Çıldıracağım artık ölmek istiyorum

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve paradises tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1 Şubat 2010
    Konu Sahibi : paradises
  1. paradises

paradises Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    1 senedir psikolojik tedavi görüyorum intihar teşebbüsünde bulundum..ciddi teşhisler konuldu deprem korkum da var...bulunduğum şehirden nefret ediyum sürekli sallanıyor artık dayanamıcam hastanelere gitmekten bıktım....tayin için psikiyatriden neden rapor alamıyorum illaki ölmemmi gerek vermeleri için illaki iş işden geçmesimi gerek....memelektime depremsiz bir şehirde yaşamak istiyorum çok hastayım çok... nasıl alcam ben bu raporu bilen varasa bana yardım etsin lüütfennn

2. 1 Şubat 2010
  3. Flamingo

Flamingo 1 Gemiyi 2 reis batırır Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm yaşadığın şehir denizli mi? Eğer öyleyse yaşamadığım ama; gördüğüm bir şehir. Özellikle o dağ eteklerinde mükemmel bir hava vardı, hayatımda ilk defa soluduğum mükemmel bir şeydi, hala unutamam. Güzel küçük bir şehir gibi gelmişti bana.. Bak ben Ankara'da yaşıyorum, ve gürültüsü trafiği, griliği soğuğu hiç çekilmiyor inanki.. Yani bana göre ank yaşamak için güzel bir yer değil.. Ama işte cnm insanlar genelde sorunlar sıkıntılar olunca hep kaçmak uzaklaşmak istiyor,seninkide böyle geldi bana.. bir de denizlide çok büyük bir deprem oldu mu bilmiyorum ama türkiyenin çoğu deprem riski altında zaten..
    intihar girişiminin sebebi tam olarak neydi? işini sevmemen mi yokse şehiri sevmemen mi yoksa başka bişey mi? cnm bence bi psikologdan veya pskiyatristten bilemiyorum düzenli tedaviye gitmelisin..

Son düzenleme: 1 Şubat 2010
  4. 1 Şubat 2010
  5. ceylanmelek

ceylanmelek Yasamak cok guzel! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Yasadiginiz yer neresi bilmiyorum ama surekli sallanti korkusu intihar tesebbusu sizin pskilolojinizin bayagi bozuk oldugunu gosteriyor...Belki dr dan bi rapor alarak tayin isinizi yapabilirsiniz.

6. 1 Şubat 2010
  7. ahbitanem

ahbitanem çok zor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hım evet denizli, tv de ana haber bültenlerinde geçtiğimiz haftalarda sık aralıklı küçük artçı depremle sarsıldığı haberini gördüştüm. Ama flamingo arkadaşımın dediği gibi senin bu korkuların yaşadığın şehiri terk ettiğin zaman tamamen sona erecek mi, asıl soru bu işte? Senin bu yaşamış olduğun psikolojik durum, deprem korkusunun eski bi komşumuzda olduğunu ve birçok insanın bu psikoloji, korkuyu yaşadığını duydum. Geçmiş olsun, öncelikle sakin ve serinkanlı olmalısın, duygularını kontrol etmeyi öğrenmen gerekiyor, panik yapmamalısın. Sıkılınca sık sık nefes alıp ver bu seni rahatlatır. Düşüncelerini olumsuz değil, pozitif olumlu olarak düşünmeye yoğunlaşmalısın. Ailenden destek almalısın. Güvenebileceğin insanlardan yardım iste.

8. 1 Şubat 2010
  9. EbRuLi

EbRuLi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Kabul etmeniz gereken bir gerçek var. Ülkemiz deprem bölgesinde. Denizli düşünmeyin sadece dün Sivas'ta oldu. Önceki gün Konya da oldu. Lütfen korkuya kapılmak yerine, korkunuza hükmetmeyi öğrenin. Lütfen acilen bir psikoterapi merkezinden destek alın. Bu şekilde gittiğiniz yerlerde de aynı korkuyu yaşamayacağınızdan emin olamazsınız.

Sevgiler,

10. 1 Şubat 2010
  11. paradises

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    sağolun desteğiniz için...sebep sadece deprem ve denizli değil..peşi sıra gelen bir sürü talihsizlikler...gurbetteyim bebeğimi kaybetmem geçirdiğim operasyonlar ailemin uzakta oluşu eşimin iş problemleri doğulu diye üstüne gelmeleri , yalnız baş etme çabası , kötü niyetli komşular psikopat tabanca atan kocaları,yalnızlık veson olarak 1 ay önce olan 5 şiddetinde uzun süren bikaç saniye daha olsa yıkılacak olan bir deprem, sallantıları saymıyorum bile....her an her saniye sallanıyor ,olmadığı gün neredeyse yok...düşünün saatte bir irkilerek yaşamaya çalıştığınızı artık o korku yerini bıkkınlığa yılgınlığa bırakıyor...3 senedir burdayım birtane komşum yok 4 duvar arasındayım 3 senedir artık duramıyorum...

12. 2 Şubat 2010
  13. Flamingo

Flamingo 1 Gemiyi 2 reis batırır Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm benim yaşam böyle bir şey, bazen çok büyük acılar yaşıyoruz, bazen de mutluluklar. Cnm düşün bu hayatta ne istersin.. ve bunu yap bence, çünkü bu yaşam senin ve bu yaşamdaki son hakkın; çünkü bir kez dünyaya geliyoruz..başka seçenek yok yani...

E bu bir kez elimize geçen fırsatı, intihar ederek bitirmekte en saçması.. Hep kaçmak peşindesin canım.. denizliden gitmek, intihar etmek.. inan bunlar çözüm değil..

Ben sana yardımcı olabilcek yetkinlikte değilim, keşke olabilsem ama cnm kesin şu doğrudur diyememki.. mutlaka psikoloğa git kaydirigubbakcemile5

14. 2 Şubat 2010
  15. Vildan

Vildan umutluyum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evdeki huzur mutluluk budur
    eşinin dışarıdaki problemlerini gurbette oluşunuzu beraber olursanız yenersiniz..
    arkadaşlara katılıyorum muhakak bir psikologdan yardım al
    Allah yardımcın olsun

16. 3 Şubat 2010
  17. denizbatin

denizbatin MY İMMORTAL Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben kocaelide oturuyorum we 17 agustos depremınde yanımdakı karsımdakı sagımda solumdaa arkadamda tum evler yıkıldı ve ben ordan cıkan cesetlerı gordun daha 11 yaısındayken 100 yakın olu we parcalanmıs ınsanlar gordum ama sen kadar sorunum olmadı bence kacmak yerıne korkunu yenmeye calıs yıkım olmadıgı surece korkucak bısı yok bence baska bı sehre gıtsen belkı deprem senınle gelımıcek ama sorunların hep aklında olucak bence aradsım korkunu yen korkuyu ancak ustune gıderek yenersın

18. 3 Şubat 2010
  19. paradises

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    sağolun canlarım.ama okadar yoruldumki psikoloğa giiyorum birsürü uyutan ilaçlar veriyorlar ben uyuyama 6 aylık bana muhtaç bebeğim var ben evde sarhoş gibi dolanırsam ona kim bakacakki...çok çaresizim gittiği yere kadar gitsin artık ..inceldiği yerden kopar..çok hasta ve bitkinim...