Çikolata kisti

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve jansettt tarafından 18 Eylül 2010 başlatılmıştır.

18 Eylül 2010
    Konu Sahibi : jansettt
  1. jansettt

jansettt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    43
    Arkadaşlar aranızda çikolata kisti olup tüp bebek tedavisi gören ve hamile kalan varmı?

2. 18 Eylül 2010
  3. deniz_deniz_35

deniz_deniz_35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaşım sen tüp bebeğe başlamışın sanırım bende şuan 2.tüp bebek tedavime başladım 175 pregon mu kullanıyorsun.ben ilkinde 225 gonolf kullandım .şimdi 300 pregon kullanıyorum.sanırım fsh iyi durumda bu güzel bi haber benim 11 lerde olduğu için doktorum yüksek tuttu.fsh durumu ve kistin büyüklüğü önemli tüp bebekte.ama sonuçta veren Allah!benim 4 cmlik kistim varken oldu 1. tüp bebek sanırım sebep bu olsada daha büyük kistlerle doğal yoldan hamilelik yaşayanda çokk iyi düşünelim iyi olsun beslenmede çok önemli tabi.tedavin hayırlı olsunnn....

4. 18 Eylül 2010
  5. jansettt

jansettt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    43
    Slm DEniz .Evet tüp bebeğe başladım.1 yıldır olmuyordu bebiş..tedaviye karar verdiğimiz aşamada sol yumurtalıkta anlam veremedikleri ve huylandıkları bir görüntü olunca ve ca değeride yüksek çıkınca mr vs vs sonucunda temiz çıktı..antibiyotik iğneler falan vuruldum.değer düştü.Folikül,çatlayamayan eski yumurta vs vs dendi.Ama her reglmden sonra 4-5 gün ağrısından uykudan uyandığımı bilirim.Şimdi tedaviye başladık.4.iğnemi vuruldum.Bugünki kontrolümde doktorum puregonu 200 e çıkardı.fsh değerim normal.ama bu sefer yine bunun çikolata kisti olduğunu ve eğer laporoskopi yaparsam normal yoldan hamile kalabileceğimi söyledi..Kafam allak bullak.Eninde sonunda ameliyat ama acaba tedavimi yaptırmaya devam etsemmi?Peki ya hamile kalırsam?ilerde aldırmam dahada zorlaşırmı? Kist hamileliğimde problem yaratırmı gibi sorular yüzünden kafam allak bullak..kistin ölçüsü şu anda küçük..ama puregon büyütebilir.Seninde tedavin umarım olumlu olur..Allah yanımızda olsun canım.:1rolleyes:

6. 18 Eylül 2010
  7. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    jansett tedavin hayırlı olsun canım.bende 5 senelik bir endolu olarak bu konuda baya bir tecrübem oldu.yıllardır hep araştırdım ve benim durumumda olan birçok kişiyle tanıştım.bu süreçten çıkardığım sonuca göre çikolata kistiyle tedavi olmak en iyi seçim bence.zaten çikolata kistin hamile kalınca ilerlemiyor canım.yani bu kisti hamilelik hormonları yok ediyor ve ilerlemesini engelliyor.hatta doktorlar gebelik düşünmeyenlere bile kesinlikle gebe kalmalarını öneriyorlar canım.tabi burda kistin büyüklüğü de önem taşıyor.genelde 3-4 cm altındaki çikolata kistleri için laparoskopi yerine tüp bebek öneriyor doktorlar.benim birçok arkadaşım kistleriyle tüp bebek tedavisi olup bebeklerine kavuştular.hatta bir arkadaşımın 6 tane çikolata kistiyle tüp bebek tedavisi sonucu kızı oldu.
    ben tabiki bütün bunları çok geç öğrendim hiçbir tecrübem yoktu endolu olduğumu öğrendiğimde.göz göre göre 1 sene boyunca kistimin büyümesini bekledim ve sonunda 7 cm olunca laparoskopi oldum.daha önce öğrenmiş olsam kesinlikle direk tüp bebek denerdim.çünkü bu ameliyat yumurta rezervimde azalmaya neden oldu.
    bence kesinlikle tedavine devam et canım.zaten ilaçlarla kistin büyüse bile yumurta toplama sırasında kistin içini boşaltıyor doktorlar.gebelik de olursa bebeğin olana kadar endodan kurtulmuş oluyorsun hem..bol şans canım :))

8. 18 Eylül 2010
  9. Beyaz

Beyaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selam canım
    ben de 2.5 cm sol overimde çikolata kistiyle ağustosta tüp denedim. ve negatif oldu çikolata kistinin içini boşaltan da olmadı. şimdi doktorum kisti alalım diyor . sol over kistten ötürü zaten yumurta üretmiyor.ben de aldırmasammı bilmiyorum ama bir arkadaşım aldırmadan önce denedi olmadı aldırdı tüp denedi şimdi hamile amann nebilim zor iş

10. 18 Eylül 2010
  11. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kist alınsa da alınmasa da tüp bebek tedavisi kesin olumlu olacak diye bişey yok tabi.benim kistim alındığı halde 5 senedir 2 aşılama ve 2 kez tüp bebek denemesine rağmen olmadı.ama kistiyle tedavi görüp çok arkadaşım hamile kalabildi.ben olsam çok büyümeden tedavi tercih ederdim o yüzden.zaten endometriozisin evreleri oluyo ona göre de doktorun yönlendirmesi çok önemli.
    mesela benim şuana kadarki tedavilerimde danıştığım doktorlar endometriozisin kesin olarak gebeliği etkilediğini söylemiyorlar.çok ileri safhada ilk denemesinde hamile kalan da var,basit aşamalarda olup 3 ve daha fazla kez deneyip hamile kalamayanlar da,hatta çikolata kistleri ve rahimiçi yapışıklıkları olup kendiliğinden gebe kalanlar da var.o yüzden bence riskli bir durum olmadığı sürece ameliyat son çare derim ben.

12. 19 Eylül 2010
  13. diana007

diana007 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben 2 yıl önce ameliyat oldum maıs ayında tüp bebek tedavimden negatif sonuç aldım eşimde de problem çıkmıştı ama bi mucize oldu ve ben şu an hamileyimmm daha dün öğrendim değerim 2870 allahım herkese nasip etsin inşşş allahım isteyen herkese versin

14. 19 Eylül 2010
  15. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ay canım benim tebrik ederim ne kadar sevindim :) rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inş.
    ben seni hatırlıyorum mayısta bende tedavideydim.bebişinin kendiliğinden gelmesi çok güzel bir mucize.ben de şuanda 3.kez tedavideyim salı günü transferim olacak.inş.son tedavim olur gerçekten yorucu bir yol bizimkisi.
    bu arada senin eşinde ne sorun vardı?morfolojimi düşüktü sizinde?

16. 19 Eylül 2010
  17. diana007

diana007 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim inşşş sende bebeğine kavuşursun en kısa zamanda.evt canım eşimin morfolojisi %2 di.bi ilaç falanda kullanmadı nasıl oldu bizde anlayamadık artık kafamızdan siilmiştik bebek olayını seneye bi kez daha tüp bebek deneriz diyoduk nasıl oldu bizde anlamadık.allahım isteyen herkeze versin bol şans sanada.

18. 19 Eylül 2010
  19. Beyaz

Beyaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim eşimin de morfolojisi %2 ama doktor sorun yok normal değerler dedi şimdi ben neye inanacağım:kızgın: