çikolata kistinin doğru tedavisi

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ecrinrabia tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ecrinrabia
  1. ecrinrabia

ecrinrabia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhabalar.. 6 ayda bir düzenli doktora gidiyorum farklı farklı doktorlara gittim bursada yaşıyorum. kimi kistin var hamile kalırsan gel dedi, kimi folikasit verip gebeliğe hazırladı,kimi çikolata kistin var tüp bebek merkezine git dedi. 1 hafta önce bir prf dr a gittim acil ameliyat durumun çok kötü bu şekilde asla çocuğun olmaz ameliyattan sonrada tüp bebekle olur dedi,daha önce gittiğim doktorlar madem bukadar kötü durumdaydım bunu göremedilermi buda bir kızgınlık konusu.ultrasonda bakarken yumurta göremiyomuş hoca ve böyle giderse kısa süre sonra menepoza gireceğimi söyledi zaten psikolejim bu konudan bozuktu iyice bozdu dr. ben artık tedavim için nereye gideceğimi ne yapacağımı şaşırdım güvenebileceğim bir doktor araştırıyorum tenzih ederek konuşmak istiyorum bu iş artık umut tacirliğine döndü birtakım ücretler için insanlar bıçak altına yatırılmak isteniyor bu yüzden her ameliyat diyenin sözüylede masaya yatılmıyor. ben hastalığımı kabul ediyorum tüm belirtileri aşırı ağrı,bakatta kanama gibi bir çok işkencesine sahibim,ama cerrahi müdehalayi ve menepozu nedense kabul edemiyorum adet gören bi insan menepoza girebilirmi merak ediyorum. 3 tana kistim varmış dördüncüden de emin değil kistmi yumurtamı diye. bu alanda uzman bi doktor arıyorum ve beni yıpratmadan tedavimi gerçekte olması gerektiği gibi yapıcak bi doktor arıyorum çünkü artık boşyere ümitlenmek ve acı çekmek istemiyorum tedavi için bursadan umutlu değilim. 30 yaşıma yeni girdim 80 doğumluyum yardımlarınız için herkez adına teşekkür ediyor ve çalışmalarınız da başarılar diliyorum

2. 21 Ekim 2010
  3. hasimed

hasimed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    63
    merhaba.benim de çikolata kistim var.26 yaşındayım ve bir buçuk senedir bebeğim olmuyor.aslında hiç bir sorun yoktu,her şey yolundaydı.ama 2 ay önce doktor çikolata kisti olduğunu ve kesin tanı için alınması gerektiğini söledi.2 cmlik kistimi başka doktorlara da gösterdim.henüz küçük olduğu için alınmasa da olur dediler.çünkü ameliyatta yumurtalığın zarar görme ihtimali varmış ve kistin tekrarlama olasılığı da.ameliyat olmayınca da bu illet içeride yapışıklıklara yol açıyomuş.öyle olunca da gebe kalmak daha da zor oluyormuş.ben soğan kürü yapıorm ve 2 aydır doğum kontrol hapı kullanıyorum.hap kisti baskı altında tutuyormuş ama artık hapı bırakıcam çünkü hamile olmak istiyorum

4. 26 Ekim 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ,

Endometrıoma(çikolata kisti) gebeliği zorlaştıran bir durumdur.Yalnız Ameliyata karar verirken Yumurtalık rezervi cok onemlıdır.Eğer rezerv azalmış ise benim tercihim ameliyat olmadan dırek tüp bebeğe başlamaktır.Çünkü bu kistlerin çıkarılması sırasında normal yumurtalık dokusundanda kayıplar olabileceği için rezerv cok daha azalabilir.Ancak rezerv iyi ise ozaman ameliyat ddüşünülebilir.

Saygılarımla.

6. 30 Kasım 2010
  7. qwe

qwe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım geçmiş olsun ...inşallah en kısa zamanda dileğine kavuşursun.senin yaş avantajın var umudunu kesme.bende de vardı bu illet ameliyat oldum.ben 33 yaşındayım...mayıs ayında ameliyat oldum hala bekliyorum hamile kalamadım.hep hayal kırıklığı....doktorlardan öğrendiğimi sana aktarmak istedim.dediğin gibi bu illet içerde yapışıklıklara neden oluyor.ve bana beni ameliyat eden doktorun dediğine göre tüp bebek bile tutmuyormuş kist olunca.ama 6 cm kisti olan ve hamile kalan birini de başka doktor söylemişti.ne diyim kısmet...allah nasip eder inşallah.bu arada ben de soğan kürü yapıyorum.günde 2 kez içiyorum.sabah akşam ...adet bitiminden 1 hafta sonra başlayın demişti internette okumuştum sen soğan kürünü nasıl ve ne zaman uyguluyorsun..

8. 13 Aralık 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ,

Sizin durumunuzda yumurtalık rezevi çok önemlidir.eğer gerçekten rezerviniz azalmış ise bu ameliyatı önermem.Çünkü bu ameliyatlardan sonrada yumurta rezervinde bir miktar azalma olur.ama eğer rezerviniz normal sınırlarda ise bu ameliyatı olduğunuz takdirde fayda görebilirsiniz.

İyi günler diliyorum
    Saygılarımla

10. 3 Şubat 2011
  11. nalan1907

nalan1907 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Öncelikle geçmiş olsun.Bende 98 senesinde çift taraflı çikolata kistinden ameliyat oldum.Gerçekten çikolata kisti varken doğal yollarla gebe kalamıyorsunuz ama ameliyat olmadan mikroenjeksiyon deneyebiliyorsunuz.ben bu şekilde hamile kaldım. Moral çok önemli....
    Saygılarımla...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.