Çikolata Kisti Olup Tekrar Eden ve Buna Rağmen Gebe Kalan Varmı?

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve xsxeker pembe tarafından 16 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Ocak 2009
    Konu Sahibi : xsxeker pembe
  1. xsxeker pembe

xsxeker pembe kzımı sen koru rabbim... Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    slm kıslar geçen yıl endometroma dolayısıyl amelyat oldum kasımda bu yıl yineledi ve ben gebe kalamadım hala rahmim amelyat dolayısıyla 1 kaç cm sola kaymış sol tarafta bi miktar yapışıklık oluşmuş benim sorum bunları yaşayıpta gebe kaln varmı aranızda acaba inanın bu bilgiye ihtiyacım var blki daha iyi hissetmek adına belki ne bilim ihtiyacım va işte paylaşımlarınızı bekliorum sewgiyle kalın bol bol bol hamişli günler dileğiyle

2. 16 Ocak 2009
  3. xsxeker pembe

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    yokmu ilgilenen kimse benimle

4. 16 Ocak 2009
  5. xsxeker pembe

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    birileri beni duyup ilgilenecekmi acaba kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr inanın paylaşımlarınızı bekliorum

6. 23 Ocak 2009
  7. xsxeker pembe

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar budurumu yaşayan hiç kimse yokmuuuuuuuuuuuuuuuuu

8. 23 Ocak 2009
  9. melek_law

melek_law Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    canım çikolata kistim var ama ameliyat olmadım. Ameliyat olup hamile kalan çok kişi var inan.Çikolata kisti olan forumunda çikolata kistiyle hamile kalan arkadaşlarda var. Şu anda ben de 5 haftalık hamileyim ve çikolata kistiyle hamile kaldım senin kistin tek yumurtalıktamı, büyüklüğü ne kadar ?

10. 11 Şubat 2009
  11. OZLEM_K

OZLEM_K Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,

Yumurtaliklarimdan birinde 2cm buyuklugunde cikolata kisti tespit edildi. Yani endometriyozis rahatsizligim varmis. 5 aydir korunmamamiza ragmen hamile kalamadim. 36 yasindayim ve cocugum yok. Doktorlar 6 ay denememizi, olmazsa tup bebek yaptirmamizi soyledi.

Benim sormak istedigim sey su: Aranizda bu rahatsizligi olup ta, operasyon gecirmeden dogal yolla hamile kalabilmis olan var mi? Bunu bilmek bile moral acisindan bana cok iyi gelecek. Bu siteye uye olan herkesin su veya bu sekilde bir problemle karsilastigini tahmin ediyorum. Alah hepimize evlatlarimizi kucagimiza almayi nasip etsin.

Bu konuda bilgisi/tecrubesi olan arkadaslarin yanitlarini bekliyorum.

Tesekkur ederim
    Ozlem

12. 11 Şubat 2009
  13. nino

nino Su perim... Üye

Beğenildi:
    216
    Ödül Puanları:
    93
    Özlem merhaba
    ben öğrenciyken (ki 10 sene oldu heralde) çikolata kistim vardı. hatta oldugunu patlayınca öğrenmiştim. acil ameliyatla kist temizlenmişti. sonrasında da endometriosis tedavisi oldum.
    neredeyse 2 yıldır korunmuyorduk; birkaç ay önce eşim varikosal ameliyatı oldu. şimdi 8 haftalık hamileyim :)
    ben endometriosis nedeniyle hamile kalamadığımı düşünüyordum artık tüp bebek vs araştırmaya başlayacaktım ama çok şükür gerek kalmadı.
    yumurtalık kanallarında tıkanıklık var mı acaba? bildiğim kadarıyla endometriosisten sonra kısırlık oluşmasını en çok bu etkiliyormuş. ben hamile kalmasaydım tüplerin tıkalı olup olmadığını görmek için test yaptıracaktım...
    benim tecrübeler bu kadar
    umarım biran evvel güzel haberler alsın, moralini yüksek tut
    slmlar

14. 12 Şubat 2009
  15. nmb2358

nmb2358 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar geçen ay olanları bazılarınız bilir 6gün geçmişti regl olmamıştım ve özel hastanede betahcg baktırmıştım 10 çıkmıştı dr arayıp muhtemelen yeni gebelik demişti kan alınan hastanede kız kolumdan kan sızdırdığı için hemotom oluştu aşırı şişlik ve 10 gün boyunca kolum mosmor şeklinde gezmiştim ve çok ateşlendiğim için vücut tetikleyince regl oldum dr aradım döllenip fakat tutunamadığını söylemişti hastaneyle alakalı gerekli şikayetlerde bulunacağını söylemişti neyse üzerinden zaman geçti ve ben p.tesi başka dr gittim tanıdık vasıtasıyla yumurtalıklar felan tertemiz dedi sadece çatlamış ve kanaya yumurta var dedi 2mmiş ama buna çikolata kisti diyemeyiz dedi dememiz için 6 ay sonra geldiğinde büyümüş olması lazım dedi bunun herhangi bir etkisi yok dedi çocuk olmamasına geçen ay olanlarıda anlattım dr bundan dolayı olabilir dedi şimdi benim 2 gün günüm geçti ateşimde düşmüyo sık sık ateş sol yumurtalığımda batmayla birlikde belimde ağrı oluyo ve hiçbir adet belirtiside yok size soruyorum acaba yine geçen seferki gibi 6-7 geçecek döllendiği halde tutunamıyacak ve yine reglimi olucam diye kafamda soru işareti var acaba dr arasamda progesteron ilacı alsamda yada tutunmasına yardımcı olacak başka ilaçmı istesem ne dersiniz siz bana yardımcı olun ya lütfen yarını bekleyip arasammı söleyin

16. 13 Şubat 2009
  17. uzay20

uzay20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bende de 3 cm.çikolata kisti vardı ama ben hamile kaldım ve şu anda da kistim küçülüyor hamilelikten dolayı.Doktorum belkide gebelik sonunda tamamen kaybolacağını söyledi.

18. 14 Şubat 2009
  19. xsxeker pembe

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    canım çok teşekkür ederim ancak benimki tekrar etti bu biraz kafamı karıştırdı

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.