Cildimizdeki gözenek ve minik çukurcuklar için kullandığımız ürünler

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve aysellk tarafından 13 Ekim 2008 başlatılmıştır.

13 Ekim 2008
    Konu Sahibi : aysellk
  1. aysellk

aysellk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar, her konu için başlık var.gözenek ve çukurcuklar için kullandıklarımızı burda toplasak ayrı ayrı konularda dağılmasa.

Dün aktara gittim ve öneriler aldım. Çilek yağı için gözenekleri kapatmaz dedi :bbo:herkes ayrı ayrı söylüyor.
    Üzüm çekirdeği yağı ve üzüm çekirdeği kremi aldım ve ilk kez kullandım zamanla sonuçlarını yazarım sizede. inşallah faydası olur ve hepimiz faydalanırız.Ayrıca bir maske aldım(aktar bunu bir müşterisine sattığını ve birkaç aysonra müşterisinin geri geldiğini ve tanıyamadığını söyledi:1shok:ve gözenekleri aşırı derecede açıkmış) İsmini yazıcaktım,fakat tam sonuç almadan onuda söylemek istemiyorum çünkü yeterince paramız gidiyor.

Sonuç aldığımız şeyleri yazarsak hepimiz için çok güzel olur:asigim:

:nazar:ek; domates maskesi
    :nazar:ek; yağlı yiyecekleri fazla tüketmemek

Son düzenleme: 27 Haziran 2011
  2. 14 Ekim 2008
  3. Banan

Banan Eşine Sırılsıklam Aşık..! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben üzüm çekirdeğinin yağını kullanmıştım alnımda kafam kadar sivilceler çıktı aynı zamanda bu sivilcelerin de başı yoktu bir ayda anca geçti... alnımda çıkan bir sivilceden tüm yüzüm komple ağrıyordu yanii o kadar ağrılı sivilceler oluştu yanii... ama kişiden kişiye etkileri değişebilir ön yargılı olmamak gerek...

4. 14 Ekim 2008
  5. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    evet cilt tipleri farklı oluyo bi ürün başkasına yararken bi başkasında aynı etkiyi göstermiyor. mesela ben kayısı çekirdiği yağı kullandım burda kullananlar çok memnun kalmış, ama bana yaramadı sivilcesiz cildim şuan gayet sivilceli durumda:)
    demekki neymiş herkeste aynı etki olmuyomuş.

6. 14 Ekim 2008
  7. uhuvvet

uhuvvet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    o maskeyi merak ettim benm arastırdğım bi maske vardı o mu acaba :) yazsan iyi olr sonucta kimse kimseyi zorla git al demiyor

8. 14 Ekim 2008
  9. charming

charming Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim gözeneklerim için denemediğim yöntem kaldı mı bilmiyorum.
    Bir sürü kozmetik ürünleri doğal ürünler maden suyu,kil maskesi...vs. hepsi hikaye.
    Ben hiçbir değişiklik görmedim.
    Gözeneklerin olmaması için ciltteki sebumun dengelenmesi gerekiyor.
    En iyi yöntem bir dermatolağo görünmek arkadaşlar.
    Fırsat bulduğum an gidicem ben.

10. 16 Ekim 2008
  11. MaViPaTiKLeR

MaViPaTiKLeR Guest

bende kil maskesini burda okumuştum...baya ilgi gören bir başlıktı...yüzü keseleyip sonrada kil maskesi yapmak...denedim ama hiiiç faydası olmadı...benim gözeneklerim çok açık değil fakat yinede yakından bakınca belirgin özellikle iki kaş arası alın bölgemde...

bende böyle yağla,maskeyle kapanacağına inanmıyorum..sonuçta deri açılmış...ve bence lazer şu bu gibi müdahaleler gerekli...:kahve:

12. 16 Ekim 2008
  13. XSXahnaz

XSXahnaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    papatya denediniz mi? buharına tutun (kılcal damar çatlaması olanlar yapmasın) yüzünüzü yada maskede yapabilirsiniz.

14. 16 Ekim 2008
  15. ceeeeee

ceeeeee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gözenekler için mutlaka sıkılaştırıcı tonik kullanın.

16. 16 Ekim 2008
  17. bicirkiz

bicirkiz Canıma can katan canımsın... Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    benim arkadaşımın cildi çok yağlı idi..burnu smsiyah noktalar alnı ve çeneside öyle yanaklarında bariz açıklıkta noktalar ve çok yağlı sıksanız yüzünü 1 kg yağ çıkar heralde öyle dolu kaydirigubbakcemile3
    avonun yağlı ciltler için yüz temzileme seti var jej+tonik+yüz kremi çok iyi geldi kıza yaa yani artık sıksan yüzünden 250 gram çıkar yine kaydirigubbakcemile3 ama eskiden daha çoktu gözeneklerdede bariz bir azalma var..her cilt tipi farklıdır ama denemektede yarar vardır..alerji testinden geçirin önce ama..

18. 23 Ekim 2008
  19. aysellk

aysellk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kaydirigubbakcemile doğru dedin canım.
    Masque-fermete (ovale du visage) Melvita-buğday özlükaydirigubbakcemile3 maskenin üstünde ne varsa yazdım yahuu
    3 kez kullandım çok az bi deişiklik var istediğim gibi birdeğişim yaşamadım henüz..
    Üzüm çekirdeği yağıda aldım yatarken sür diyolar :nazar:sonra sabah saçım kaşınıyo bulaşıyo heryere bitlenmekten iyidir bende boş zamanlarımda yapıyorum..
    üzüm çekirdeği kremide birkaç sivilce çıkardı doğru :nazar:ama ben cilt içindeki yağların dışarı çıkması olarak yorumladım kendi çapımda:eek:

:nazar:Ponza taşıyla haftada birkez banyodan sonra cildime hafifçe uyguluyorum (sert uygularsanız acısını ve kızarıklığını sonradan görürsünüz,bazı arkadaşlar yazmıştı zaten)
    :nazar:hemen ardından soyulan maskelerden yapıyorum
    :nazar:ardından maske ve gülsuyu sonra krem
    bakalım inşallah faydasını görürüz