çıldırtan hareketler...

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve esther tarafından 19 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

19 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bebeklerimizi büyütürken yapılmasından hoşlanmadığımız, kızdığımız, çıldırdığımız hareketler neler? bunları paylaşalım

ben başlıyım. en gıcık olduğum şeylerden biri bebeğimin ağzına bişeyler vermeye kalkışmaları. bunu genelde benim annem ve teyzelerim yapıyor...

bir diğeri bebeğimi bebek tutmasını bilmeyen erkeklerin kucaklayıp hoplatmaları ve başının hızla geriye düşüşüne seyirci kalmaları...

2. 19 Temmuz 2009
  3. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bende bu söylediklerinden şikayetçiyim ayrıca oturtmaya çalışmaları kızımı ağlatmaları ağlarken onların kahkaha atması beni göndermeye çalışıp kızımla yanlız kalmaya çalışmaları kızımın altını açma çabaları en çok beni sinir eden şeyler... daha var tabi ama şuan aklıma gelmedi..

4. 19 Temmuz 2009
  5. Pembemsi

Pembemsi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım beni geçmişsin... valla bende bu konuyu açmayı düşünüyodum... gelelim beni delirten davranışlara:

ellerine geçeni 6,5 aylık bebişime yedirmeye çalışmaları
    küçücük çocukların kucağına vermeye kalkmaları
    açık havadayız diye yanında veya bebek kucaklarında iken sigara yakmaları
    emziğini ağzından çekmeleri, ağlayınca geri vermeye çalışıp almayınca da bu istemiyo emzik demeleri
    kusturana kadar hoplatmaları
    öpmeleri

şimdilik bukadar, ama uzar benim bu liste

6. 19 Temmuz 2009
  7. A & F

A & F Guest

ben sadece kendimi herşeyi kafaya takıp sorun ediyorum sanıyordum meğer benim gibi ne kadar çok dert yanan varmış. aynen yazdığınız şikayetlerin hepsinden bende şikayetçiyim ayrıca bir de ellerinden tutup ayağa kaldırıyorlar çok kokuyorum beline birşey olacak diye..sinir oluyorum:eek:klava:

8. 19 Temmuz 2009
  9. s_eker

s_eker ŞükürlerOlsunAllah'ımSana Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    bende katılıyorum söylediklerinize birde yavrumun elleri hep ağzında bunu görmelerine rağmen resmen yalar gibi ellerini öpmelerikafamçokkarıştı

10. 19 Temmuz 2009
  11. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Çok zorluklarla büyüyorlar bende oğlum daha küçükken ellerine ve yüzüne dokunmayın diye herkesi uyarıyordum..hala bile yüzünde alerji var,ellemeyin diyorumki alerji yok aslında:)) benim oğlum 16.ayın içinde..geçenlerde yazlıktayken arabasına bindirdim deniz kenarına götürüyorum,yolda bir tanıdıkla karşılaştık,sohbet ederken bir baktım tanıdığın yanında bulunan bir bayan kendi yediği dondurmayı oğluma uzatıyor..nasıl bağırıcağımı şaşırdım,bir de demez mi dondurma vermiyor musun kocaman olmuş diye..bende mümkün olduğunca az veriyorum ama başkalarının ağzının değdiği dondurmayı hiç vermiyorum dedim..kendisininde yanında çocukları var,insan bu kadar mı düşüncesiz olur..

12. 19 Temmuz 2009
  13. elifcino

elifcino Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.494
    Ödül Puanları:
    188
    yuh, kadındaki lakayıtlığa bi bak hele, parçalamamak içten değil.

14. 19 Temmuz 2009
  15. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    610
    Ödül Puanları:
    113
    annatıklarınızla hislerime tercüman olmuşsunuz arkadaşlar. bunların içinde en takıldığım 5-6 yaşlarındaki çocuklarının kucaklarına vermeye çalışmaları. oyuncak bebek sanki. onların çocukları oynasın diye yaptık!:eek:klava:

16. 19 Temmuz 2009
  17. elifcino

elifcino Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.494
    Ödül Puanları:
    188
    bana da öyle bi densiz denk gelmişti, çocuklarının kucaklarına vermek istediklerini bildiğimden daha önce defalarca laf arasında, "küçücük çocukların kucağında bebeğin ne işi var" demiştim. ama çocukları bizim eve geldiğinde yine de vermeye çalıştılar, "kendisi daha çocuk, onun kucağına bebek mi verilir" dedim ve verdirtmedim.

inatla anlamak istemiyorlar, "sanki elalemin çocuklarına oyuncak olsun diye yaptık biz onları" tövbeee

18. 19 Temmuz 2009
  19. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ısırarak öpen var mı sizde?
    bi amcası var ilk ısırdığı yer ensesiydi.şu an da fırsat buldukça yanağını ısırıyor.
    Allah'tan sık değil.