Çikolata kistini aldırmadan hamile kalanlar

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve jansettt tarafından 19 Eylül 2010 başlatılmıştır.

19 Eylül 2010
    Konu Sahibi : jansettt
  1. jansettt

jansettt Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Beğendikleri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar kafam karışık bu günlerde..Çikolata kistim var..Aldırmadım.Tüp bebek tedavisindeyim..Allah'ım nasip ederde hamile kalırsam acaba hamilelik süresince kistim yüzünden problem yaşarmıyım diye çok korkuyorum..Kistim her ay regl sonrasındaki 4 gün uykularımdan uyandıracak kadar ağrıyor.Ama boyutu küçük.Hamilelikte de ağrı yaparmı diye çok korkuyorum..Bu durumu yaşayanlar bana yardımcı olabilir mi?

2. 22 Kasım 2010
  3. unige

unige Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba canım cikolata kisti oldugunu yazmışsın benimde boyle bir sorunum var fakat böyle iken tup bebek tedavisi oluyormu beni bu konuda blgilendirirsen sevinirim:))))

4. 24 Kasım 2010
  5. diablo

diablo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cıkolata kıstı olup hamıle kalanda var kalamayanda. hamılelıgı etkılıyor olursa dusuk rıskı cok oluyormus. Bı sıtede ugur bey dıye bırınden bahsedılıyor. bı karısım yapıyormus ve 165 tl satıyor. bu karısım bır cok kısının cıkolata kıstını yok etmıs ama ben guvenemıyorum bu sıtede kullanan gercek bır kısı varsa yazabılırmı? bır cok yere baktım bu adamın bu karısımı hakkında hıc olumsuz bısey yazılmamıs bu sebeple cok ınandırıcı gelmedı bana hepsı fake gıbı gelıyor.Cıkolata kıstı konusunda bı arkadasa yazı yazdım bakalım cevap beklıyorum

6. 28 Kasım 2010
  7. santar

santar Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, ben farkında olmadan 11 cm. boyunda çikolata kistiyle hamile kaldım. Gebelik testi yaptırmak için doktora gittiğimde bebekle birlikte çok büyük bir kistimin olduğunu öğrendim. Doktor bu kistin gebelik sırasında bana sorun yaratacağını , alınması gerektiğini söyledi. Yani hamileyken ameliyat olmam gerekiyordu. Hamileliğimin 18. haftasında şiddetli bir ağrıyla hastaneye gittim ve 3 gün sonra ameliyat oldum. Ameliyatta bebeği kaymetme riskim vardı. Çok zor günler geçirdim. Ama Allahıma şükürler olsun başarılı bir ameliyat oldu. Şu anda kızım 3 aylık.
    Şunu söylemek isterim ki doktor çok önemli. Benim doktorum İzmir'de Ege Üniversitesi'nde Fuat AKERCAN. Ameliyatı ve doğumumu O yaptı. Tecrübeli bir doktor olmasının yanı sıra insanı rahatlatan huzur veren bir yönü var. İzmirde yaşayanlar için tavsiye ederim.

8. 29 Kasım 2010
  9. diablo

diablo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cok ıyı bır haber santar. benımde cıkolata kıstım 2,5 cm e gerlemıs doktorum hormon testınde yumurta rezervıme bakıp eger sonuc ıyıyse korunmama, ıyı degıde korunmamamı ısteyecek. ınsallah ıyı cıkar

10. 30 Kasım 2010
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    2.55 lik bir kistim varmış. sol yumurtamnda..

dün dr.a bebeğin kesesini görmek için gitmiştim birde kistim olduğunu gördüm...

ben 3 yıl doğum kontrol hapı kullandım. bırakıp . 2. ay hamile kaldım. şimdi kist nasıl nerden çıktı bilmem offf..

çok tedirginim.

15 gün sonra tekrar bakıcaklar.

12. 30 Kasım 2010
  13. diablo

diablo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu kısterın nden olustugu bellı degıl zaten ama hamıleleıgı cok etkıledıgı asıkar. sen yıne cok ugrasmadan hamıle kallmıssın erca tebrıkler. bu kıst ıcın senelrce asılama ve tup bebek deneyen hatta amelıyat olanlar var

14. 30 Kasım 2010
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    haklısın canım. inşallah gebeliğim devam eder. ve sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız. çok tedirginim.

16. 30 Kasım 2010
  17. diablo

diablo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ıyı dusun ıyı olsun. hamıle olmanın keyfını cıkar:)

18. 30 Kasım 2010
  19. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    çok haklısın canım teşekkür ederim.