cilde zararli icerigi olan markalar

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve zogi tarafından 11 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : zogi
  1. zogi

zogi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaslar
    bu siteye girin hangi marka kozmetik urun kullaniyosaniz o markayi seach kismina yazin.
    ben sok oldum 1 den 10 a kadar ne kadar tehlikeli madde iceriyosa puan vermisler.

ne kadar kansorojen,alerjik madde vb...iceriyo...
    en kotu gunes kremleri walla.COK TANINMIS MARKALAR BENI COK SASIRTTI 15 ML SINE UCUK FIYATLAR ODEDIGIMIZ KREMLER DE KANSOROJEN MADDE ICERIYO..:1shok:
    Kozmetige onca akittigimiz paralara aciyin sonra .

http://www.cosmeticsdatabase.com/

Son düzenleme: 11 Mayıs 2008
  2. 11 Mayıs 2008
  3. giznur

giznur GİZem ve ELvin'İN ANnesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    uyarı için saol canım ben hep avonun ürünlerini kullanıyordum ..baktım hep yüksek çıkıyo..sebamed hiç çıkmadı acaba onda hiç kimyasal madde yok demekmiki...?:uhm:

4. 11 Mayıs 2008
  5. zogi

zogi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sebamed in gunes kremlerini ben de kullaniyodum .ben de bulamadim .bazi markalar hakkinda bilgi yok cunku sisteme girilmemis .eger kanorojen maddeler olmasa dahi ekranda gorunuyo ama puanlamasi 0 yada 1 gibi dusuk .

en tuhafima giden Md, lancome ,clarins gibi cok cok taninmis markalar cok yuksek .

6. 11 Mayıs 2008
  7. zogi

zogi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    fondoten de en iyi everyday minerals . ben i.d kullaniyorum . onu bulamadim ama kullandiginiz urunlerin icerini yazip search buton nuna tiklarsaniz da urunun iyi veya kotu oldugunu anlayabilirsiniz.

benim gordugum gunes kremleriinin zararsiz madde icermeyeni yok .
    bi de faktor yukseldikce zarari artiyor. oysa ben bugune kadar daha iyi korusun diye 60 faktor falan aliyodum . Hatta bazi ulkeler 60 faktor ibaresini yasaklamis 30 ve 60 arainda koruma yonunden zaten cok cok az varmis . sadece bosuna kimyasal suruyomusuz yuzumuze

8. 11 Mayıs 2008
  9. busem33

busem33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya rakadaşlar ben o siteye girdim ama yabancı dilim yok hiçbirşey anlamdım nasıl nlaşılıyor

10. 11 Mayıs 2008
  11. zogi

zogi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yabanci dilin olmasina hic gerek yok . yalnizca search yazan kutucuga kullandigin markayi yaz. ama ingilizce yaz ornegin "clinique " markasi "all about eyes" adindaki goz kremi
    eger markan sitede varsa sana 1 den 10 a kadar urunun icerigini puanlandiriyor yesiller az zararli sarilar orta kirmizilar cok zararli . sadece numaralara bakman yeterli... walla ben artik aldigim kremleri surerken iki kere dusunuyorum .

hele parfumler ..kabus gibi parayla kimyasal alip suruyomusuz o kadar cok zararli madde iceriyolar ki.
    paramizi harcarken daha bilincli olalim...

cogu marka BDiH Sertifikalı degil ve bu anlasmayi onaylamayi reddediyor . yani dogal kozmetik degil .

o kadar buyuk bir sektor ki, bakanliklar da ses cikarmiyor anlasilan...
    NIVEA ,LOREAL hepimizin kullandigi markalar mesela marketlerde buldugumuz ..
    hic masum degiller .
    bu site ticari bi site degil . sadece bizim daha bilincli tuketiciler olamamiz icin ugrasiyor . ve bu urunleri almayarak bi sekilde bu dev markalara tepki gostermemizi...

12. 11 Mayıs 2008
  13. busem33

busem33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim bizi böyle bilgilendirdiginiz için ama şuna dikkat ettim hangi markayı yazsam hep 40 yaş üstü ürünlerin zararı daha fazla

14. 11 Mayıs 2008
  15. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    anladım ki hakkaten 3, dünya ülkesiyiz nerede zararlı ürün var bize kakalamışlar,
    o listelerde 0 - 2 zararlı ürünler var ama o markaları n hiçbiri bizim ülkemizde satışta değil...

16. 12 Mayıs 2008
  17. melody

melody Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben giremedim.. lütfen girebilen neutregena (yanlış yazdıysam affedin) için bakıp buraya yazabilir mi.. yeni başladım da bu markayı kullanmaya..
    bi de body shop a baksanıza noolur...

18. 12 Mayıs 2008
  19. busem33

busem33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynen katılıyorum arkadaşım ben burda kozmetik ürünler yüzümü mahvetti deyince bazı arkadaşlar laf söyletmiyodu şimdi girip övdükleri ürünlere baksınlar her yazdıgım çok ünlü markalar hep kırmızı çıkıyor 9 dan aşagı inmiyor