çıldırıcam sanırım:((

Konusu 'Nişan (Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi)' forumundadır ve brcnn tarafından 25 Ekim 2010 başlatılmıştır.

25 Ekim 2010
    Konu Sahibi : brcnn
  1. brcnn

brcnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlar.....nişan öncesi canım sıkıldı sizinle paylaşıyım fikir verirsiniz diye düşündüm...... benim bildiğim nişan bohçası kızla beraber hazırlanır yani kızla birlikte çıkılır beğendiği şeyler alınır... ama benim sevgilim ailesi bohçayı bana sormadan etmeden kendileri yapmışlar.....bende çok üzüldüm bu duruma, çünkü beğenmediğim bişeyi kullanmam ayrıca aldıkları şeylerin bana olucağıda belli değil....peki ben napıyım şimdi??? sinirlerim tepemde resmen..... işin içinden nasıl çıkıcam bilmiyorum...... kötü niyetten yaptıklarını düşünmüyorum ama yinede bana sorsalardı keşke...... BİDE bişey daha var size sorucam.....bu nişanda erkek tarafının takıcağı takıları falan kızmı aldırıyor şunları istiyorum falan diye berabermi alıyoruz yani......ayyy lütfen yardımcı olun bana çünkü çok az zamanım kaldı:KK43:((

2. 25 Ekim 2010
  3. ilkim03

ilkim03 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    genelde ailelerle beraber çıkılıyor alışverişe
    ama ben o gerginliğe gelemicemi bildiğim için uygun bi dille söyledim
    sonuç nişan bohçasına alınıcakları sözlümle aldık onlar bi havlu seccade takımı falan koycak
    beraber kuyumcuya gittik bilezkleri aldık günlük kullanıma uygun bide beyaz altın set aldık
    alyanslarımızı aldık
    nişan için elbise diktirdim yine sözlümle gittik beğendik diktirdik daha ailesi görmedi
    hepsini beraber yaptık ne onun ailesi ne benm ailem karıştı
    böyle olsun istedik
    keşke önceden sana sorsalarmış yada sen onlardan önce davranıp deseydin

4. 25 Ekim 2010
  5. EseN77

EseN77 @..Mea Culpa..@ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    sana sormaları gerekirdi elbet. ama nişan bohçası bence formalite. olmazsa olmaz birşey değil. Ben gitmemiştim ama kendim istemiştim gitmemeyi. Banada "şunu alın bunu alın bunu beğendim bunu beğenmedim" demek ayıp geliyor. ama ikiniz gidebilirdiniz. Yinede çok sorun yapma böyle şeyleri. Önemli olan seninle nişanlının ağız tadı.. Ufak ayrıntılara takılı kalma bence.. denersin olmazsa kibar bir dille olmadı bu diyip değiştirirsin..

6. 25 Ekim 2010
  7. Mat_MazeL

Mat_MazeL toz pembee Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Birlikte hazırlanır senin isteklerine göre hareket edilmeliydi.Konuş nişanlınla ne münasebet canım öyle şeymi olur daha işin başında.Gerekirse yeniden oluşturt:kızgın:.Bildiğim kadarıyla senin yüzüğünü karşı taraf sende karşı tarafın alyansını sen alıyosun düğün karşı tarafa ait.Bence vazgeç sen evlilik neymiş:roflol: sempatiksalakcinni

8. 25 Ekim 2010
  9. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ben eşimle beraber çıkıp almıştım.
    ne benim ne onun ailesi gelmişti.
    ama düğünde takıları ayrı memlekette olduğumuzdan bana sormadan aldılar.
    ama o kadar beğendim ki..
    şimdi bu olaylar sana dünyanın en büyük şeyi gibi gelir normaldir ama sonra anlıyorsun ki hepsi fasa fiso.
    hem belki aldıklarını beğenirsin, boşuna üzülme şimdiden.
    önemli olan huzur...

10. 25 Ekim 2010
  11. brcnn

brcnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sonuç olarak sormaları gerek elbette...hiç bişey sormadan etmeden bohçamı yapılır başım ağrıdı resmen sinirden.....ben bana şunu alın bunu alın demedim çünkü benden büyük insanlar daha iyi bilmeleri lazım bu işleri...ben olmadan beğenmeden takıyı falan nasıl alıcaklar

12. 27 Ekim 2010
  13. feeruse

feeruse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    cok ama cok haklısın benimde sözümde aynı sey basıma geldi hatta ben sepet bişiy de beklemiordum bana sorulmadan !!!süprizzzz!!! bir sekilde hazirlanmiş hersey, nyse ki begendim ve bunun önüne nişanimda gecmek için cok caliştim...önümüzde ki ay nişanim var ve nişanlimi aldim karsima tek tek mantıklı sebeblerimle anlattim neden benimde nişan alişverisinde olmak istedigimi..bence sende git nişanlinla konus. oda ailesiyle, onlarin anladigi ve onlarin hosuna gidecek bir sekilde konussun...bak bizim söylersek unutulmaz, biz istersek gelin oluruz ama ogullari isterse yada rica ederse mantıklı bir istek olur :KK66:) bende cok yedim kendimi sonrada bu yolu buldum inş seninde işine yarar...

14. 27 Ekim 2010
  15. brcnn

brcnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bana daha gelmedi bohça falan sadece yapıldı dendi bende erkek arkadaşıma söyledim tabiki oda konuşmuş ama sonuç nolucak bilmiyorum.... sıkıldım ben herkese laf anlatmaktan yoruldum yani.

16. 27 Ekim 2010
  17. cansubeauty

cansubeauty Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canim anliyorum ama napican yapmislar bikez..., sana sormadan almislar etmisler simdi onlar öyle yapti diye hayir ben istemiyourm bunlari deyip parlicak halin yok sanirim... hem kalpleri kirilir hemde senin hakkinda iyi düsünceler olusmaz..., yani yapmislar bikez belki iyi niyeetlerinden yapmislardir.. mesala bende bilmiyorum bana nasil gelecek , senin dedigin gibi kimisi gelin kizla kaynana nisan bohcasi alis verisine gidiyor kimisi nisanlisinla gidiyor... ... bizim burlardada hep gördüm arkadaslarimda kaynana hazirliyor gelin kiza yolluyor.. yani beraber secmek yok.., benim icinde güzel olur kendim secip aldirmak ama acikcasi o secse bile yine sükür ederim sagolsunlar kullanirim zevkime göre :) bence üzülme sen napalim olmus artik... önündeki diyer alisverisi düsün ona göre önemini al derim:)

18. 27 Ekim 2010
  19. brcnn

brcnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yani bende alın bunları istemiyorum demem ama kullanmam beğenmezsem onlarda anlarlar o zaman yaptıklarının yanlış olduğunu sanırm.... ama beğenirsemde kullanırım iyi olur.... valla bu nişan önce dönemler oldukça kötüymüş onu anladım insanı hakketen çıldırtma noktasına getiriyor.