çikolata kisti aldıran veya yumurtalık kanallarında yapışıklık olan arkadaşlar

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve malibu2 tarafından 26 Nisan 2010 başlatılmıştır.

26 Nisan 2010
    Konu Sahibi : malibu2
  1. malibu2

malibu2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 6 yıl önce çikolata kisti aldırdım.açık ameliyattı.ameliyat sonrası doktor bana sağ yumurtalık kanalımda yapışıklık olduğunu söyledi.ve şu an bişey yapamam ama çocuğun tek yumurtalıkla bile kalsan olur dedi.o günden beri içim rahat değil.çok da sigara içen biriyim.ve daha nişanlıyım.bu arada yaşım da 28.sanki hiç çocuğum olmayacakmış gibi geliyor.inanın en büyük korkum bu.korkudan o günden beri bir kere bile kontrole gitmedim,kötü şeyler duyarım diye.lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardım etsin.bu yapışıklıklar giderilebiliyor mu?sigara yumurta sayısına çok mu etki ediyor?

2. 26 Nisan 2010
  3. diana007

diana007 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle geçmiş olsun.bende 1 yıl önce çikolata kisti ameliyatı oldum ve şun tüp bebek tedavisindeyim.bence kontrole gitmelisin ki önceden önlem alınsın bu kist tekrarlayabiliyor.benimki tekrar oluşmadı ama bebeğimde olmadı ama bunun yanı sıra bu kistle doğal yoldan hamile kalan arkadaslarda var.bana doktorum sigarayı kesinlikle bırakmalısın demişti bende hayatımda hiç içmedim deyince şaşırmıştı.bence sen önce bi doktora git kafandaki sorulardan onun sayesinde kurtulursun cnm.

4. 26 Nisan 2010
  5. AayseA

AayseA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende ameliyat oldum çikolata kisti ve karın içinde çok sayıda yapışıklık vardı sonra kistim bir cm şeklinde yine tekrarladı buna rağmen hamile kaldım yapışıklık ufak bir operasyonla giderilebiliyor korkma bence benim ilk tüp denemem üçüz tuttu ama kalpleri durdu kısaca bu hastalıkla bebek sahibi olunabiliyor evlenince vakit kaybetmeden yapışıklığı aldırırsın umarım seni biraz rahatlatmıştıştır bu bilgi....

6. 26 Nisan 2010
  7. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    panik yapma arkadaşım ancak mutlaka dr kontrollerini aksatma. bende 2 kez ameliyat oldum . kistim tekrar etti. yumurtalıklarımda yapışıklık var. şimdi tüp tedavisi görüuorum. öncelikli olarak sigarayı mutlaka bırak. kiloluysan kilo vermeye çalış. sitede endo ve beslenme üzerine yazılar var ondan yararlanabilirsin. sakın moralini bozma. rahatsızlığın çözümsüz değil. birçok arkadaş kistliyken hamile kaldı. önemli olan tedavini aksatmaman.