çikolata kisti olup tüp bebek tedavisi görenler ve görmüş olanlar lütfen paylaşalım

Konusu 'Tüp Bebek Merkezleri' forumundadır ve asuman03 tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

9 Eylül 2009
    Konu Sahibi : asuman03
  1. asuman03

asuman03 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    herkeze mrb bayanlar bende çikolati kisti var bir defa açık ameliyat oldum ve 1 ay sonra kendiliğimden hamile kaldım fakat ne yazık ki düşük yaptım sonra 3-4 ay korunduktan sonra tekrar gebe kalmayı denedim ama olmadı meğer tekrar kist oluşmuş ve bu yüzden gebe kalamıyormuşum bu sefer kesinlikle ameliyat önermediler hangi doktora sorduysam tüp bebek dedi ve şimdi maya tüp bebek ankarada tedaviye başladık çikolata kisti olupta ilk denemesinde hamile kalan var mı çok karamsarım tedavim olumlu sonuçlanmayacak diye :KK43:

2. 9 Eylül 2009
  3. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    asumancım geçmiş olsun canım.bende çikolata kistinden 3 sene önce ameliyat oldum.2 aşılama ve 1 tüp denemem var.malesef negatif hepside.ama tanıdığım bir arkadaşım var ameliayt sonrası 8 tane tekrarlayan çikolata kistiyle ilk tüp denemesinde hamile kaldı.ve bir arkadaşım daha hiç amleiyat olmadan 4 cm lik çikolata kistiyle ilk microsunda hamile.yani kistin sorun olacağını düşünmüyorum tüp bebekte canım.zaten yumurta toplama sırasında içini boşaltıyolarmış.inşallah senin de mutlu haberlerini alırız opuyorumnanaktan

4. 9 Eylül 2009
  5. Toppeak

Toppeak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar,bende deçikolata kisti vardı tekrarladı,şimdi tüp bebeğe başvuracağım...Alman hastanesini (Aytül hanım) mi yoksa Memorial hast.ni (Erman bey) tavsiye edersiniz?

6. 9 Eylül 2009
  7. narkoz

narkoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    iki yumurtalığımda da ç.kisti vardı ameliyat falan olmadım tekliflere rağmen:)tüp bebek denedim,oldu hem de ikiz.Eğer yumurta çıkıyora birkaç tane çocuk için şansın var ameliyatsız,yumurta toplandıktan sonra kistle ilgisi kalmıyor,umarım uğraşmadan utlu son olur.

8. 9 Eylül 2009
  9. sena81

sena81 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde kist vardı 2 kere ameliyat oldum.2 tüp bebek negatif.
    sakın moralini bozma.yumurtalar toplandıktan sonra tutunmada bir engeli olmuyormuş.umarım herşey yolunda gider.doktor toplama sırasında kisti boşaltırız dedimi?bende önümüzdeki ay mayadayım.iyi haberlerini bekliyorum.

10. 9 Eylül 2009
  11. sena81

sena81 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok sevindim canım.Allah analı babalı büyütsün.sen nerede tedavi gördün.

12. 10 Eylül 2009
  13. Toppeak

Toppeak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım senin adına çok sevindim,benimki biraz ilerlemiş ,kötü giden bi endometrioma,2 overdede 6cm kist vardı başka yerlerde de vardı ameliyattan hemen sonra tekrarladı bir overde inşallah işlerim yolunda gider,yine karın ağrılarım başladı bana yine laparaskopi yolları görünüyor...

14. 11 Eylül 2009
  15. asuman03

asuman03 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrb canım öncelikle allah gönlümüzün muradını versin hepimizin bana yumurta to plamayı yada transfer işlemini engelleyecek bir kist olursan o kisti çekeriz dediler onun haricinde çikolata kisti zaten yumurtalıkta onu alamazlar zaten benim transferimde bayrama denkgeliyor tam seninde bu ay da olsaydı belki görüşebilirdik hoş transferden sonra test için geldiğimizde belki görüşebiliriz sen maya ya ilk defa mı gidiyorsun doktorun kim benim ilk denemem oda maya da nasip oldu

16. 11 Eylül 2009
  17. asuman03

asuman03 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tşk ederim evocum napıcaz bu kistlerden bilmem neyse derdini veren allah dermanı nı da verir demek senin tüp bebekte negatip tekrar bi tedavi düşünüyor musun?
    arkadaşların adına çok sevindim umarım bizde onlar gibi gebe kalabiliriz doktor bana bu kist embriyonun şeklini ve tutunmasını da bozabiliyor demişti o yüzden sordum saol ilgilendiğin için inş hepimiz birbirimize mutlu haberler veririz opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

18. 11 Eylül 2009
  19. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    saol asumancım inşallah.ben şuan beklemedeyim mayıs gibi düşünüyorum 2.microyu bakalım kısmet artık.1.microdan sonra toparlanmak zaman aldı benim için hem maddi hem manevi...hayırlısı olsun...