Çıkmazdayım yardım edin nolur!..

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve KaRaMuKK tarafından 31 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : KaRaMuKK
  1. KaRaMuKK

KaRaMuKK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Herkese Merhaba;
    O kadar ihtiyacım varki sizlere..Olumlu,olumsuz yaşanmışlıklar ve tecrübelere..
    5 Haftalık hamileyim,23 yaşındayım ve 2 aylık evliyim sadece..
    5 Haftalık hamileyim ve yeni öğrendim gebe olduğumu..
    ve ben...
    5 haftadırda;
    Hergün yaklaşık bir paket sigara içtim,
    eşim trafik kazası geçirdi bu yakınlarda ve onunla röntgene girdim,
    ayrıca cipralex adında bir antidepresanı 4 senedir dönem dönem tam ve yarım olmak şartıyla hiç kesmeden kullanıyorum..
    Her gece yatmadan önce muhakak içiyorum şu son 5 haftadır da yaptığım gibi...
    Yani hamileyken...
    2 akşamdırda ilacı kendi kendime bir anda kestim kahredip,
    şimdi ise sarı sarı beneklermi dersiniz,şiddetli başağrısımı,kafayımı taşıyamamak bir sürü şey oluştu bende...
    Yarın doktora gideceğim ama çok korkuyorum.
    Hatta yarın nasıl olucak bilmiyorum..
    Tamam gebelik kesem varsa,kalp atışları varsa bebeğin doktor beni yallah edip gönderirse ve gebeliğin ilerleyen dönemlerde yapılan testerinde bebeğimde herhangi bir anomalik yapı veya durum çıkarsa ne yapacağımın düşüncesi beni 3 gündür bitirmiş vaziyette...
    Allah aşkına ben ne yapmayalım?
    Lütfen yardım edin..
    Allahım böyle çıkmazlara sokmasın kimseyi...
    Hiçkimseyi....

2. 31 Ağustos 2010
  3. Jade__

Jade__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Canım bir kere stresten uzak durmalısın.O yüzden her şeyin hayırlısı deyip kendini rahatlat bir kere.Doktorların söylediği hamileliğin ilk ayında kullanılan zararlı maddelerin,röntgenin ve ilaçların bebeğe etkisinin olmayacağı yönünde.Bundan sonra dikkatli ol.Umarım sağlıklı bir hamilelik geçirirsin.

4. 31 Ağustos 2010
  5. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Henüz çok yeni hamileliğin,hemen pes etme..
    mademki bu kadar sıkıntı yaptın,bundan sonrası için dikkat et..
    önemli olacağını sanmıyorum,ne şartlarda ne sağlıklı bebekler dünyaya geliyor.
    Bence artık biliyorsun ,içinde bir canlı var..bundan sonrası önemli ve artık birine karşı büyük bir sorumluluğun var..dert etmeyin,yarın doktorunuz sizin içinizi rahatlatacaktır:

6. 31 Ağustos 2010
  7. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım hayırlı olsun öncelikle allah kucağına almayı nasip etsin. önce içini ferah tutcaksın.herşey allahtan unutma.Stresi bir kenara bırak.Herşey iyi olcak allahın izniyle aklına kötü şeyler getirme

8. 31 Ağustos 2010
  9. ALLAHvarGAMyok

ALLAHvarGAMyok ikizlerin annesi ♡♡♡ Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    198
    ne oldu canım gıttınmı doktoraaaa

10. 31 Ağustos 2010
  11. ardina

ardina Seda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Hangi konu başlığındaydı tam olarak hatırlamıyorum ama geçtiğimiz hafta gebelikten önce ilaç kullanımı ile ilgili biri konu başlığı açmıştı.
    Gebelik öncesi doğum kontrol hapı ve başka ilaçlar kullanmış dr da kullandığı ilaçların bebek için sakıncalı olabileceğini söyleyerek kürtaj önermiş.Yine forumdan bir arkadaş Farmokoloji diye tıp dalından bahsetmişti.Gebelik öncesi ilaç kullanımı varsa ve gittiğiniz dr.bebeğe olumsuz etkileri olabileceğini düşünüyorsa mutlaka hastanelerin Farmakoliji bölümüne başvurup rapor alın diyordu.İlaç kullanan kişide geçtiğimiz hafta Farmakoloji dalına başvurup ilaçların bebeğe etki etmediğini öğrenip bunu forumda bizlerle paylaşmıştı.
    Olumlu düşünmeye çalış canım,dr herhangi bir tehlike görürse de sende hastanelerin Farmakoloji bölümlerine başvurup kullandığın ilaçların etkisi olup olmadığını öğrenirsin.

12. 31 Ağustos 2010
  13. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148

Son adet tarihinden itibaren 31. Gün ile 71. Gün arası organ teşekkülünün meydana geldiği dönemdir ve teratrojen dönem olarak adlandırılır. Bu günler arasında bebekle meydana gelen olumsuz etkiler anomali ile sonuçlanabilir. Çok acil bir durum dışında bu devrede ilaç kullanılmamalıdır.

31. günden önce alınan ilaçlarda ya hep ya hiç kuralı geçerlidir. Yani ilaç ya embryoyu hiç etkilemez ya da bir düşüğe neden olur.

Gebelikte fark edilmeden ilaç kullanıldığında ya da ilaç kullanımı gerektiğinde mutlaka hekim ile temasa geçilmeli, ilacın içeriği saptandıktan sonra bu kategorilere göre sınıflanmış kitaplardan uygunluğu tespit edilmelidir.

alıntı.

yani eğer bebeği etkilemiş olsaydı düükle sonuçlanırdı.muhtemelen etkilememiştir.ama tabii ki doktora danışmakta fayda var.herşey yolunda gider umarım.

14. 31 Ağustos 2010
  15. Espolfer

Espolfer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba,
    korunurken mi hamile kaldın acaba??
    bende 2 aylık evliyim ve yasmin kullanıyorum ama adetımden 4 gun geçti bugun test yaptırıcam düşük ihtimal diyorlar ama olabiliyormuş yinede???

16. 31 Ağustos 2010
  17. Soru ilgeci

Soru ilgeci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    153
    doğa sana bildirine dek yani gebe olduğunu anlayana dek ya hep ya hiç kuralı geçerlidir. zarar verdiyse zaten embriyo hiç oluşmaz vermediyse de devam eder gebelik. kardeşim de hamileliğini bilmeden röntgen çektirdi hem diş hem de ciğer. böbrek için antibiyotik kullandı.şu an gayet sağlıklı 8 aylık hamile.senin için önemli olan şimdiden sonrası.

18. 31 Ağustos 2010
  19. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Merhaba,
    Doktorumun ismini verebilirim yardımcı olabilir eğer tam güvendiğiniz bir doktorunuz yoksa.
    Allah yardımcınız olsun