Çikolata Kisti

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve nry tarafından 6 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

6 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : nry
  1. nry

nry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar15 gün önce çikolata kisti ameliyatı oldum 5 aylık evliyim ilerde sorun yaratmasın diye doktorum ameliyat kararı aldı ve aldırdım.şimdi çocuğum olabilirmiş 6 ay içinde bilgisi olan varmı çoook korkuyorum

2. 6 Mayıs 2008
  3. shoksheker

shoksheker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde vardı adet kanıyla attım canım korkulcak birşey olduğunu sanmıyorum

4. 7 Mayıs 2008
  5. fusfulu

fusfulu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    korkulacak bir şey yok,ameliyattan sonra ilk 6 ay içinde hamile kalma şansın yüksek dr un onu söylemiş sanırım.6 ay herhangi bir tedavi uygulamıyorlar ,6 aydan sonra rahim filmi çekip duruma göre tedavi uyguluyorlar .bence stres yapmadan 6 ay ı geçir.inşallah hamile kalırsın

6. 7 Mayıs 2008
  7. ebruşşş

ebruşşş Guest

cnm bendede wardıçikolata kisti aldırdım doktorum 6 ay süre werdi ama malesef gebe kalamadım bu ay çocuk tedavisine başladık allahtan hayırlısı cnm

8. 22 Mayıs 2008
  9. nry

nry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım sendedemi vardı bu kistten?benim şu an herşeyim normal ama tekrarlama riski olduğu için 6 ay içinde olmazsa tüp bebek dedi çokkk korkuyorum...

10. 22 Mayıs 2008
  11. fusfulu

fusfulu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet ben de de var canım malesef,ben onlardan kurtulmak istesem de peşimi bırakmayan yapışkan kistler.jeyyar.ancak ben de ameliyat oldum.evlenmeden önce olmuştum ben.evlendım 8 ay geçti.dr artık tedaviye başlayalım dedi.rahim filmi çektirdim.tüpler açık çıktı.eğer tıkalı olsa mecburen tüp bebek diyorlar.ancak benim yeni 3,5 cm lik bir kistim olmuş bu arada.bu ay d.kontrol hapıyla baskılayalım önümüzdeki ay klomenle yumurta geliştirme tedavisine başlayacağız dedi dr um.beklemedeyim anlayacağın.ama sorun yok,böyle bir deneyelim olmazsa tüp bebek deneriz.ne yapalım.kuzenim 8. tüp bebek tedavisinde kavuştu bebişlerine.allaha ve bir gün bebeğin olacağına inancını sakın kaybetme.sevgiler

12. 24 Mayıs 2008
  13. bigstar

bigstar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Seni korkutmak istemem ama umarım açık ameliyat olmamışsındır, laparoskopi olmuşsundur. sakın şu dönemde doğum kontrol hapı kullanma, ameliyat kararın doğru ben iki kere oldum biri açık biri laparoskopi, hemen çocuğa yönel hayırlısıyla olur inş. şu dönem senin için çok ama çok önemli. dr un seni uyarmış çocuk yap diye beni uyarmadığı gibi doğum kont.hapı verdi. sonuç tüpler zehirli sıvıyla doldu, tüp bebek yapıldı, pozitif ol, rahat ol o zaman herşey çok iyi olacak, Allah herşeyin hayırlısını bilir, Allah'a emanet

14. 24 Mayıs 2008
  15. nry

nry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım laparoskopi yapıldı...tüplerim fln açık ama 3 aylık bi menopoz aşısı yaptılar bana tekrarlamayı önlemek içic o yüzden 3 aydan sonra çocuk için uğraşıcaz senin durumun nasıl gelişti tüp bebek tuttumu

16. 24 Mayıs 2008
  17. bigstar

bigstar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    şükürler olsun ilk denemede tuttu inş. herkesin tutar
    ikiz hemde
    ben iki kere kullandım lucrin sonra başladık tedaviye şimdi 8 haftalık hamileyim, allah'ım sizlerede herkesede nasip etsin inş.
    sana tavsiyem beslenmene gıdana dikkat, ve pozitif ol hele tüp bebekmi olacak senin bilmem başlayınca iğnelere sakın fire verme sakın pozitif ol o olumsuz bişe düşünme olumsuz insanlardan uzak dur hatta ve hatta kimseye bu tedaviyi olduğunu söyleme psikolog önerisidir bu birkaç kişi bilsin ailen yeter çünkü o dönem senin için zaten stresli birde onu kendini yük etme çok sinirli oluyorsun unutma, ben şaşırmıştım kendime, dikkat lütfen sormak istediğin birşey olursa çekinme sor

18. 25 Mayıs 2008
  19. nry

nry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım senin kistinin derecesi neydi yapışıklık fln varmıydı benim laporoskopi sırasında bakılmış tüpler açık yapışıklıkta yokmuş çok şükür...şimdi önümde 6 ay varnormal yolla kalamazsam tüp bebek yapılıcak dedi doktor...çok korkuyorum yaaaaa...senağlama