Cildimde Egzama için doğal yöntemler tavsiyeniz

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve gemxixnxix tarafından 22 Ekim 2007 başlatılmıştır.

22 Ekim 2007
    Konu Sahibi : gemxixnxix
  1. gemxixnxix

gemxixnxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaslar benım cıldımde egzema var ılacla tedavının yanı sıra bıldıgınız dogal yontemler varmı sımdıden tesekkurler :çok üzgünüm:

2. 22 Ekim 2007
  3. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    canım ben avonun el kremini (avon glycerine hand cream whit silicone)kullanmıştım o geçirdi. şuan piyasaya sürmüyor ama içinde silikon olan tüm kremler işe yarar sanırım Birde kirpi ile ilgili bilgim var onu yapmadım ama yapanlarda işe yaramış.İki adet kirpiyi haşlamışlar ve yemiş. tadıda gayet lezzetliymiş birde aynı kişi yılanın kurutulmuş zarını (aktarlarda vardır)ufalayıp yemeklerine eklemiş birde şu var egzamalı bölgeye incir yaprağının sütünü sürmek.

4. 22 Ekim 2007
  5. gemxixnxix

gemxixnxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cok tesekkur ederım verdıgın bılgıler ıcın uygulayacagım

6. 3 Kasım 2007
  7. gemxixnxix

gemxixnxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yenı bırsey daha ogrendım menekse yagı veya gul yagı derıdekı kasıntıyı allerjıyı alıp egzemaya ıyı gelıormus

8. 3 Kasım 2007
  9. periprensesi

periprensesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimde ayagimda vardi doktor sinirsel olduguni soylemisti. body shoptan kenevir tohumlu ayak kremini kullandim ve gecti. daha sonra bir kisiden daha dıydum egzamaya iyi geliyor diye

10. 3 Kasım 2007
  11. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    canım egzama kremle veya ılacla duzelmezz egzamanın tek tedavı yoluuuuu az detarjan kullanmak domates gıbı asıtlı meyve sebze soymakdan kacınmak bırde streslı hayttan uzak dırmak bunun tek tedavısı stres olmuycak hayatında dıkkat edersen sadece streslı uzuntulu zamanlarında cıkar buuuuuuuu ben doktora gıttım bır suru ılacc krem verdı ama gecmedıııııı ben herseyı sıkıntı eden bırydım ılk once bunu bıraktım bır baktımkı yok bısey gecmıs olsun canım bırde sakın kasıma

12. 4 Kasım 2007
  13. neyra

neyra Guest

kirpi yenen bir hayvan mı? ayrıca yılan derisinin kurutulup yenmesini doğru bulmuyorum, o kadar da değil artık:1no2:

14. 11 Kasım 2007
  15. ze-ta

ze-ta EmEkli Editör :P Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    benim eşim kadar kimse çekmemiştir.sağ el serçe ve yüzük parmağını kullanamıyordu bile.defalarca doktora gitti,15 tane prednol-l(kortikoid) iğne yedi .ama en sonunda bir doktorun verdiği karışık krem ile iyi oldu.şükür şu anda hiç birşeyi yok.formülü aşşağıda.
    fakat ellerini sabun deterjan ile kesinlikle temas ettirme,sebamed duş jeli veya mous-g diye bir egzama sabunu var onu kullan.
    vazelın 20gr
    glıserın 10 gr
    urea 10gr
    dermovate 50gr
    retınoık yanında aıt vaye giit gıbı bısey daha yazıyo
    salıcylıga yanında aıt vaye giit gıbı bısey daha yazıyo
    bunların karısımını aksam yatarken surup serayla sarıp yattı ve faydasınıda gordu ..
    bu ısımler dr.una sor ezbere kullanma :KK66:

16. 13 Kasım 2007
  17. yarennkara

yarennkara Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende de var...soğuktan kkorun..acılı şeyler yeme..turşu falanda tetikliyo..bol bol nemlendirici kullan..

18. 16 Kasım 2007
  19. gemxixnxix

gemxixnxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cok saolun kızlar benımkı cıldımın kurulugundan ve stresten oluyor sanırım cıldımı hıcbır nemlendırıcı ıyı nemlendırmıyor hep pul pul