çıldırmak üzereyim

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve shannon tarafından 5 Nisan 2010 başlatılmıştır.

5 Nisan 2010
    Konu Sahibi : shannon
  1. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba 2 yasına yeni girmiş bir kızım var ama bir haftadır bizi canımızdan bezdirdi ben yarım gün calısıyorum ben işteyken babaannesiyle dedesi bakıyor ama bir haftadır onlarda ilallah dediler.istediği oluncaya kadar anne anne anne diye avazı cıktıgı kadar bagırıyor eger sokaktaysak ve eve girmek istemiyorsa kendini yere bırakıyor arabaların altna dogu atlıyor kesinlikle elimi turmuyor zaten sokakta.bugün beni 3 saat parkta mahsur bıraktı kesinlikle eve girmiyor apartmanı ayaga kaldırdı anne anne diye avazı cıktıgı kadar bagırdı beni aglattı sokakta a derece yani.asla dövmedik bagırmadık bu cocuk niye böyle oldu anlamadık acaba babaanne baktıgı içinmi sımardı krese mi versem dayanamıyorum lütfen yardım edin.tecrübelerinize ihtiyacım var

2. 5 Nisan 2010
  3. ignebatti

ignebatti Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde 8 aylık bi kızım var anlaşılan beni zor günler bekliyor allah sabır versin arkadaşım

4. 5 Nisan 2010
  5. inanna13

inanna13 nil'im.. Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba..
    benim kızım da 15 aylık ama komşular tüm gün kızımı dövüorum sanıolar!!bağırıp yerlere atıo kendini,sabahın 7'sinde gezmeye gitmek istio ve istekleri akşama kadar bitmio..
    ben oyun grubuna götürüorum haftada 6 saat gibi..2 yaşında da tam gün kreşe vereceğim..
    babaanne bakımı bence herşeyi daha da güçleştirio ee tabi bi de 2 yaş sendromunuz başlamış..
    uzmanlar inatlaşmayın,bırakın ağlasın dio??
    kolaylıklar..

6. 6 Nisan 2010
  7. secosel

secosel hayatçokgüzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence babannesi her istediğini yapmış olabilir.diyelim ki bir şeyi yapmasını istemediniz olmaz dediniz ve o aglamaya başladıktan sonra dayanamayıp yaptınız işte çocuk o zaman aglayınca yapıyorlar diye bagırarak aglamaya başlar...
    tutarlı olmalısınız aglasa da istemediğiniz şeyi yapmayın.ama bu arada da sürekli hayır demeyin..hayır demek çocugun özerklik dönemine girmesine sebep olabilir..
    dikkatini başka şeye çekmelisiniz..bir süre sakinleşmesini bekleyin onunla ilgilenmeyin.

8. 6 Nisan 2010
  9. nil1299

nil1299 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    aynı soun bendede var canım yalnız deılsın sabah uyanıyor adda aksam yatarken adda guduz bazen aksamlarıda cıkarıyorum ama dısarıdan zor eve alıyorum kapıdan gırerken bagrıltı kopuyor mutlaka bırde ses var kızda cıglıgı basınca yemın edıyorum benım kulaklarım cınlıyor yuh dıyorum basak bısey demıyorum cok sınırlı bunun babanneyle dedeyle alakası yok cocugunda okakadr ozenle ugrasıyorum ama yok dedıgı dedık kendını yere atıyor basını yere duvara vuruyor kızınca dıarı cıkmak bazen rezıllkı oluyor kucaga gelmıyor yolda yururken gırmıcegım dukkanlara ıetelıyor zorla sokuyor bazen elımden tutmak ıstemıyor hanımefendı kendı kendıne yuruyecek offf offf cok zormus cocuk yetıstırmek buarada 20 aylık artık

10. 9 Nisan 2010
  11. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım sanki benim kzımı anlatmıssın kendi kendine yürüyecek kendi merdivenleri cıkacak ödüm kopuyor düşecek diye eve güc bela soktum yine bugün.neyapcaz bu durumda gecicidir insallah seneye krese verecem ama bu sene erken diye düşünüyorum.

12. 9 Nisan 2010
  13. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    canımcım..hepımız atlattık o zamanları..ama bır kez ıstedıgı olmussa bırdaha yaptırıncaya kadar aglar bı sıpalar...sen neden 3 saat mahsur kaldın cancan...
    ıstedıgı olmus kızının yıne...aglasada tavız vermemelısın..çokk zor ...bende kolay asmadım..3,5 yasında ama daha yenı yenı uslandı...çok çektırıyorlar ınsana..kolay degıl...kendını yere atsada ılgılenmıycen dıyor doktorlar...
    yoksa hep atacak tatlım ya...
    ama yınede hıç sınırlenme..çunku onlar bunu anlamıyor..

14. 9 Nisan 2010
  15. peluska06

peluska06 ikizlerim melek oldu :( Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    vallla benim kardeşimde öyleydi
    annem bakıyordu babaanne değil yani
    sokakta beni ağlatırdı eve girmezdi
    gözünün önünden kaybolurdu polis getrimişti eve bir kere:KK70:
    ama şimdi en uslu en sevimli cana yakın kızı annemin :)

16. 9 Nisan 2010
  17. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.394
    Ödül Puanları:
    463
    canım buna 2 yaş sendromu deniyor, internetten araştır derim 2 yaş sendromu diye arat, çocuklarda 2 ve 4 yaşında böyle şeyler olabiliyor, merak etme anormal bi durum değil, sadece senin başıan gelmiyor yani, korkmana ve endişelenmene gerek yok, zor bi dönem ama geçecek diye bak, internette bu konu ile alakalı pedagog yazılarını oku derim, faydası olacaktır.:hulya:

esir27 bunu beğendi.
  18. 12 Nisan 2010
  19. Nehir

Nehir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hepimiz için zor bir dönem..çocuk yetiştirmek şimdi çok sabır ve emek istiyor.

2 gündür kızımla zıtlaştım bende.evi çok dağıtıyor.anlaşarak arada bir dağınıklığı toplaması konusunda ikna etmeye.alıştırmaya çalışıyorum.ama nerdeeee..inanın bağırdım,kızdım,odadan kovdum.. sonuç olarak 2 gündür o benden 10 kat daha beter bağırıp,çağırıyor, herşeyde ağresif,inat davranıyor..kendini yere bile attı...normalde söz dinleyen ,sakin bir çocuktur..onunla konuşarak,anlatarak ikna ederim..oda dinler..bu dağınıklık haricinde tabi..çok yoruluyorum..2,5 yaşında..öğrenebilir diye düşündüm..ama böyle yapmak benim için çok yorucu oluyor bazen.bende bunalıyorum artık..tamam annecim,söz annecim,özür dilerim annecim..

ne kadar zıtlaşırsanız," hayır "derseniz,bağırıp çağırırsanız durum o kadar kötüleşiyor.sakin olmalı,,tatlı dille konuşarak,kandırarak ikna etmeli,,zorlamak asla çözüm değil..sonra huyu bozulan onlar,sinirden stresten çıldıranda biz oluyoruz..her iki tarafada bir faydası yok..sabır ve sükunet...bu arada iki gündür başım ağrıyor..sesim kısılmış..bağırdığıma pişmanım şimdi.hiçbir faydası olmadığı gibi zararıda oldu..kendime kızıyorum kızıma bağırdığım için.oda ağlayıp üzüldü zaten..