Cildirtan huzursuz bacak sendromu

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve barby_zennure tarafından 12 Haziran 2009 başlatılmıştır.

12 Haziran 2009
    Konu Sahibi : barby_zennure
  1. barby_zennure

barby_zennure minik oglum geldi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkardaslar bu gece yine her gece oldugu gibi uykusuz saga sola dönmekle dakka basi kalkip olta atmakla oturmakla yatmakla kalkmakla gecirdim. artik rüya görmüyorum cünkü uyumuyorum. uyumakta imkansiz zaten doguma 3 bucuk ayim var ve bu 3bucuk ay bunu cekmeye mahkumum hic bir caresi yok. artik doguma kadar ne olurum ölürmüyüm kalirmiyim bilmiyorum. Allah kimsenin basina vermesin. senağlama :sinifsinif:

Hamilelikte karni sistigi icin uyuma zorlugu cekenler dua edinki yalnizca bu derdiniz var. kizlar ben kafayi yemek üzereyim yaa. Insan gece uykusuzz uykusuz yatiyor bacaklar basliyor kendi kendine sinirsel sinyaller vermeye o an durdugunuz yerde duramiyorsunuz. tek care o an o hissi azaltacak yürüyüs yapmak. sürekli yürüyeceksiniz. ama yürürkende gözleriniz uyumak istiymuor. düsünün uykudan ölüyorsunuz ama yürümek zorundasiniz.bütün gece düzelmiyor. gündüzleride bu sorun var bazen o yüzden gündüzleride uykummu alamiyorum. kafamçokkarıştı

Arkadaslar aranizda ayni seyleri yasayan varmi cok merak ediyorum. Eger varsa caresini bulan varmi ben bulamadimda. Biri bana bunun caresini anlatsa dünyalair vermis kadar olur yani. Ilac malesef kullanilamiyor hamilelikte o yüzden zaten bu caresizlik.benneyaptımki

2. 12 Haziran 2009
  3. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canıım sanırım bacak krampların var süt ve sade maden suyu iç ikisindende günde 2 tane içebilirsin bişey olmaz ama baya faydasını görürsün ben ağrı çektiğim zamanlarda içiyorum.Allaha şükür böylece pek uyku sorunum olmadı.birde yatmadan ılık suyla duş al vücudun gevşeyeceği için baya güzel uyursun

4. 12 Haziran 2009
  5. paradises

paradises Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    doktoruna danıış magnezyum yazar sana..mışıl mışıl uyursun.ne çekiyosunki.daha doğumunada çok var...

6. 12 Haziran 2009
  7. barby_zennure

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar sagolun tecrübeleriniz icin. Eftelyaa oh senin yolun az kalmis 33. haftadasin ne güzel az kaldi hadi gözün aydin. Magnezyum aliyorum zaten 300 mg aldim fayda etmedi simdi 450 e cikardim.Doktorum pek bisey anlamiyor baska sina sevketti haftaya orada randevüm var. insaallah faydasini görecegim birseyler bulur bana bu gidecegim doktor.

8. 12 Haziran 2009
  9. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bende de benzr bir sorun vardı ben pazar günü temizlik yapmıştm pzt bacaklarım ağrıyınca heralde yorgunluktan dedim ayaklarımı diktim uzandım ama geçmedi salı gecesi uyuyamadım etkesti olmuş gibi nasıl ağrıyordu bacaklarım sbaha kadar ağladım nie geçmiyor neyim var benim diye:) sonra çarş dr.u aradım bana ilaç yazı bir kalsiyum bir magnezyum bide ağrıyan yerlere sürmek için jel. birkaç gündür alıyorum ilaçları cidden azaldı ağrılarım dün gece uyudum:) biraz kollarım ağrıyor bunlar gebelik kramplarıymış ben 5. ayımdayım daha erken diyordum ama bünyeye göre değişiyormuş yetersiz kalsiyum almaktan kaynaklanıyormuş birde dr bana sıcak havlu sar kremi sürdükten sonra dedi bende sıcak su torbası koydum bacaklarıma baya iyi geldi aslında sıcak duş ta iyi geldi ama snrım bize yasakmış bi daha yapamayacağım ama kollarım hala kalkmıyor bir de güneşe şıkmak iyi geliyor.

10. 15 Haziran 2009
  11. catcar

catcar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet bu sorunu bende yaşıorum.. ama sadece hamilelikde diil herzaman vardı hamilelikde arttı... bende kalkıp bir tur atıorum ve yatıp bacaklarımı kasarak esnetiorum bi kaç kereden sonra ii gelio ve uyuyorum.. bilmiorum belki ben kendimi alıştırdım ama bana ii gelen yöntem bu:)

12. 15 Haziran 2009
  13. teacher3510

teacher3510 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    birkaç hafta önceye kadar benimde bacaklaroma kramp giriyordu çokta acı çekiyordum akadaşlarımdan duyup sade maden suyu içmeye başladım hergün şu anda hiçbir ağrım kalmadı geceleri

14. 15 Haziran 2009
  15. sukutuhayalben

sukutuhayalben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ahh ah... çekmeyen bilmez o çileyi canım:KK43:

sabahlara dek bacaklarım neler çektirirdi bana...Kramp değil,uyuşma değil...Çok değişik bir histir o biliyorum.Üstelik sinirleri de alt üst eden bir duygu.Ben bir hafta kadar çektim o derdi hamileyken.Dünyam kararmıştı canım.

Sonra okuduğum bir kitapta beyniniz sizi dinler,konuşun onunla diyordu...Tüm gün boyu deli gibi artık rahat uyuyorum.Çok şükür geçti diye diye işledim kendimi ve mucize oldu...

bir hafta sonunda bir daha olmamak üzere geçti:)
    Dene canım...Kendine de ki...hiçbir sağlık problemim yok çok rahat uyuyorum.Bunu-ceğim -cağım değil de olan birşey gibi işle kendine...

Bazen yukarı dikmek bacakları ya da yavaş yavaş ovalamak da iyi gelebiliyor du.Ya da bir çok soğuk bir çok sıcak su dökerek.Allah yardımcın olsun canım.Ama geçecek emin ol...

16. 16 Haziran 2009
  17. barby_zennure

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar yazdiklariniz bana büyük destek oluyor. Evet bunu yasamayan bilemez. Etrafimdakileri arkadaslarima anlatiyorum anlamiyorlar cogu cok hafiife aliyorlar halbuki bi gün bi cekseler görecekler neler oluyormus.

Tuhaf ama bazi gün iyi oluyorum bazen siddettli. Dedigin gibi Sukutuhayalben hersey beyinde bitiyor. Dedigini deniyecegim. Catcar canim iyi bi cözüm bulmussun. bunuda uygulayacagim. kasip birakma hareketini bende bi kackez denedim bazen iyi geliyor bazende sinirlerim alt üst oldugu icin gücüm kalmiyor artik direnmeye sizlanmaya basliyorum. öylede olunca tabii iyice aziyor herhalde. Yayzdiklarinizi deniycem arkadaslar sagolun paylastiklariniz icin..

18. 16 Haziran 2009
  19. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaş da söylemiş ben de dr.un dediklerini söyledim magnezyum kalsiyum eksikliği dedi dr, maden suyu içiyorum ben