Çıldırmak üzereyim!!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve firefly38 tarafından 17 Ekim 2009 başlatılmıştır.

17 Ekim 2009
    Konu Sahibi : firefly38
  1. firefly38

firefly38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızım 8.ayının içinde.Zaten ek gıdalara geçiş sorunluydu.Bu gün yapılan testlerle iyice canım sıkıldı.Kızımda inek sütüne karşı alerji var.Süt ve süt ürünleri içeren ürünleri ne kızım nede emzirdiğim için ben yiyemeyeceğiz.:KK43: kızım zaten zar zor yiyordu şimdi ben ne yedireceğim yaaa?Özelikle sabah kahvaltıları için acil önerilerinizi bekliyorum.Kızım zayıf düşecek diye çok korkuyorum:KK43:(Çok canım sıkkın...senağlama

2. 17 Ekim 2009
  3. zubeyda

zubeyda ANNEM IŞIĞIN SÖNMESİN.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım üzülme allah büyük dert vermesin emziriyormuşsun heralde emzirmene devam et sadece süt ve süt ürünlerinimi tüketemiyor inek sütü yazmışsın eğer öyleyse keçi sütünden yapılan peynir yoğurt verbilirsin yumurta yedir benimde iktane bebeğim var küçük olan hiç kahvaltı yapmaz peynir veremiyorum yumurtayıda zar zor bir iki alıyor onuda yemiyor böyle işte hepimizin başında var
    canını sıkma seni emdiği için gıdasız kalmaz canım yeterli gıdayı senden alır zaten tabi ek besin vermen gerekiyor doktorun seni bilgilendirmiştir

4. 17 Ekim 2009
  5. firefly38

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Gülüm sadece inek sütü değil , keçi manda vs... , ayrıca 1 yaşından önce yumurtada yasak.Ne yapacağımı şaşırdım:KK43: Evet emziriyorum ama ne kadar yetiyordur ki :KK43: bunada şükür tabikide insanın canı sıkılıyor

6. 17 Ekim 2009
  7. inanna13

inanna13 nil'im.. Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benim kızım da kahvaltı yapmıo zaten çok az yio ama size çorbalar ,dolmalar önerebilirim..

8. 17 Ekim 2009
  9. firefly38

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Nedir önerileriniz.Ben kahvaltıda ekmek içiyle pekmez ve meyve suyunu karıştırayım diyorum.Başka ne ekleyebilirim sizce.Çorba tariflerinide verirseniz sevinirim.

10. 17 Ekim 2009
  11. firefly38

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Nedir önerileriniz.Ben kahvaltıda ekmek içiyle pekmez ve meyve suyunu karıştırayım diyorum.Başka ne ekleyebilirim sizce.Çorba tariflerinide verirseniz sevinirim.

12. 17 Ekim 2009
  13. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bal vere bilirsin aslında meyveler bitmeden armut seftali marmelatı yapa bilirsinen azından kahvaltıda sıkısmazsın
    pekmezli nisastalı veya unla muhallebi sadece un su seker ile muhallebi kayısı kurusu ezip kahvaltısına katabilirsin ve birsürü corba ceşidi var su ile yapılan ve bildigim kadarıyla böyle bebekler icin özel mamalar bile var cok sıkıstığın zaman onlardan faydalana bilirsin üzülme annesi herkes süt icerek büyümüyor malesef bir cok bebek var cay ve ekmekle büyüyen hemde bizim cocuklardan daha sağlam bol bol emzir en güzel besin zaten anne sütü yerini hic bir sey tutmaz

14. 17 Ekim 2009
  15. DreamLover

DreamLover Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    113
    cnm eğer kahvaltıda mama yaoıcaksan:
    bal için erken bu arada 1 yaş öncesi için önerilmiyo, alerjenmiş
    yumurta, ceviz(ezilmiş şekilde)bebe büskivisi, pekmez, tahin , azcıkta tereyağ koysan( arada fazla değil )bunları meyve suyunda, yada ıhlamur içine falan ezip yedirebilirsin

16. 18 Ekim 2009
  17. MySky

MySky Rütbesiz.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kendinizi bu kadar yipratmayin bosuna..Sut alerjisi bildigim kadariyla gecici ama bu sure zarfinda 'soya sutu' kullanabilirsiniz.

SOYA SÜTÜ

Soya sütü soya fasülyesinin zengin içerikli sütüdür. Zengin besin değeri sayesinde soya sütü pek çok farklı şekilde kullanılabilir.

Soya sütü Çin ve Japonya'da taze olarak sütü yüzlerce yıldan beri uygulanan basit bir teknikle elde edilmektedir. Ev ortamında basit tekniklerle elde edilebilecek olan soya sütü sağlık için önemli bir yer tutmaktadır.

SOYA SÜTÜNÜN ALINIP SAKLANMASI

Soya sütünü ekolojik ürün mağazalarında bulmak mümkündür.

SOYA SÜTÜNÜN BESİN DEĞERİ

Sade soya sütü, protein açısından zengindir. B vitamini ve demir kaynağıdır. Soya sütünde, süt şekeri laktozu bulunmaz. Bu nedenle soya sütü, laktoz hassasiyeti olan insanlar açısından iyi bir tercih olacaktır.

Soya sütü inek sütüne alerjik olan insanlar ve veganlar (hayvansal hiçbir ürün kullanmayanlar) için de çok iyi bir alternatiftir.

18. 18 Ekim 2009
  19. zubeyda

zubeyda ANNEM IŞIĞIN SÖNMESİN.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bal sakınverme 1 yaşından önce bal çocuklara verilmez çok ağır geliyor felç bile edbiliyormuş