Çikolata kisti olup aşılamayla hamile kalan var mı?

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve yagmurbebek tarafından 8 Haziran 2008 başlatılmıştır.

8 Haziran 2008
    Konu Sahibi : yagmurbebek
  1. yagmurbebek

yagmurbebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selam arkadaşlar. Öncelikle sabırla ve cesaretle bu zor süreci aşmaya çalışan tüm arkadaşların Allah yardımcısı olsun. Umarım bir gün bizde dünyanın en güzel duygusunu yani anneliği tadabiliriz. 2,5 yıllık evliyim ve 2,5 cm.lik bir çikolata kistim var. Gittiğim bir sürü doktorun bu boyutta bir kistin gebeliğe engel oluşturmayacağını söylemesine rağmen gebelik hiç olmadı. Hormon değerlerim, rahim filmim, yumurtlamam, herşey normal.Geçen ay ilk aşılamamı yaptırdım ve sonuç negatif. Ara vermeden 2. aşılamaya geçiyoruz. Dün 75 lik gonal f kullanmaya başladım yeniden. Bakalım hayırlısı. Merak ettiğim endoyla yani çikolata kistiyle aşılamadan olumlu sonuç alanlar var mı? Paylaşırsanız sevinirim...

2. 8 Haziran 2008
  3. Sirine81

Sirine81 Bana yeni bir ben lazimm Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba bende yaklaşık 4 yıldır endometrıozistle savaşıyorum 3 kez aşılama 2 kez tüp bebek 1 kez laparoskopi malesef sonuç yok şimdi 2 laparoskopiye hazırlanıyorum ardından yine tüp bebek deneyecegim yazıkkı bu hastalık kendini tekrarlıyor yani ameliyatla alınsa bile tekrar oluşuyor ayrıca tüpleride tıkıyor.umudunu hiç kaybetme birgün mutlaka başaracagız hem bu kistlerle birçok gebe kalan arkadaş var allah en kısa zamanda bebeklerimize kavuşturur inşallah.

4. 8 Haziran 2008
  5. yagmurbebek

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İnşallah şirine81 teşekkürler. Tanışımızın kızında 5cm.lik bir çikolata kisti vardı ve evlendikten 3 ay sonra hamile kaldı. Bunu yeni duydum ve çok şaşırdım. Böyle örnekler de var tabi. Ama benim için mümkün görünmüyor bu kadar zamandan sonra. Sende yapışıklık falan varmıydı bu yüzden mi laparoskopi oldun canım

6. 8 Haziran 2008
  7. derence

derence Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bu yazdıkların birebir benim durumumla aynı..Bende Mart'ta 1 aşılama yaptırdım malesef negatif..Daha fazla aşılamayla oyalanmak istemedim şimdi tüp bebeğe başladım.. Allah hakkımızda hayırlısını versin..İnşallah bir an önce bizde bu mutluluğu yaşarız..

8. 8 Haziran 2008
  9. Sirine81

Sirine81 Bana yeni bir ben lazimm Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ilk ameliyatımdan önce yapışıklık yoktu sadece kistleri almışlardı ancak daha sonra kist tekrarlayınca sol tüpü tıkadı yapışıklık oluştu tekrar laparoskopi demişlerdi ancak ben tüp bebek yaptırdım gebelik oluştu ancak 8 haftalıkken düşük yaptım sebebi ise kist ve tüpün içindeki sıvı 2. tüp denemem negatifti bende 3. yatırmadan önce laparoskopiyle tüpü aldıracagım.anlatmak istedigim aşılamayla fazla zaman kaybetme tüp bebekte bile sonucu etkileyebilen bir hastalık bu. allah yolunu açık etsin.

10. 9 Haziran 2008
  11. YILBAY

YILBAY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Burada Hemen Hemen Hepinizin Yazdiklarini Okudum.ben 6 Gün önce öğrendim. çok Yeniyim Daha. önümüzdeki Hafta Karar Vermiş Olduğumuz Dr. Dan Randevu Aldik. Aslinda Hala Inanamiyorum Bunu Yaşadiğima. Olumlu Olan Arkadaşalri Okudukça Moral Buluyorum. Keşke Herkes Olumlu Sonuç Alsa.ama Başarizilik Mesajlarini Okuduğumda ümidimi Tekrar Yitiriyorum.

12. 9 Haziran 2008
  13. yagmurbebek

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aslında bende bu başlığı açtığımda birilerinin bana umut olacağını düşündüm. Ama yok herhalde. Üzgünüm...Sanırım baş belası bi kistle başbaşayım ve ne yapacağımı bilmiyorum dua etmekten başka. Aşılamada östrojeni bol bol alıyosun iğnelerle ve aslında östrojen çikolata kisti için bir düşman. Bu gidişle kistte büyüyecek herhalde. Bir mucizenin olmasını beklemekten başka bişey gelmiyo elimden. Umarım bu mucizeyi yaşayan arkadaşlar (varsa) bişeyler yazarlarda biraz umut olurlar bize.

14. 10 Haziran 2008
  15. DXIXABLO

DXIXABLO Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    iyi günler arkadaşlar bendede endometrıozist vardı ilk kez laparoskopi yapıldı medicanada doçent doktor süha sönmez ve uzman doktor sedat bey tarafından video ya kayıt ediyorlar bende mercimek büyüklüğünde irili ufaklı 20 tane civarı vardı hepsi yakıldı yapışmada vardı ayırıldı tüplerin birini asılmıştı.
    tüplere sıvı verdiler açıklığını kontrol ettiler ve opeasyon bitti.birde Lucrin depot 3,7mg iğne verdi adetin 21,günü vurdurucam doktorum %90 hamile kalbilirsin dedi. 6 ay normal şekilde deniycez durum ne göstericek bakıcam artık

16. 10 Haziran 2008
  17. ALXIXN

ALXIXN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Günaydın kızlar. Ben 2005 yılında çikolata kistinden dolayı laporoskopi oldum. Bu seneye kadar herşey normaldi fakat 2 ay önce yine lanet kist ortaya çıktı ve bu nedenle aşılama tedavim yarım kaldı. Şimdi doğum kontrol hapına başlayacağım yeniden. Regl olmamı bekliyorum.

18. 10 Haziran 2008
  19. yagmurbebek

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bana aşılama yapıldı. Şimdi 2.ye başladık. Neden kistinden dolayı aşılamayı iptal ettiler anlamadım. Büyüklüğünden dolayı mı.