çikolata kistim var bir kere aspire edildi

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve nevinbal tarafından 3 Kasım 2010 başlatılmıştır.

3 Kasım 2010
    Konu Sahibi : nevinbal
  1. nevinbal

nevinbal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Hocam merhaba,
    Benim 2 yıldır sol tarafımda 3cm lik çikolata kistim var bir kere aspire edildi ama tekrar yeniledi doktorum gebelik için sorun olmayacağını söyledi 1,5 yıldır korunmuyoruz fakat gebe kalamadım, ameliyatı çok önermiyorlar çünkü tekrarlanabilirmiş, doktorumda önermemişti, ayrıca geçen ay gittiğimdede devlet hastanesinde doktor sağ tarafındada polikistik görünüm var demişti hem çikolata kisti ve diğer overdede pcos olabilirmi? hocam ben devlet hastanesine gidecem gebe kalabilmek için ne yapmam gerekir, şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

2. 5 Kasım 2010
  3. nevinbal

nevinbal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Hocam lütfen cevap verin endişeliyim

4. 5 Kasım 2010
  5. tacsizprenses

tacsizprenses Bir DiLeK TutTuMmm (: Üye

Beğenildi:
    251
    Ödül Puanları:
    353

Konuya dahil olmamak elimde değil..

Benimde çikolata kistim vardı..Sol over imkansız görünse de 15 cm ( sol yumurtalığım alındı ) sağ over de 5 cm olmak üzere 2 adet..Amelyat olduktan 4 ay sonra evlendim ve 4 ay sonra da gebe kaldım hamd olsun..Bildiğim kadarıyla çikolata kisti gebe kalmanıza engel oluyordur hocamız elbette ki daha iyi bilir ama laparoskapi ile aldırabilirsiniz..Ben ancak 4. doktorda amelyata tamam dedim iyi araştırmak gerek..Antalyadan İstanbul'a amelyat için geldim ve sonuç itibari ile 3 doktorun tezi de çürüdü gebe kalamayacağımı belki tüp bebek ile olacağını söylemişlerdi..Ama hamd olsun 20 haftalık bebeğim yolda..Timör değerlerim de yükekdi kanser olma riskin çok yüksek dediler ama hamd olsun değerler de normal şuanda..

Geçmiş olsun..

6. 8 Kasım 2010
  7. nevinbal

nevinbal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Canım geçmiş olsun, ayrıca çok tebrikler gebe kalabilmişsin :nazar:Allah tamamına erdirsin, bayramdan sonra doktor yolu gözüktü bana, umarım benimde bebişim olur kendine iyi bak

8. 10 Kasım 2010
  9. tacsizprenses

Beğenildi:
    251
    Ödül Puanları:
    353

Teşekkür Ederim..Evet ne kadar hamd etsem az Rabbime..İnş. Rabbim çok tatlı sağlıklı bir bebiş nasip eder sana cnm

10. 10 Kasım 2010
  11. denizcb

denizcb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba,

Ben de yumurtalıklarımdaki 4,5 ve 5cmlik kistlere rağmen hamile kaldım. Üstelik kistlerin varlığından hamilelik için gittiğim kontrolde haberdar oldum.(Biri çikolata kistiydi. )Şu an bebeğim 22 aylık. Kistler sezaryen sırasında alındı. Tamamen kurtulduğumu düşünmüştüm ama birkaç ay önce irili ufaklı 3 tane kist görüldü. Geçen hafta kistler aspire edildi. Ama doktorumun söylediği alınsa da tekrarlayabilir. Şimdi patoloji sonucunu bekliyorum.
    Umarim sen de benim gibi kiste rağmen hamile kalırsın ve bebeğini kucağına alırsın.
    :KK71:

12. 11 Kasım 2010
  13. tacsizprenses

Beğenildi:
    251
    Ödül Puanları:
    353

Size de çook geçmiş olsun..Bebişinizi sağlıkla sıhhatle büyütmeyi nasip etsin Rabbim inş.Arkadaşımızda inş. dediğiniz gibi gebe kalabilir Rabbimin de izni ile..

Çikolata kisti amelyatından sonra doğum kontrol hapı veriyorlar size vermediler mi..?

14. 11 Kasım 2010
  15. denizcb

denizcb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Verdiler. Yasmin kullanıyordum. Ginera ile değitirdiler.

16. 22 Kasım 2010
  17. nevinbal

nevinbal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Canım ne güzel tebrikler inşallah benimde bebeğim olur, böyle yazıları okuyunca bazen kendim moral buluyorum bende regl olmayı bekliyorum doktora gidecem hayırlısı artık sana tekrar geçmiş olsun patolojinde temiz çıkar inşallah kendine iyi bak.