Cildinizi Gençleştirmek İster misiniz?

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve damla-dincer tarafından 19 Şubat 2008 başlatılmıştır.

19 Şubat 2008
    Konu Sahibi : damla-dincer
  1. damla-dincer

damla-dincer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet bugün tv de son anda yakaladığım bir konu bu.Bir uzman anlatıyordu. Önce yüze buhar banyosu uygulanır.Hemen ardından biz genelde beyazını kullanırız ama Yumurtanın sarısını sürülecek.Yumurtanın sarısında kök hücreler bulunurmuş yani yumurtanın canlı kısmıymış.Bu yüzden yüze sürüldüğü zaman cilde kök hücre etkisi yaparak yeniden kolajen üretmesini sağlarmış,dirileştirirmiş.Kuruduktan sonra ise elinizle kaldırın bu kaldırma işlemi aynı zamanda peeling etkisi yaparmış.

2. 20 Şubat 2008
  3. s3m4

s3m4 Guest

hmmm deneyeceğim inşalllah

4. 20 Şubat 2008
  5. seresss

seresss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Canım o uzman göz çevresiyle ilgili birşey söyledi mi peki? Yani yumurtayı göz çevremize de uygulayabiliyor muyuz acaba? Bana çok mantıklı geldi bu tarif, hemen uygulayacağım...

6. 21 Şubat 2008
  7. network09

network09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım göz çeveresine uygulamasan daha ii olur diye düşünüyorum çok hassas ya göz çevresi :)

8. 21 Şubat 2008
  9. seresss

seresss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Evet haklısın canım.. ama en büyük derdimiz de şu kaz ayakları ve göz çevresi kırışıklıkları diil mi zaten? belki ona da faydası olur diye düşünmüştüm. belki dayanamaz denerim, benim göz çevrem çok hassas hemen kızarır kaşınır, bana bişey olmazsa kimseye olmaz... denedikten sonra haber veririm size

10. 22 Şubat 2008
  11. damla-dincer

damla-dincer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Valla o kadarını bilemiyorum ama kaldırırken elinizle kaldırın dedi peeling etkisi yapar dediğine göre göz çevresi hassas,zarar verebilir.Bu konuda bilgilendirme yapmadı.