veriyormuşum gibi algılıyor.bişy sorsa cvp versem onda bile suçlu oluyorum nerdeyse. yeter bana cevap verme cevap vermeye devam edersen seni döverim diye tehdit bile etti...konuşmadım onla kapattım tel.i.arama beni dedikçe aradı beni.telefonlarıma cvp vermedim ailemi arayıp bana ulaştı.ailem duydu.onları daha fazla üzmek istemiyorum.ayrılalım dedim ona istemiyorum seni dedim.kapattı tel.i.5dk sonra arayıp bitti mi yani her şey ,bittiyse ona göre davranıcam dedi.tek kelime etmedim.sevdiğim insan bu muydu die düşündm sadece.kapattım telefonu..........

yalnız şunu atlayamıyacağm: annesi çok fena bir kadın,aptal saptal konularla oğlunu iyice dolduruyor.ben de bunu hazmedemiyorum.bizim onlarla hiçbi problemimiz yok; ama benim aileme çok fazla düşkün olmamı kaldıramıyorlar.oğlu da sanırım beni denemek için ailem hakkında konular açıyor ben de hemen kapatıyorum konuyu.neden hemen savunmaya geçiyorsun.ben senin kocanım artık lütfen biraz da beni düşün diyor.ki ben iki taraflı aileleri düşünüyorum.kimseyi fazla masrafa sokmadım.kimseye bişy demedim.saygımı bozmadım;ama keşke ben de ses çıkaranlardan olsaymışım....:KK43:(kendimi çok yalnız issediyorum.ayrıl diyeceksiniz ama şu saatten sonra onu yapacak cesaretim yok....bana bi yol gösterin

2. 14 Haziran 2010
  3. seyrekyagmur

seyrekyagmur Güncel : 68,8 YILBAŞI Hedef: 63 Üye

Beğenildi:
    2.435
    Ödül Puanları:
    123
    zor bi durum gerçekten ağır hakaret varsa bence hala geç değil tehdit durumları da kötü çıkma döneminde nasıldı bilmiyorumkismile

4. 14 Haziran 2010
  5. speedy-gonzales

speedy-gonzales Ömrüm Ömrüne Annem !! Pro Üye

Beğenildi:
    1.268
    Ödül Puanları:
    338
    arkadaşım evlenmişsin bile neden daha öncesinden önlem almadın.
    hergün burada keşke evlenmeseydim diyen onca insan varken bide sen çıktın.
    Problemli ama katlanıyorsun neden ailem için ileri de bide çocuk yaparsın onun için
    10 yıl evli kalırsın neden kendinize bu kadar yazık ediyorsunuz bilmiyrum :sm_confused:
    Hakkında hayırlısı olsun emin ol sana senden başka kimse değer vermez yerimseniben

6. 14 Haziran 2010
  7. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.257
    Ödül Puanları:
    238
    Canım bizim nikah pazar günüydü biz cuma günü buluştuk nakliyeci bulup eşyaları paylaşacak, nikahı iptal edecektik.Düğün öncesi bu sendromlar, ailelere bağlar falan daha da artıyor ve ben düğün öncesi gerilip, kavga etmeyen her işi rast giden bir insan evladına rastlamadım.Bizim tüm olayımız karşı tarafla alakalıydı.Kına gecemde kavga bile çıkmıştı o kadar yani :) Bana söylenen şey "Eşin olacak kişinin tavrı çok önemli, ona bak" cümlesiydi.Şimdi tüm bunları atlatmış birisi olarak bende sana aynı şeyi söyleyeceğim.O doldurur, bu itekler, öbürü çomaklar.Hayat böyle , her alanda gidiyor malesef.Eşinin tavrı, seni savunması, her daim arkanda durması ve bunu bir şekilde garantilemen, kesinleştirip bundan emin olman gerekir.(Kim nasıl garanti verebilirse artık bu konuya) Gerisi boş, hava civa inan.Ama döverim ederim cümlelerin de içimi acıttı.Onu tanımadığım için seni yanlış yönlendirecek birşeyler söylemek istemiyorum.Onu en iyi sen tanıyorsundur muhakkak.Tüm ilişkiniz boyunca geçirdiğiniz iyi, kötü şeyleri bir bir düşün canım, onun tavrını, bulunduğu yeri, sana olan desteğini bir hatırla.Her daim senin yanında olacak, tüm dolduruluşlara he deyip gene senin yanında duracaksa, bu gerginlikler düğün arifesi gerginliğidir de geç, gülümse ve düğününün tadını çıkar.Durum ciddiyse ve daha önceden de "döverim, keserim" tehtitleri gelmiş, ya da uygulamışsa bir kez daha düşün derim.

8. 14 Haziran 2010
  9. ressamderya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hiçbir şekilde böyle şeyler yoktu canım.zaten laf ağzından çıktıktan sonra anladı hatasını.ama işte...ve ne yazıkki ben de söylediğin her şey sana aittir dedim...bak dedi ben ağzğmı bozdum sen de cvp verdin dedi...

10. 14 Haziran 2010
  11. ressamderya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne yazıkki hep dolduruş.işte ben bize bunu yakıştıramıyorum.o benim gözümde daha olgundu.düğün yaklaştıkça ailesi bi değerlendiki gözünde sorma.daha önce ailesiyle anlaşamıyordu onu teselli ediyordum.geçer bunlar cnm.sabret yanyana gelelim falan filan.şimdi ufacık bişy de sanki benim aileme saldırıyor gibi hissediyorum.sinirlendiği zman gözü bişy görmüyor son zmanda ....inşallah bizim de hemncecik geçer ama....

12. 14 Haziran 2010
  13. ressamderya

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hep ikna etti...yumuşattı beni.
    öyle valla canım kimse kimseye kendinden daha fazla değer vermez...

14. 14 Haziran 2010
  15. speedy-gonzales

speedy-gonzales Ömrüm Ömrüne Annem !! Pro Üye

Beğenildi:
    1.268
    Ödül Puanları:
    338
    malesef hayat böyle ama kimse bunun farkında değil !!!

16. 14 Haziran 2010
  17. mavera04

mavera04 Güneşin doğduğu yerdeyim:) Üye

Beğenildi:
    305
    Ödül Puanları:
    153
    balık baştan kokar arkadaşım bile bile lades olmuş seninki...

18. 14 Haziran 2010
  19. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    aynen herkes kendi için yaşıo çok haklısın bu bi gerçek:çok üzgünüm: