çikolata kisti ameliyatı sonrası

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Nazende tarafından 18 Şubat 2010 başlatılmıştır.

18 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Nazende
  1. Nazende

Nazende Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :çok üzgünüm:arkadaslae kıst amelıyatı sonrası dr nuz ne onerdı menepoz tedavısı.dogum kontrol hapı vs.... anlatrmısınız
    amelıyattan ne kadar sonra cınsel ılskı onerdı..... ne zamna basladınız calısmalara
    lutfen yardım edınnnnnnnnnn

2. 19 Şubat 2010
  3. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.419
    Ödül Puanları:
    463
    hiç birşey önermedi, bunun en güzel ilacı hamilelik demişti, en kısa zamanda çocuk sahibi olmaya bakın demişti, 2 ay beklemek zorunda kaldık 6 ay sonra hamile kaldım:hulya:

4. 19 Şubat 2010
  5. Nazende

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    acık amelıyatmı oldun sen? dıkısler acılmadımı 6 ay sonrakı hamılelıkte etkılemedımı * ay cok korkuyorum ben

6. 19 Şubat 2010
  7. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.419
    Ödül Puanları:
    463
    açık oldum canım ya, 6.5-7 cm çapındaydı bi tane de 2.5-3 cm çapında vardı, ve bunlar solid kistti mecburen açık oldum, ne yalan söyleyeyim zordu ya
    gerçi ben çocuğum olcakmıydı olmıcakmıydı bilmiyordum, zaten o güne kaadr korunuyorduk ağrılar yüzünden ameliyat olmuştum ben, sonradan öğrendim meğerse bu meret kısırlık sebebiymiş, valla s.lak asistan bana ameliyattan sonra bile çocuğun olmaz demişti hiç unutmuyorum, betim benzim atmıştı
    ama oldu işte dr. lerde şaşırdı
    hamileliğimde hiç bi sorun olmadı ya, zaten sezaryanla doğum yaptım. zaten 6 aya dikişler iğleşiyo, karın şişene kadarda ameliyatın üstünden bir sene geçmiş oluyo
    :hulya:

8. 20 Şubat 2010
  9. Nazende

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cok gecmıs olsun canm evet gercektende acık amelıyat zor bnmkıde kavun buyuklugunde oldugu ıcın bnde mecburen acık oldum
    ama dr 1 yıl menepoza sokalım dıyo e o bıtıcede 1 yılda beklekı yumurtalıklar hazır hale gelsın offf uzun ıs ve rıskılı bnde menepoza gırme k ıstemıyorum dırek bebek denemelerınebaslıyayım dıyorum bnde bı 5-6 ay sonra denemeye baslıyayım o zman tekrar cok gecms olsun canım

10. 21 Şubat 2010
  11. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.419
    Ödül Puanları:
    463
    sanada çok geçmiş olsun canım ben yeni ameliyat olcan sanmıştım, ben ameliyat olalı 6-7 yıl oldu.
    bence sen başka dr lere de danış, sanırım yumurtalık faaliyetlerini baskılamak için menapoza girmeni istediler geçici olarak ama benim bildiğim genelde doğum kontrol hapı veriyolar o da yumurtalık faaliyetlerini baskılıyo sonuçta. Benim doktorum bana yeni evlisin gençsin senin için en güzel tedavi hamile kalmak olur demişti. Ama bizim kistlerimizin boyu farklıydı bulunduğu yerler farklıydı belki, (benimki yumurtalığımdaydı tam, nerdeyse almak zorunda kalıyolarmış ama kurtarmışlar) doktor değiliz ki canım, yanlış yönlendirmek istemem seni, bence emin olmak için bi kaç doktora daha danış sen yinede
    Ameliyat olduysan zor kısmı bitmiş işin, çok geçmiş olsun tekrar

Son düzenleme: 21 Şubat 2010
  12. 21 Şubat 2010
  13. Nazende

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oldum canım subat 4 dde oldum bnm sol yumurtalıgımı aldılar malesef
    dıkısler oldugu ıcınde hemen hamıle kalamıyosun of kafam karısık ne yapacagımı bılmıyorum

14. 21 Şubat 2010
  15. culii

culii Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    59
    Ödül Puanları:
    113
    çok geçmiş olsun arkadaşım bende dede var bu pis hastalıktan bende 3 sene önce laporoskopi oldum 1.5yıllık evliyim hamile kalamadım geçen aralık ayında tüp bebeğe başladık kistlerle beraber dr ilk başlarda ameliyat istememişti bu şekiklde başlayalım dedi ama iğneelerin beşinci günü tedaviyi iptal etti açık ameliyat olman lazım dedi şimdi beni ameliyat yapacak dr gittim bana 3 aylığına doğum kont.hapı verdi ginera kullanıyorum 1 ay kullandım kistim 4 cm di tüp bebek tedavisinde üğneler büyüttü 7 cm oldu şimdi bir ay kullandım ginera 5 cm olmuş dr iki ay daha kullan dedi ama ameliyat ederse 6 ay menopğoza sokacağını söyledibende anlamadım hangisi doğru ameliyat olmammı bu doğum kont.hapının çikolata kistlerine bir faydası olmaz diye biliyorum kaybolan kistler değil ama şimdi bitkisel bir ilaç adı buldum başka bir siteden bir arkadaş kullabnmış çikolata kistleri kayboluyomuş onu kullanıcam bakalım bu ay istersen sanada özelden ilaç adını göndereyim.artık bilmiyorum bu iki ay sonunda ameliyatmı olurum korkuyorumda yumurtalık rezervim azalır diye bu geçici menopoz ne işe yarıyor acaba biliyormusun allah yardımcımız olsun bende çok çekiyorum bu kistlerden.

16. 21 Şubat 2010
  17. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.419
    Ödül Puanları:
    463
    çok ilginç canım ya, benim dr bi ay ilişki yasak sonra hemen hamile kalmaya bak demişti,
    bu adam prof. du yani bilmiyorum, hiç aklıma bile gelmedi benim dikişler açılır falan diye,
    hemen kalamadım tabii, tam umutsuzluğa kapılmıştım vazgeçmiştim o zaman kalmışım
    zaten karnın büyüyene kadar 6 ay geçiyo 6 aya da dikişler hayli hayli iyileşir.
    başka bi dr ye danışıp 6 ay doğumkontrol hapı falan kullan istersen, sonraki 6 ay mutlaka başla ama çalışmalara. 6 ay sonra hamile kalsan karnında büyüyene kadar ameliyatın üstünden 1 sene geçmiş olcak,
    çünkü hastalık yineleme riski olan bi hastalık o yüzden zaman önemli, sanırım dr nin seni menapoza sokmak istemesi hastalığın yinelemesini engellemek için.
    yumurtalık için üzülme, zaten yumurta bir ay birinden bir ay birinden geliyormuş, birazcık azalacak tabii, hemen hamile kalma şansın, ama inşallah hemen kavuşursun bebeğine

18. 21 Şubat 2010
  19. Nazende

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    [Bchess bencede takrarlamasını saglamak ıcın meneoza sokuyor ama bn dusunmuyorum ıkı ay bekleyıp calısmalara baslıyacagım hayrlısı ]